Jump to content

Ciepłe źródło dla Audio-Technica MSR7

Recommended Posts

Używam MSR7 w zestawieniu z FiiO E10k Olympus 2. Muza leci z lapka. Zestawienie tych słuchawek (nie do końca przecież jednoznacznie jasnych) z neutralnym chyba źródłem wypada tak, że mimo wszystko brakuje mi nieco ciepła i tutaj chciałbym cokolwiek zmienić. Dorosłem i niestety (stety) słuchawki typu M50X nie wchodzą już w grę. To pożądana charakterystyka ale chyba ktoś zapomniał tam o uszczelkach :) Bas rozlewa się, brakuje mu ogłady, zagłusza nieco inne pasma. Słuchałem ich przed zakupem MSR7 i odpadły m.in. z w/w powodów. Drugi zestaw powodów to już pozytywy samych MSR7 - scena, szczegółowość, ogłada i sensowny wciąż dół. Sensowny to jednak jeszcze nie wystarczający i zastanawiam się na ile - zmieniając źródło na ciepłe/wybitnie ciepłe - jestem w stanie nawiązać w zakresie niskich partii do takiego (załóżmy - referencyjnego w tym zakresie) M50X. Chcę dodać MSR7 zwierza a jednocześnie zachować ich niesamowite zalety (w tym kontrolę basu). Czy to jest w ogóle możliwe? Dodam, że używam obecnie fiio-wego podbicia basów.

Moje założenia/wymagania są następujące: rozmiary/charakter analogiczny do w/w FiiO (w sensie kompaktowości, nie musi to być wybitnie mobilny sprzęt - będzie noszony w torbie razem ze słuchawkami), granica cenowa to pewnie okolice 600 PLN. W tej charakterystyce znalazłem jedynie NuForce uDAC-3. Czy są inne pozycje godne sprawdzenia? Czy w ogóle różnica pomiędzy neutralnym rzekomo FiiO a czymś ciepłym da mi to czego szukam? Czy korekta brzmienia ma szanse być z jednej strony zauważalna a z drugiej odpowiednia jakościowo? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie. Liczę się naturalnie także z opcją, że najlepszym wyborem będzie po prostu pozostanie w specyfice MSR7 ale to byłoby rozwiązanie dla tchórza, nieprawdaż? :)

PS. Oś mojej muzyki to dobry, stary, amerykański rap a więc ciepluchno :) Równocześnie jednak poruszam się także dość swobodnie po innych gatunkach (poza dance, klasyką), cenię moc i wykop ale doceniam mocno także i detale. 

PS2. To ważne, nie wiem czy dokładnie taki przekaz płynie z powyższych treści więc podsumuję: szukam niekoniecznie ocieplenia średnicy/wysokich a dodania wykopu z dołu.

Edited by smar

Widzę, że zainteresowanie tematem średnie ale skrobnę, może komuś się przyda. Słuchawki chyba się dogrzały bo grają zauważalnie bardziej dociążonym dźwiękiem :) Tam gdzie brakowało wypełnienia, teraz magicznie jest więcej sosu. Jeszcze to weryfikuję, nie chcę wpaść w pułapkę autosugestii...

Nie wiem czy to zmusi mnie całkowicie do rezygnacji z w/w poszukiwań źródła ale na pewno dzisiaj jestem temu bliższy niż w momencie pisania 1. posta.