Jump to content

Ciepłe źródło dla Audio-Technica MSR7


Recommended Posts

Używam MSR7 w zestawieniu z FiiO E10k Olympus 2. Muza leci z lapka. Zestawienie tych słuchawek (nie do końca przecież jednoznacznie jasnych) z neutralnym chyba źródłem wypada tak, że mimo wszystko brakuje mi nieco ciepła i tutaj chciałbym cokolwiek zmienić. Dorosłem i niestety (stety) słuchawki typu M50X nie wchodzą już w grę. To pożądana charakterystyka ale chyba ktoś zapomniał tam o uszczelkach :) Bas rozlewa się, brakuje mu ogłady, zagłusza nieco inne pasma. Słuchałem ich przed zakupem MSR7 i odpadły m.in. z w/w powodów. Drugi zestaw powodów to już pozytywy samych MSR7 - scena, szczegółowość, ogłada i sensowny wciąż dół. Sensowny to jednak jeszcze nie wystarczający i zastanawiam się na ile - zmieniając źródło na ciepłe/wybitnie ciepłe - jestem w stanie nawiązać w zakresie niskich partii do takiego (załóżmy - referencyjnego w tym zakresie) M50X. Chcę dodać MSR7 zwierza a jednocześnie zachować ich niesamowite zalety (w tym kontrolę basu). Czy to jest w ogóle możliwe? Dodam, że używam obecnie fiio-wego podbicia basów.

Moje założenia/wymagania są następujące: rozmiary/charakter analogiczny do w/w FiiO (w sensie kompaktowości, nie musi to być wybitnie mobilny sprzęt - będzie noszony w torbie razem ze słuchawkami), granica cenowa to pewnie okolice 600 PLN. W tej charakterystyce znalazłem jedynie NuForce uDAC-3. Czy są inne pozycje godne sprawdzenia? Czy w ogóle różnica pomiędzy neutralnym rzekomo FiiO a czymś ciepłym da mi to czego szukam? Czy korekta brzmienia ma szanse być z jednej strony zauważalna a z drugiej odpowiednia jakościowo? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie. Liczę się naturalnie także z opcją, że najlepszym wyborem będzie po prostu pozostanie w specyfice MSR7 ale to byłoby rozwiązanie dla tchórza, nieprawdaż? :)

 

PS. Oś mojej muzyki to dobry, stary, amerykański rap a więc ciepluchno :) Równocześnie jednak poruszam się także dość swobodnie po innych gatunkach (poza dance, klasyką), cenię moc i wykop ale doceniam mocno także i detale. 

PS2. To ważne, nie wiem czy dokładnie taki przekaz płynie z powyższych treści więc podsumuję: szukam niekoniecznie ocieplenia średnicy/wysokich a dodania wykopu z dołu.

Edited by smar
Link to comment
Share on other sites

Widzę, że zainteresowanie tematem średnie ale skrobnę, może komuś się przyda. Słuchawki chyba się dogrzały bo grają zauważalnie bardziej dociążonym dźwiękiem :) Tam gdzie brakowało wypełnienia, teraz magicznie jest więcej sosu. Jeszcze to weryfikuję, nie chcę wpaść w pułapkę autosugestii...

Nie wiem czy to zmusi mnie całkowicie do rezygnacji z w/w poszukiwań źródła ale na pewno dzisiaj jestem temu bliższy niż w momencie pisania 1. posta.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...