Jump to content

DAP + Słuchawki do rocka i metalu za max 2500 zł

Recommended Posts

Witam!

Przymierzam się do zakupu mojego pierwszego DAPa. Zależy mi na tym by obsługiwał Spotify i Tidal w trybie offline. Słucham głównie metalu , rocka, hard rocka, czasami zdarza się posłuchać country i trochę klasyki ( lecz do tego gatunku głównie używam dragon fly back + AKG K550 mk3). Aktualnie używam do słuchania mojego OnePlus 7 PRO + Sennheiser Momentum M2 AEBT na przemian z Audio Technica CKS5TW i Sony WF-XB700 ( dwa ostatnie tylko w pracy). Do stacjonarnego odsłuchu używam Ifi Zen Dac + Bayerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm ( jak na razie jest to dla mnie idealne połączenie do metalu i rocka). DT 770 w tym połączeniu grają lekkie V co mi bardzo odpowiada. Chciał bym żeby DAP + słuchawki dały coś podobnego albo jeszcze lepszy efekt.

Jak na razie wybór padł na Shanling M6 i Ibasso DX 160 wersja 2020 z nastawieniem na DXa.

Co do słuchawek to mam większy problem. Zastanawiam się nad:

Meze 99 neo,

Ibasso IT01s,

Fiio Fh5.

Może coś innego będzie lepsze? Jakieś propozycje?

Najwiecej jakości dostaniesz kupując słuchawki. UM 3DT to dobry kierunek. Do tego używany DX160 i praaawie mieścisz się w budżecie. 

Z tańszych opcji to: Ikko Oh10 ale tutaj Vka jest dość agresywna, FiiO Fh5 ale to granie bardziej W niż V,.

• Approved 1

Posted (edited)

Nie chcę kupować używek. Ale słuchawki mogę rozważyć. Jeśli nie kupię ich teraz to zawsze mogę poczekać te dwa miesiące i dołożyć coś kasy. Chyba że szybko sprzedam moje Sennheisery 

DXa znalazłem za 1600 zł

UM 3DT również znalazłem za 1600 zł

Edited by dominikjuve

Jeżeli myślisz o FiiO Fh5 to uważam, że spokojnie mógłbyś rozważyć zakup FiiO Fh3 (szczególnie do muzyki, którą preferujesz) a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na dobrego DAPa.

• Approved 1

Uważam że w przedziale cenowym do 2500 zł nie znajdę lepszych DAPów od DX160 i M6 może jeszcze Fio X5III ale ten raczej nie pasuje do mojego gatunku muzyki.

Jak na razie z waszych propozycji słuchawek myślę o :

Fiio FH3

Ikko Oh10 

Oraz o Ibasso IT01X 

Wiecie gdzie można ich posłuchać we Wrocławiu?

Prawdopodobnie zdecyduję się na Ibasso DX160 2020 oraz słuchawki Fiio FH3 + kabel Fiio LC-4.4C

Dx160 to dobry wybór, odrzucenie FiiO jeszcze lepszy. Warto poszukać używki, czesto się pojawiają za 900 zł a wtedy można myśleć o UM. Żadne z wymienionych wyżej nie zagrają w takiej klasie. Lepiej kupić raz a dobrze niż je wymieniać za kilka miesięcy ze strata finansowa.

W zasadzie nie kupisz żadnych dokanałowek po odsłuchu. Dlatego są fora i można polegać na doświadczeniu innych, którzy w roku testują kilkanaście/kilkadziesiąt par, ewentualnie można się bawić w koło fortuny i Magda wskaże te najlepsze ;)

Edited by Palpatine
  • Approved 1

Dzięki za podzielenie się wiedzą. Teraz mam do myślenia. Szukałem za granicą i również są wielkie niedobory tych słuchawek. Do tego wielkie braki magazynowe Ibasso DX 160 2020. Jesli już coś się znajdzie to są ceny wyższe niż w Polsce

A zamiast DAPa wchodzi w grę też odbiornik BT? Bo można rozważyć duet Oriolus 1795 i Fiio FH5. Sam w domu używam Zen DAC + CAN z DT990, więc zbliżony setup do zbliżonej muzyki. FH5 w łojeniu fajnie się sprawdzają, ale cięzko dopasować tipsy do złapania seala.

Posted (edited)

Odbiornik odpada. Chcę całkowicie niezależny zestaw do muzyki. Już mnie męczy ładowanie dwa razy na dobę mojego telefonu. W tygodniu ( kiedy pracuje) słucham muzyki do 10 godzin

Odnośnie zestawu Ifi. Jest duża różnica w jakości w połączeniu DAC + CAN? Bo od dłuższego czasu myślę nad kupnem CANa.

