Jump to content

Słuchawki gamingowe bezprzewodowe wokółuszne z mikrofonem - do rozmów online do 1000zł

vinnik
 Share

Recommended Posts

Cześć wszystkim,

nie znalazłem w polecanych takiego zestawienia. Szukałem w gamingowych, ale większość jest na kablu.

W polecanych bezprzewodowych część słuchawek ma mirofon, ale wbudowany w słuchawkę - jest to dobre rozwiązanie gdy używa się tego sporadycznie. Najlepiej gdy mikrofon będzie bliżej ust.

Czas pracy na baterii do 12h żeby spokojnie dzień roboczy wytrzymały. Dobrze gdyby były wygodne i nie powodowały "parowania" uszu, bo trzeba w nich te kilak godzin wytrzymać. Pracuje w domu więc poziom izolacji nie ma znaczenia.

Ma znaczenie ciężar i tu pytanie czy bezprzewodowe słuchawki są z reguły cięższe od przewodowych (waga akumulatora itp).

Będę bardzo wdzięczny za jakiekolwiek sugestię, z góry dziękuję

Szukam do pracy, większość czasu gdy programuje to słucham muzyki, ale są też często rozmowy online. Czasem jest rozwiazywanie problemów na żywo z kimś na słuchawkach- trzeba mieć wolne ręce.

W sumie rozwiazywanie problemow z kimś na słuchawkach to prawie jak gra multiplayer :)

Napisałem gamingowe, bo nie ma kategorii "do pracy" (w popularnych sklepach internetowych). a jak sa to takie słabe jak do masowego call-center (douszne, dokanałowe z mikrofonem na przewodzie)

Nie znalazłem  wielu wokółusznych z wystawionym mikrofonem i bezprzewodowych. Wiem, że mam specyficzne potrzeby ale przynajmniej jasno je określiłem :)

Znalazłem coś takiego, ale w życiu nie miałem na uszach sprzętu tej firmy: HyperX Cloud S s producent ma kilka słuchawek. 

Poza tym jakieś słuchawki producentów typu Logitech czy Corsair - może ktoś się wypowie?

Posiadam zwykłe przewodowe bez mikrofonu zamknięte BeyerDynamic DT 770 PRO i Superlux HD330 półotwarte. Wszystko mi w obu pasuje poza brakiem mikrofonu i baterii do pracy bez kabla :)

Edited by vinnik

Są jeszcze Audeze Penrose. Teoretycznie po części powinny sprostać twoim wymaganiom. Co prawda są trochę ponad założony budżet (1400zł), ale jest możliwość negocjacji ceny ze sklepem. 

Ewentualnie można kupić jakieś słuchawki bezprzewodowe do 500 zł. (np. któryś model z polecanych na audiofanatyku), a za resztę bezprzewodowy mikrofon np. Antlion modmic wireless.

• Like 1

9 godzin temu, vinnik napisał:

Posiadam zwykłe przewodowe bez mikrofonu zamknięte BeyerDynamic DT 770 PRO i Superlux HD330 półotwarte. Wszystko mi w obu pasuje poza brakiem mikrofonu i baterii do pracy bez kabla

Kup  mikrofon USB na stojaku i problem z głowy. Mikrofon będziesz miał i ręce wolne również.

A jak stojak Ci nie wygodny, to można kupić mikrofon i przyczepić go do wysięgnika, jak potrzebujesz przysuwasz i korzystasz. Streamerzy czy youtuberzy tak działają i im się sprawdza.

A to chyba lepsze rozwiązanie niż kupować specjalnie do tego celu słuchawki.

Edited by Nehero
  • Like 1

Słuszna uwaga - myślałem mo tym bo to optymalne pod kątem kosztów, ale to zbudowanie stanowiska tylko stacjonarnego:

1. Z mikrofonem i słuchawkami na kablu nie da się przemieszczać

2. Słuchawki bezprzewodowe mają często łączność radiową (do PC na usb) i Bluetooth - to pozwala podłączyć jednocześnie słuchawki do PC i telefonu, przez co niezależnie od źródła rozmowy można swopodnie chodzić np. do tablicy na ścianie i coś zapisać, podejść do komputera kolegi obok i ciągle być w trakcie rozmowy

3. Przy pracy zdalnej można czasem pracować na laptopie na tarasie, na balkonie, siedząc w kokonie itp - tutaj niewygodnie mieć mikrofon na stałe.

Żeby lepiej uzmysłowić powiedzmy że 5h w ciągu dnia roboczego to klepanie kodu itp. natomiast pozostałe 3h to spotkania, rozmowy, czasem szkolenia -

Możliwość 3h dziennie pracowania na świeżym powietrzu jest dla mnie praktycznie bezcenna :)

@melofil - dzięki za link do sklepu - Widziazłem że Audeze  ma swietne opinie, jeszcze znalazłem: https://www.tophifi.pl/sluchawki/sluchawki-gamingowe/audio-technica-ath-g1wl.html

Edited by vinnik

Przerabiałem słuchawki BT jak i radiowe 2.4Ghz. Taka mała uwaga. Kiedy miałem rozmowę z klientem a dziecko wymagało uwagi(powiedzmy zrobić śniadanie) to często słuchawki BT zrywaly sygnał. Dajmy na to PC stoi w jednym pokoju oddalonym o 7-8m od kuchni. Problemów nie było przy łączności radiowej. Dobrze jest to mieć na uwadze. Chociaż chyba Audeze Penrose ma wybór między BT a radiową łącznością(chyba) więc bez problemu też będą działały w telefonem.