Jump to content

AKG K702 - wzmacniacz, DAC, karta dźwiękowa?

Recommended Posts

Witam serdecznie.

Kupiłem słuchawki AKG K702 z których jestem zadowolony, pomimo, że według wielu recenzji nie powinienem ; )
Od samego początku wiedziałem, że zakup ten będzie się wiązał z wydaniem jeszcze większej gotówki na napędzenie tych słuchawek.
I właśnie w tej kwestii potrzebuję pomocy.
Od lat muzyki słucham z komputera do którego podpięty jest Technics SA-EH500 a do niego stare słuchawki Icemat Siberia i było ok więc jak widać wybredny nie jestem.
Problem w tym, że AKG w tym połączeniu grają cicho i nie bardzo wiem jak to poprawić.
Obecna karta dźwiękowa to zintegrowany Realtek ALC-1150.

Pozdrawiam.

Skoro powiedziało się A to trzeba powiedzieć B.
Nie jestem do końca pewien jakiego urządzenia/urządzeń potrzebuje.
Z jednej strony chciałbym żeby to zagrało a z drugiej chciałbym zachować jakiś umiar.
Powiedzmy te 1000 zł to jest granica którą niechętnie przekroczę.

Pozdrawiam.

Głupio się przyznać ale zauważyłem, że po za głośnością ustawianą w systemie oprogramowanie Realtek'a ma własną regulację głośności
(trochę mnie usprawiedliwia niedawna przesiadka na Win 10, z którym się nie "lubimy").
Po ustawieniu na max wcale już tak cicho nie jest.
Czy odczuję różnicę po zakupie dobrej karty dźwiękowej?
I czy podpinanie słuchawek pod Technicsa to dobry pomysł? 
Dla mnie na pewno wygodny bo regulację głośności mam w pokrętle pod ręką a nie jak w przypadku bezpośredniego podpięcia pod kartę dźwiękową z poziomu systemu.

Różnica na pewno będzie znaczna, sam posiadam te słuchawki i AIMa SC808 doiwestowanego w 2x Burson SS V5 + MUSES 8820 i gra to bardzo fajnie, na start warto by było przejść się do chociażby sklepu MP3Store ze słuchawkami i przetestować chociażby jakieś DAPy (polecany pod K702 mocno Chord Mojo).

Dziękuję bardzo za odpowiedź.

Miałem na uwadze tą kartę po przeczytaniu recenzji na stronie.
Zamówiłem ją przed chwilą z polecanymi w artykule LME49720/LM4562NA.
Mam nadzieję, że będę zadowolony.
Wcześniej chciałem coś zewnętrznego ze względu na potencjometr, ale w końcu od czego są przyciski regulacji głośności na klawiaturze.

Dziękuję za pomoc na forum jak i za przydatne recenzje na stronie.
Pozdrawiam.

• Upvote 1
  • 2 weeks later...
Dnia 11.01.2017 o 14:49, MASX napisał:

Zamówiłem ją przed chwilą z polecanymi w artykule LME49720/LM4562NA.

Zaskoczyło mnie odrobinę to że będąc posiadaczem słuchawek AKG 702 zamówiłeś kartę w konfiguracji LME49720/LM4562NA. Te słuchawki są bardzo jasne i analityczne i w konfiguracji podstawowej mają lekki bas, wiele osób potrzebuje je więc ocieplić i dociążyć, a ty poszedłeś w drugim kierunku ponieważ jak czytamy na stronie o tej konfiguracji opampów:

Cytat

"Dźwięk jest tu przestrzenny, wyważony, lekko idący w charakter samej karty, a więc ku jasności, unikając przy tym narzutu własnego i słuchawkom oddając większość pola do popisów, a o czym znacznie obszerniej opowiem za moment przy okazji opisu tegoż połączenia po gniazdach RCA. Ważną informacją będzie ta, że świetnie sprawdzić się będą mogły opisywane kości ze słuchawkami cieplejszymi, takimi jak DT150, AH-D1100, HD650 czy HE300, ale też wyraźnie tańszymi pokroju HD330 oraz HD660. Cieszyć się również potrafiły drogie słuchawki marki Audeze. Gorzej sprawdza się natomiast ze słuchawkami jaśniejszymi i grającymi na planie „V”, jak wspomniane wcześniej obie pary Beyerdynamiców."

