Jump to content

Upgrade smsl M2 6th anniversary. Dragonfly black or red?

Recommended Posts

Witam.

Zastanawiam się nad zmianą DACA wykorzystywanego głównie z urządzeniami mobilnymi (od czasu do czasu z komputerem). W tej chwili korzystam głównie z SMSL dac M2 6th anniversary edition. Do pewnego czasu byłem z niego dość zadowolony (w sensie że mi osobiście wystarczał), zdawałem sobie sprawę z ograniczeń formatu cyfrowego względem winyla (którego to głównie słucham w domowym zaciszu). Odkąd jednak wymieniłem odtwarzacz CD na modowanego philipsa CD 472 (ulepszone zasilanie, NOS mod i wymienione op ampy) format cyfrowy nabrał dla mnie zupełnie nowego wymiaru.

CD odtwarzane na tym starym, skądinąd, playerze nabrały magii i analogowego sznytu. Cyfra zyskała dla mnie odrobinę magii do tej pory zarezerwowanej wyłączne dla winyla. Przetwornik użyty w tym playerze to stary, dobry TDA 1541. Muzyka odtwarzana teraz przez SMSL wydaje mi się po prostu bardziej sztuczna i cyfrowa niż wcześniej.

Rozumiem że ciężko będzie uzyskać podobne brzmienie z urządzenia przenośnego typu DAC, zarówno z komputera jak i z telefonu (rozumiem że DACi lubią mieć więcej prądu niż mniej), niemniej jednak zastanawiam się nad sprzedażą SMSL i dołożenie paru groszy do Dragonfly Black (na liście polecanych przez Pana Jakuba, zapoznałem się z recenzją, skądinąd pochlebną, w której Pan Jakub pisze że jest to granie w pewnym sensie podobne do SMSL ale jednak wyższej klasy). A może jeśli nie Black to Red byłby lepsza alternatywą (choć już droższa, swoją drogą Red chyba nie doczekał się u Pana Jakuba pełnowymiarowej recenzji ale może warto dopłacić?). Słuchawki z których zazwyczaj korzystam z tel to Somic V2 i czasami Koss UR40. Czasami beyerdynamici dt 770 i 990. Z komputera głównie przez wzmacniacz (luxman l230 lub rotel 820bx3 zamiennie) beyerdynamici (także o napędzenie w domowym zaciszu raczej nie trzeba się martwić).

Byłbym wdzięczny za wszelkie porady, ewentualnie propozycje jakiś alternatyw w budżecie między 200 (koszt używanego Dragonfly Black) a powiedzmy 400 (koszt używanego Dragonfly Red) z zastrzeżeniem że wolałbym wydać 200 niż 400 (ale jeżeli różnica w jakości dźwięku będzie tak znacząca to rozważę wyższy budżet).

Mam nadzieję na jakąś poradę za którą z góry dziękuję.

Pozdrawiam,

Piotr

Witam 

Panowie i Panie nie ma nikt nic do skomentowania? Czy Dragonfly Black to dobry kierunek czy lepiej odpuścić/szukać Reda/czegoś jeszcze innego? Powiem szczerze że trochę jest to niepokojące że temat wisi od tygodnia i wciąż bez żadnej odpowiedzi (szczególnie że ogólne założenia/wymagania zostały zawarte w tytule wątku). Mam nadzieję że jednak się znajdzie ktoś życzliwy kto doradzi czy to dobry kierunek rozważania czy jednak szkoda prądu i lepiej zostać przy smsl M2.

Pozdrawiam,

Piotr

Ostatecznie zdecydowałem się na sprzedaż smsl i na zakup Dragonfly Black w okazyjnej cenie 150 zł. Teraz sprawdzę jak się sprawuje i wypada w porównaniu z SMSL (choć z pamięci). Chyba warto spróbować a jak coś to sprzedam raczej bez problemu (i bez straty)

W dniu 20.09.2021 o 13:33, dot198 napisał:

Panowie i Panie nie ma nikt nic do skomentowania? Czy Dragonfly Black to dobry kierunek czy lepiej odpuścić/szukać Reda/czegoś jeszcze innego? Powiem szczerze że trochę jest to niepokojące że temat wisi od tygodnia i wciąż bez żadnej odpowiedzi (szczególnie że ogólne założenia/wymagania zostały zawarte w tytule wątku).

Cóż, mogę tylko sam siebie wytłumaczyć, że w życiu nie używałem żadnego zewnętrznego DAC-a - dlatego nic nie pisałem ;) Mam nadzieję, że zamiana okazała się udana.