Jump to content

Upgrade smsl M2 6th anniversary. Dragonfly black or red?


Recommended Posts

Witam.

Zastanawiam się nad zmianą DACA wykorzystywanego głównie z urządzeniami mobilnymi (od czasu do czasu z komputerem). W tej chwili korzystam głównie z SMSL dac M2 6th anniversary edition. Do pewnego czasu byłem z niego dość zadowolony (w sensie że mi osobiście wystarczał), zdawałem sobie sprawę z ograniczeń formatu cyfrowego względem winyla (którego to głównie słucham w domowym zaciszu). Odkąd jednak wymieniłem odtwarzacz CD na modowanego philipsa CD 472 (ulepszone zasilanie, NOS mod i wymienione op ampy) format cyfrowy nabrał dla mnie zupełnie nowego wymiaru.

CD odtwarzane na tym starym, skądinąd, playerze nabrały magii i analogowego sznytu. Cyfra zyskała dla mnie odrobinę magii do tej pory zarezerwowanej wyłączne dla winyla. Przetwornik użyty w tym playerze to stary, dobry TDA 1541. Muzyka odtwarzana teraz przez SMSL wydaje mi się po prostu bardziej sztuczna i cyfrowa niż wcześniej.

Rozumiem że ciężko będzie uzyskać podobne brzmienie z urządzenia przenośnego typu DAC, zarówno z komputera jak i z telefonu (rozumiem że DACi lubią mieć więcej prądu niż mniej), niemniej jednak zastanawiam się nad sprzedażą SMSL i dołożenie paru groszy do Dragonfly Black (na liście polecanych przez Pana Jakuba, zapoznałem się z recenzją, skądinąd pochlebną, w której Pan Jakub pisze że jest to granie w pewnym sensie podobne do SMSL ale jednak wyższej klasy). A może jeśli nie Black to Red byłby lepsza alternatywą (choć już droższa, swoją drogą Red chyba nie doczekał się u Pana Jakuba pełnowymiarowej recenzji ale może warto dopłacić?). Słuchawki z których zazwyczaj korzystam z tel to Somic V2 i czasami Koss UR40. Czasami beyerdynamici dt 770 i 990. Z komputera głównie przez wzmacniacz (luxman l230 lub rotel 820bx3 zamiennie) beyerdynamici (także o napędzenie w domowym zaciszu raczej nie trzeba się martwić).

Byłbym wdzięczny za wszelkie porady, ewentualnie propozycje jakiś alternatyw w budżecie między 200 (koszt używanego Dragonfly Black) a powiedzmy 400 (koszt używanego Dragonfly Red) z zastrzeżeniem że wolałbym wydać 200 niż 400 (ale jeżeli różnica w jakości dźwięku będzie tak znacząca to rozważę wyższy budżet).

Mam nadzieję na jakąś poradę za którą z góry dziękuję.

Pozdrawiam,

Piotr

Link to comment
Share on other sites

Witam 

Panowie i Panie nie ma nikt nic do skomentowania? Czy Dragonfly Black to dobry kierunek czy lepiej odpuścić/szukać Reda/czegoś jeszcze innego? Powiem szczerze że trochę jest to niepokojące że temat wisi od tygodnia i wciąż bez żadnej odpowiedzi (szczególnie że ogólne założenia/wymagania zostały zawarte w tytule wątku). Mam nadzieję że jednak się znajdzie ktoś życzliwy kto doradzi czy to dobry kierunek rozważania czy jednak szkoda prądu i lepiej zostać przy smsl M2.

Pozdrawiam,

Piotr

 

Link to comment
Share on other sites

Ostatecznie zdecydowałem się na sprzedaż smsl i na zakup Dragonfly Black w okazyjnej cenie 150 zł. Teraz sprawdzę jak się sprawuje i wypada w porównaniu z SMSL (choć z pamięci). Chyba warto spróbować a jak coś to sprzedam raczej bez problemu (i bez straty)

Link to comment
Share on other sites

W dniu 20.09.2021 o 13:33, dot198 napisał:

Panowie i Panie nie ma nikt nic do skomentowania? Czy Dragonfly Black to dobry kierunek czy lepiej odpuścić/szukać Reda/czegoś jeszcze innego? Powiem szczerze że trochę jest to niepokojące że temat wisi od tygodnia i wciąż bez żadnej odpowiedzi (szczególnie że ogólne założenia/wymagania zostały zawarte w tytule wątku).

Cóż, mogę tylko sam siebie wytłumaczyć, że w życiu nie używałem żadnego zewnętrznego DAC-a - dlatego nic nie pisałem ;) Mam nadzieję, że zamiana okazała się udana.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...