Jump to content

Kabel OTG do DragonFly Black


Recommended Posts

Cześć, mam zamiar kupić DragonFly Black, ale zanim to zrobię chcę się dowiedzieć parę rzeczy. I na wstępie zaznaczę lepiej, że jestem totalnym laikiem w kwestii audio, nie miałem nigdy z tym do czynienia profesjonalnie i jedynie chcę sobie posłuchać ulubionej muzyczki w lepszej jakości, więc pytanie może być trochę żenujące :/ 

Zamierzam podłączać urządzonko do telefonu, więc potrzebuję kabla typu OTG. Jednak dedykowany kabel od firmy AudioQuest kosztuje tam chyba ze 100 zł i zastanawia mnie czemu 5 cm kabelka jest takie drogie. I tu konkretne pytanie: czy jak podłączę sobie DragonFly'a do telefonu zwykłym kablem za 15 zł ze sklepu to może wpłynąć na mniej jakościowe działanie urządzenia niż gdybym kupił ten ich kabel za 100zł?

Link to comment
Share on other sites

W dniu 23.09.2021 o 22:39, LoCzekk napisał:

Nie kupuj chińskiego badziewia za 5-10zl bo niestety z tym nie zagra. Sprawdziłem osobiście jakiś czas temu. 

Co to znaczy że nie zagra? Nie gra w ogóle (ergo przejściówka niesprawna) czy jest jakaś degradacja dźwięku (tu już chyba wchodzimy w trochę kontrowersyjny grunt czego czego czy kable grają a raczej na ile grają i czy dla przeciętnego słuchacza jakaś różnica będzie zauważalna), czy nie wiem coś nie łączy itp (ergo przypadek pierwszy)?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja zakupiłem taki za zawrotną kwotę 20 zł:

https://allegro.pl/oferta/ugreen-adapter-otg-z-usb-c-na-usb-3-0-do-macbook-10619098400

I tak jeżeli mówimy o odtwarzaniu przez foobara nie ma najmniejszych uwag. Co do odtwarzania przez appke Tidal to jeżeli robię coś w tle to potrafi się przyciąć na chwilę.

Czy warto płacić za ifi czy dragontaila? Nie wiem, to zależy. Mi w zupełności wystarczy to ale rozumiem też jeżeli ktoś będzie chciał zainwestować więcej w celu lepszego działania.

Powiem więcej po sprawdzeniu stwierdzam że wina przycinania jest po stronie appki a nie adaptera (z Apple music działa bez zarzutu). Także jak dla mnie dobry zakup.

Edited by dot198
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...