Wracając do Unique Melody 3DT czy nie mają zbyt dużo basu? W zagranicznych recenzjach piszą że to agresywnie V

Edited by dominikjuve

Bardziej mi się podobają 3DT😁😅 ale poczytam o tych 2HT bo już jakiś czas temu je znalazłem u miałem o nie pytać. 

Mam czas do czwartku bo w ten dzień chcę zamówić Ibasso DX 160 i słuchawki Unique Melody tylko jeszcze nie wiem które

Posted (edited)

Zamówiłem Ibasso DX 160 (2020)

Słuchawki Unique Melody 3DT + SpinFit CP145 

Planuję jeszcze wymienić kabel w słuchawkach na coś od Xinhs Hifi z grafenem albo srebrem na 4.4 zbalansowane.

Myślę że będzie to zacny zestaw grajków😜😁

Wątek do zamknięcia. 

Edited by dominikjuve
  • Approved 1

Jestem po odsłuchu kilku piosenek na moim nowym zestawienie Ibasso DX 160+UM3DT i jak do tej pory jest super lecz muszę spędzić trochę więcej czasu na odsłuchu.

Obecnie pobieram kilka płyt z muzyką w formacie FLAC. Będę do tego korzystać z Tidal Master ( chodź z nim mam problem) oraz Spotify. Na Tidal mam głos jedynie na utworach master inne nie posiadają głosu. Dziwne.

Wracając do pierwszych wrażeń z odsłuchu to mogę powiedzieć że moje obawy odnośnie zbyt mocnego basu były niepotrzebnie. Mogę nawet zaryzykować stwierdzenie że mogło być go trochę więcej ale może wystarczy dobrać lepsze gumki. Głośność całego zestawu jest kosmiczna. Do tego scena i separacja mega. Każdy instrument jest dobrze słyszalny a wokale pięknie idą w górę bez żadnych pisków itp. Bas jest czysty i wyraźny lecz jeszcze nie słuchałem typowo basowych utworów.

Dzięki za doradzenie tych słuchawek. Standard ich wykonania to najwyższa półka. Piękne jest to stabilizowane drewno. Kabel mógł by się trochę mniej płacić ale to nie jest istotne. 

• Like 1
  • Approved 1

Słuchawki są bardzo wysokiej jakości. Za lepsze trzeba sporo dopłacić. Można powoli zbierać na UM Mest Mk2 ;)

Kabel można w przyszłości sobie zamówić jakiś lepszy aby dopieścić ulubione słuchawki. 

Dobrze słyszeć, że nasze porady trafiły w gusta.

• Like 1

W dniu 10.10.2021 o 14:52, dominikjuve napisał:

CIACH

Obecnie pobieram kilka płyt z muzyką w formacie FLAC. Będę do tego korzystać z Tidal Master ( chodź z nim mam problem) oraz Spotify. Na Tidal mam głos jedynie na utworach master inne nie posiadają głosu. Dziwne.

CIACH

Tidal na ibasso ma problemy (wiąże się z wprowadzeniem bit-perfectu i obsługą USB), co właśnie objawia się "graniem" tylko jakości Master... albo robisz downgrade do wersji ostatniej działającej (2.36.2.1022.1120), albo kup i zainstaluj UAPP (ostatnia wersja zdecydowanie poprawiła ergonomie przy korzystaniu z Tidala) 🆗

W dniu 10.10.2021 o 14:52, dominikjuve napisał:

CIACH

Wracając do pierwszych wrażeń z odsłuchu to mogę powiedzieć że moje obawy odnośnie zbyt mocnego basu były niepotrzebnie. Mogę nawet zaryzykować stwierdzenie że mogło być go trochę więcej ale może wystarczy dobrać lepsze gumki. Głośność całego zestawu jest kosmiczna. Do tego scena i separacja mega. Każdy instrument jest dobrze słyszalny a wokale pięknie idą w górę bez żadnych pisków itp. Bas jest czysty i wyraźny lecz jeszcze nie słuchałem typowo basowych utworów.

CIACH

Po pierwsze daj im (driverom) się wygrzać, naprawdę wyjęte z pudełka grają na 70% swoich możliwości. Polecam przenieść się na pianki (symbio F), unikniesz driver-flexu, jeśli musisz trzymać się silikonowych tipsów, to polecam SpiralDot + filtry KBEARa Belive na Ali.

Jak pisałem, polecam zainwestować w lepszy kabel (PWA no.10, Eletech Prudence), naprawdę można z nich jeszcze więcej wycisnąć 😜. Następne w kolejce to już MESTy, mini IMO sobie odpuść :) 

W dniu 6.10.2021 o 20:51, dominikjuve napisał:

CIACH

Słuchawki Unique Melody 3DT + SpinFit CP145 

CIACH

Swoją drogą, tę konfigurację uważam za niezłe "kosiarki" na górzę :) 

• Upvote 1