Oczywiscie każdy ma własny gust muzyczny, nie wiem tylko czy był to wybór w pełni świadomy (akurat tak się składa że ja jestem od niedawna posiadaczem AKG 702 i na start wybrałem konfigurację  2x LME49720NA + LM6172IN która w moim oczuciu jest bardziej odpowiednia do słuchawek jasnych o słabszym basie (poniżej cytat)

Cytat

Zabawnym jest, jak wymiana jednego układu może wpłynąć na brzmienie i charakter całej karty. Zmiana neutralnego LM4562NA na cieplejszy LM6172IN gra od tej chwili podkreślonym nieznacznie basem oraz słyszalnie bliższą średnicą, z czego skrzętnie korzystają wymienione w poprzednim opisie DT990 Edition. Dźwięk charakteryzuje się ukłonem w stronę brzmienia serwowanego przez układy pokroju NuForce Icon HDP – lepszym nasyceniem, energią i dociążeniem w sekcji nisko-średniotonowej, jak również lekko korekcyjnym zachowaniem w zakresie wysokotonowym.  Tercet LME/LM sprawdza się wyśmienicie także na słuchawkach jaśniejszych, tj. pokroju DT880, AKG K712 PRO, czy też nawet w zakresie bardzo wysokich, wybrednych modeli typu Sennheiser HD800, choć szczerze wątpię, aby ktokolwiek chciał docelowo ich z SC808 używać. Świetne efekty odnotują myślę także posiadacze K612 PRO, którym jeszcze nie na rękę jest iść w rozwiązania lampowe.

Docelowo chciałbym włożyć tam lepsze kości tylko nie wiem która konfiguracja jest bardziej odpowiednia przy moich AKG 702 (z odblokowanymi portami bass reflex)

1 wariant:  3 x BURSON SSv5

2 wariant:  2x Burson SS V5 + MUSES 8820

3 wariant:  2x Burson SS V5 + Sonic Imagery Labs 994Enh (ale to już gruba kasa się robi...)

i o ile powyższe warianty są lepsze od  mojego aktualnego: 2x LME49720NA + LM6172IN, czy wydawanie dosyc konkretnej kasy jest warte świeczki, czy różnica będzie wyrazna czy tylko bardzo subtelna?

Konfiguracja, konfiguracją, problemem w tym połączeniu jest impedancja wyjściowa AIM'a (jeżeli dobrze pamiętam 30 Ohm) 

Co powoduje brak kontroli w niskich rejestrach. 

Osobiście zamiast AIM'a kupiłbym e10k, może nie byłby to wyższy poziom, ale synergia byłaby zdecydowanie większa. 

• 1 year later...
  • 2 years later...

Cześć Wszystkim,

pozwolę sobie podpiąć się pod temat. Stoję przed podobnym wyborem, jednak nie mam budżetu na Chord Mojo. Maksymalna kwota jaką chciałbym przeznaczyć na DAC+wzmacniacz do K702, to 1000 zł. Czy iFi Audio Zen DAC jest w tej kwocie optymalnym wyborem?

39 minut temu, Nehero napisał:

Używki Mojo chodzą w okolicach 1k.

Serdeczne dzięki za pomoc. Rzeczywiście na OLX jest kilka egzemplarzy w moich okolicach do 1000 zł.

31 minut temu, Palpatine napisał:

Tez bym wolał kulić używane Mojo, ale jeśli musi być nowy sprzęt to Zen będzie bardzo dobrym wyborem.

Dziękuję za poradę.

Zatem lada moment zamawiam K702, a na Mojo będę polował w najbliższych tygodniach.