Jump to content

DAC a miejsce składowania plików


Recommended Posts

Cześć!

Zastanawiam się, czy w przypadku DAC-a typu Fiio Q1, E11k itp i użycia go nie przez złącze jack tylko usb (komputer) lub usb/otg (dowolna komórka czy tablet), miejsce gdzie leżą pliki audio ma jakiekolwiek znaczenie dla jakości dźwięku. Zdrowy rozsądek podpowiada, że w tym przypadku o jakości dźwięku decyduje tylko użyty DAC (i oczywiście słuchawki), a w takiej konfiguracji komórka / tablet / komputer to tylko dawcy pamięci i tyle. Błądzę?

Pytanie zrodziło się w kontekście rozważań, czy w przypadku użycia DAC (usb/otg) + komórka otrzymuję zbliżoną jakość dźwięku, jak w przypadku przenośnego odtwarzacza typu Fiio X3 i czy w związku z tym zakup takiego odtwarzacza ma jakikolwiek sens (poza aspektem ergonomii)?

Link to comment
Share on other sites

Witam,

FiiO E11K nie jest DACiem. To zwykły wzmacniacz słuchawkowy. 

Każdy sygnał cyfrowy jest jakoby z definicji gwarantem maksymalnej jakości przesyłu sygnału. Wyjątkiem są tylko te typy transmisji cyfrowej, które wymagają bardzo wysokiej przepustowości i tu specyfika samego przewodnika zaczyna mieć już powoli znaczenie. Jeśli jakość samego nadajnika USB nie różni się między telefonem a komputerem (stabilność napięcia, faktyczna przepustowość, sprawność wysyłania pakietów danych), to nie powinien Pan czuć żadnej różnicy, zwłaszcza na tak niskim klasowo sprzęcie. Póki X3 nie oferuje Panu krytycznych funkcjonalności, które realnie są Panu potrzebne, raczej tematu bym nie podejmował. Szkoda pieniędzy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...