Jump to content

Kabel OTG do DragonFly Black

Recommended Posts

Cześć, mam zamiar kupić DragonFly Black, ale zanim to zrobię chcę się dowiedzieć parę rzeczy. I na wstępie zaznaczę lepiej, że jestem totalnym laikiem w kwestii audio, nie miałem nigdy z tym do czynienia profesjonalnie i jedynie chcę sobie posłuchać ulubionej muzyczki w lepszej jakości, więc pytanie może być trochę żenujące :/ 

Zamierzam podłączać urządzonko do telefonu, więc potrzebuję kabla typu OTG. Jednak dedykowany kabel od firmy AudioQuest kosztuje tam chyba ze 100 zł i zastanawia mnie czemu 5 cm kabelka jest takie drogie. I tu konkretne pytanie: czy jak podłączę sobie DragonFly'a do telefonu zwykłym kablem za 15 zł ze sklepu to może wpłynąć na mniej jakościowe działanie urządzenia niż gdybym kupił ten ich kabel za 100zł?

W dniu 23.09.2021 o 22:39, LoCzekk napisał:

Nie kupuj chińskiego badziewia za 5-10zl bo niestety z tym nie zagra. Sprawdziłem osobiście jakiś czas temu. 

Co to znaczy że nie zagra? Nie gra w ogóle (ergo przejściówka niesprawna) czy jest jakaś degradacja dźwięku (tu już chyba wchodzimy w trochę kontrowersyjny grunt czego czego czy kable grają a raczej na ile grają i czy dla przeciętnego słuchacza jakaś różnica będzie zauważalna), czy nie wiem coś nie łączy itp (ergo przypadek pierwszy)?

• Like 1

Ja zakupiłem taki za zawrotną kwotę 20 zł:

https://allegro.pl/oferta/ugreen-adapter-otg-z-usb-c-na-usb-3-0-do-macbook-10619098400

I tak jeżeli mówimy o odtwarzaniu przez foobara nie ma najmniejszych uwag. Co do odtwarzania przez appke Tidal to jeżeli robię coś w tle to potrafi się przyciąć na chwilę.

Czy warto płacić za ifi czy dragontaila? Nie wiem, to zależy. Mi w zupełności wystarczy to ale rozumiem też jeżeli ktoś będzie chciał zainwestować więcej w celu lepszego działania.

Powiem więcej po sprawdzeniu stwierdzam że wina przycinania jest po stronie appki a nie adaptera (z Apple music działa bez zarzutu). Także jak dla mnie dobry zakup.

Edited by dot198
  • Like 1