Jump to content

DAC/AMP do AKG K 240 STUDIO

Recommended Posts

Cześć, potrzebuje DAC/AMP do K240 STUDIO ale najpierw opisze na czym słucham, czego, itp.

Muzyki póki co słucham na Samsung Note 4, w planach mam zakup laptopa i wtedy przesiąde się z słuchaniem muzyki na laptopa, rozważałem zakup przenośnego odtwarzacza muzyki ale niestety są to drogie opcje i nie wchodzą w gre( może kiedyś). Muzyki której słucham to głównie rock, metal, muzyka filmowa, czasami słucham innych gatunków.

Kiedyś pisałem tutaj temat w tej sprawie i początkowo budżet wyniósł 400 zł na DAC/AMP. Polecano mi SML M3 lub Dragon Fly Black. Zastanawiałem się nad tym i postanowiłem zwiększyć budżet do około 600 zł, by zobaczyć czy może w tym przedziale cenowym około 600 zł znajdzie się ciekawsza opcja niż SML M3 lub Dragon Fly Black, czy jednak zostać przy powyższych opcjach.

Zależało by mi by móc to bez przeszkód łączyć z Note 4, oczywiście by na papierze DAC/AMP współgrał dobrze z K 240, ewentualne odsłuchy przed zakupem też będę próbował robić. Muzyki głównie słucham w domu, sporadycznie poza domem.

Przeglądałem sporo róznych DAC-ów natomiast jestem amatorem w tej dziedzinie i mnie osobie, która nie ma obycia z różnymi sprzętami audio i możliwości porównywania ich ciężko jest podjąć jakąkolwiek decyzje, więc najpierw Was prosze o pomoc. Byłbym wdzięczny za pomoc :)

Witam,

Osobiście bym został nadal przy DFB, chyba że trafi się okazja na używany model RED (trzeba tylko uważać aby nie kupić starszej wersji na gorszych układach). Nie spodziewam się żadnych problemów z K240, również synergicznych (jeśli same słuchawki trafiają dosyć mocno w gust).

Przy zakupach tego typu zawsze warto mieć na uwadze możliwość zwrotu towaru w terminie 14 dni bez podania przyczyny - w ten sposób nawet jeśli się mimo wszystko przestrzeli, można będzie się z transakcji suchą nogą wycofać.

A czy do DFB koniecznie trzeba kupować orginalną przejściówke czy są troszke tańsze zamienniki, bo niestety ale przejściówka to koszt niemalże 1/4 ceny DFB. Zastanawia mnie czy odczuje się róznice na orginalnej przejściówce a zamienniku. Po drugie czy jest jakaś różnica w jakości dźwięku między DFB a RED?

Z słuchawek jestem zadowolony Note 4 naszczęście ma podbicie basu w equalizerze, niestety kosztem głośności ale nie ma tragedii powiedziałbym jest dobrze, chociaż czuć że słuchawki mogą grać głośniej.

Zwrot w ciągu 14 dni akurat mam nadzieje że nie będzie potrzebny bo naszczęście mam w mieście 2 sklepy w których moge zrobić odsłuch, ale i tak na wszelki wypadek jak coś będę zamawiał przez internet by mieć tą możliwość.

Jeszcze mam pytanie żeby się przypadkiem nie nadziać na starszą wersje, to czy tylko te najnowsze wersje Dragon Fly Black i Red mają pozłacane wtyki USB? Bo niestety w tej kwestii widze troche rozbieżności i w sumie sam już nie wiem.

Edited by Nehero

Nie, wystarczy myślę dowolny inny kabel. Jeśli tylko zamiennik nie jest wykonany po macoszemu. 

Tak, głównie w definicji dźwięku i scenie. Okupione jest to jednak niemal dwukrotnie wyższą ceną. Dosyć dobry opis znajdzie Pan w tym komentarzu pod jedną z recenzji: http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-daca-wzmacniacza-aune-x1s/#comment-3058128410

Starsze wersje z tego co pamiętam mają niepozłacany wtyk USB oraz napis. Nowe są już całe w złocie. Różnica jest też w parametrach technicznych.

• Upvote 1

Gdyby DF RED kosztował w granicach 600 zł to bym się skusił ale tak to wykracza poza mój budżet, a używany RED to tak jak zauważyłeś jak się trafi okazja, pozatym jestem troche sceptycznie nastawiony do kupowania używanych rzeczy, ale zobacze jeśli w momencie kiedy będe miał pieniądze już uzbierane, trafi się okazja na RED to kupie, jeśli nie to zdecyduje się na BLACK, bo w nieskończoność na okazje też nie będe mógł czekać.

A przejściówke znalazłem za ok 35 zł od firmy HAMA, czytając opinie o firmie w sumie można stwierdzić, że nie jest to byle co.

Także dziękuje Ci EvilKillaruna za pomoc w rozjaśnieniu sytuacji.

• Upvote 1