Jump to content

Problem z dźwiękiem na PC

Passt
 Share

Recommended Posts

Witam,

mam mały problem z dźwiękiem podczas podłączania pendrive'a przez USB w obudowie. Mianowicie prawie za każdym razem dźwiękowi systemowemu towarzyszy trzask. Czy to jest normalne??

Specyfikacja sprzętu:

Intel core i9 9900KF

Gigabyte Aorus  Master

AIM SC808

Głośniki Focal Shape 40

Zasilacz Be quiet 1500Wat

Dodam ,że trzaski pojawiły się również podczas jazdy konnej /przemieszczania się między lokacjami w grze Red Dead Redemption 2. O dziwo w mieście czy obozie ich nie słuchać.

Czy normalnym jest w Windows 10, że jeśli przerwę trwanie jednego dźwięku systemowego innym dźwiękiem występuje trzask lub stuk??

Byłbym wdzięczny za pomoc.

Edited by Passt

• Passt changed the title to Problem z dźwiękiem na PC

Co do zasady nie jest to zjawisko normalne. Na Essence ST/STX notowałem je jedynie w bardzo określonych sytuacjach w trybie ASIO i związane to było z latencją. Możliwe że zachodzi bardzo mocna interferencja na głównej szynie systemowej, może coś z BCLK, może winne jest OC.

Posted (edited)
56 minut temu, EvilKillaruna napisał:

Co do zasady nie jest to zjawisko normalne. Na Essence ST/STX notowałem je jedynie w bardzo określonych sytuacjach w trybie ASIO i związane to było z latencją. Możliwe że zachodzi bardzo mocna interferencja na głównej szynie systemowej, może coś z BCLK, może winne jest OC.

Jestem zupełnym laikiem w kwestii dźwięku. Co to jest tryb ASIO i BCLK??

Latency Mon.jpg

Edited by Passt

Problem występuje tylko, gdy coś jest podłączane do panelu frontowego? Sprawdź, czy przy tylnych gniazdach też masz taki problem.

Przednie panele często niestety nie są za dobrze ekranowane i lubią zbierać różne zakłócenia, czy nawet samemu je generować. Sam się o tym przekonałem, puszczając kiedyś utwór w pracowni komputerowej, z dyskiem i słuchawkami podłączonymi do panelu frontowego. :E 

Posted (edited)

Obecnie mam dźwiękówkę w slocie PCIex4. Jest to trzeci/ostatni  długi slot dla karty graficznej.

Czy temacie współdzielenia szyny (zasobów) pomoże coś jeśli przepnę kartę do slotu powyżej PCIex1??

Co zrobić w kwestii sterownika karty graficznej, który daje takie duże opóźnienia??

Myślicie, że nowsze stery będą miały mniejsze opóźnienia??

Edited by Passt