Jump to content

Monitorki pod Onkyo 8250 / do 2000 zł / raczej nowe / pod 12 m.kw.


Recommended Posts

Witam forum,

Szukam monitorków pod amplituner Onkyo tx 8250. Pomieszczenie ma jakieś 12 m.kw (prostokąt 4,5 na 2,5 m w przybliżeniu). Słucham muzyki spokojnej, lekkiej i przyjemnej (instrumentalna, jazz, chill, rzadziej POP/Rock, a jeszcze rzadziej inne gatunki). Szukam raczej nowych kolumienek (dopuszczam używki, ale musiałyby być super). Najchętniej kupiłbym coś w okolicach 1500 zł, ale mogę nadszarpnąć ;) budżet w okolice 2000 zł.

Zdaję sobie sprawę, że wybór kolumn trzeba wykonać w jedynie słuszny sposób - wypożyczając je do siebie i sprawdzając u siebie na własnym sprzęcie. Ale proszę tylko o Waszych faworytów, monitorki, które Waszym zdaniem mogą się spodobać i które warto wypożyczyć i przetestować. Wiadomo, że już nawet w tym niedużym budżecie jest sporo modeli - wszystkich nie dam rady sprawdzić

 

Mówiąc krótko oczekuję od kolegów podanie modeli wartych przesłuchania...

 

Dobrze gdyby Bass Reflex był z przodu, kolumny były nowe (ale nie jest to konieczne), impedancja wynosiła 8 Ohm i oczywiście dobrze zgrały się z Onkyo 8250

 

Wstępnie spodobały mi się:

 

ELAC Debut B6 2.0 - 1280 zł (Alledrogo)

ELAC Reference DBR6 - 1880 zł (Alledrogo)

Monitor Audio Bronze 2 - 1400 zł (Nautilius)

Fyne Audio F301 - 960 zł (ME, Avans)

KEF Q350 - 1900 zł używane (OLX)

 

Dziękuję za podpowiedzi !

Link to comment
Share on other sites

Monitor Audio Bronze 2 zdecydowanie polecam przesłuchać przed kupnem, ponieważ o ile mogłyby się sprawdzić w tych gatunkach, to podczas odsłuchów wyszło, że mają dość mocno uwypuklony mid-bass. Nie jest powiedziane, że tak ze wszystkim zagrają, ale tak było na moim ówczesnym torze.

Z własnego doświadczenia powiem tak - Zerknij na Focale. ;) Chorus 706 chyba już nieco trudniej dostać, następna seria (Chora) powinna być jak najbardziej dostępna.

KEFy też mogą być dobrym wyborem, choć tu kieruję się opinią innych osób. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...