Jump to content

Karta AIM SC808 - problem (rozpoznaje słuchawki jako głośniki)


Recommended Posts

Witam

Mój problem polega tak jak w tytule - karta rozpoznaje podłączone z tyłu do karty słuchawki jako głosniki co chyba nie jest normalne (skoro karta ma tryb pracy dla słuchawek i dla głosników)

ale moze napisze dokładniej

wariant 1 - karta połaczona do przedniego panelu audio

Polega to na tym że jesli podłącze kartę AIM SC808 do przedniego gniazda audio to w oknie sterownika karty (Xear Audio center) mam widoczne po lewej stronie 4 ikonki:

Głosniki

Słuchawki

SPDIF

Mikrofon

Przypominam że nie mam głosników podpietych (tylko słuchawki wpiete w tylne gniazdo słuchawkowe) na karcie. Jesli Wybiore ikonke słuchawki nie ma wcale dzwieku, jesli wybiore ikonke głosniki i potem w opcjach glosników wybiore zeby dzwiek leciał po duzym jacku tak jak na tym screenie (to nie jest mój screenshot, mam 2 ikonki więcej po lewej)

trJ53Dt.png

To mam dzwiek w słuchawkach, ale wydaje mi sie ze to nie jest normalny objaw.


wariant 2 - karta nie jest połaczona do przedniego panelu audio

W tym przypadku różnica jest taka że w odróżnieniu od powyższego przypadku ze znika mi ikonka słuchawek, wiec w oknie sterownika karty (Xear Audio center) mam widoczne po lewej stronie 3 ikonki:

Głosniki

SPDIF

Mikrofon

Po wybraniu ikonki głośniki tak jak wyżej (czyli potem wybieramy zeby dzwiek leciał przez gniazdo słuchawkowe) to oczywiscie bedzie dzwiek, ale brak ikonki słuchawki jest w tym przypadku zastanawiający (chyba ze ja czegos nie rozumiem)


Czy da sie zmusic komputer i karte zeby było to normalne?

Znalazłem w necie podobny przypadek:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3187008.html

Wg mnie profil od słuchawek jest zaprojektowany pod słuchawki  (nie jest tak jak sugerują niektórzy ze profil od słuchawek jest zrobiony tylko do przedniego panelu, skoro z tyłu mamy głowne gniazdo słuchawkowe), pozatym w profilu od słuchawek są opcje dla słuchawek których nie ma w profilu od głosników

 

w tym wątku, jest o tym mowa:

 

http://www.elektroda...pic3187008.html

 

po podpięciu słuchawek powinnien działać profil od słuchawek a nie od głosników. A tymczasem profil od słuchawek pojawia sie tylko po podpięciu przedniego panelu i jest tylko dla niego dostępny a dla głownego gniazda słuchawkowego jest niedostepny (cisza w słuchawkach) .

 

Edited by AZAK
Link to comment
Share on other sites

Powtórzę się z mp3s:

Ta karta nie ma "profili" pod słuchawki, zacznijmy od tego. Nie jest to żaden błąd ani niedopracowanie, tylko specyfika pracy karty na dwóch osobnych układach (WM8741 i CM9882A) i widziane w systemie jako dwa niezależne urządzenia. Wszystko opisałem bezpośrednio w recenzji u siebie na AF, włącznie z faktem, że dodatkowe ikony pojawiają się w zależności od tego, czy podpięta jest karta-córka, tylko panel przedni, czy w nic z wymienionych. To, że błędnie nazwane jest to słuchawki/głośniki, to już oczywiście osobna sprawa. Wydaje mi się, że osoba z elektrody ma dokładnie taki sam problem z poprawnym zinterpretowaniem pracy karty, nawet w świetle tego, że użyła grafik z mojego bloga.

Link to comment
Share on other sites

dziękuję za odpowiedź, dotyczy to więc wszystkich modeli karty, z samej karty jestem zadowolony bardzo bo ku mojemu zdziwieniu różnica względem integry jest ogromna nawet na tanich chinskich słuchawkach (tymczasowo podłączone Kruger-Matz Wave), jak budżet pozwoli to za jakis czas zaopatrzę się w AKG 702 i myslę ze będzie to kolejny duzy skok jakosciowy (w karcie siedzą na razie  2 szt. LME49720 (kanały) i 1 szt. LM6172IN (bufor) które są tymczasowym rozwiązaniem pod docelowe słuchawki AKG 702). W wersji finalnej chciałbym włożyć  dwa Bursony SS V5 + MUSES 8820 bo słyszałem (czytałem) że jest to najlepsza konfiguracja dla AKG 702 które planuję też zmodyfikować (odblokowanie portów bass reflex + recabling)

Edited by AZAK
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...