Jump to content

Jaki DAC do pathos aurium do 4000 zl

Recommended Posts

Witam wczoraj kupiłem pathos aurium będzie to napędzało audeze LCD XC. I teraz mam 2 pytania. Jaki dac polecacie tak do około 4tys raczej nowy ? Myślałem o topping d90 mqa...I jaki w takim przypadku interkonekt? Rca czy xlr? Z tego co czytam lepiej po xlr

Moje typy to:

Chord clearway

Tellurium Q blue

Tellurium Q black

Tellurium Q ultra Black

Nordost purple flare

Nordost blue haven

A może coś z cardas? I jednak RCA? Kompletne nie mam pojęcia o tych interkonektach Pozdrawiam

Edited by Rybens

Topping to ciekawy trop i można byłoby się wokół niego zakręcić. Zwłaszcza że elektrycznie ma wyśmienite pomiary: https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/topping-d90-balanced-usb-dac-review.10519/

XLR do Aurium to dobry wybór, ponieważ dźwięk jest wtedy najlepszy. O ile nie mogę się specjalnie wypowiedzieć o wymienionych IC, zaoferować mogę ze swojej strony dwa wymienione w ogłoszeniu:

https://forum.audiofanatyk.pl/topic/9786-s-pathos-aurium-converto-mk2-dodatkowe-lampy-nos/

Co prawda nie ma ich jeszcze na sklepie, ale jeśli zainteresują, zapraszam do kontaktu via PW. 

• Thanks 1

Witam

Dziękuję za odpowiedzi spróbuję pożyczyć toppinga i rme natomiast dla mnie to już za dużo kasy na jeszcze converto;)

Co do kabli to właśnie myślałem o Pana kablach także pewnie się odezwę ale najpierw dac

• Approved 1

@Rybens Nie ma problemu, w razie czego służę radą.

Co do DACa, testowałem RME ADI 2 PRO. Nie wiem jak model DAC, ale jeśli gra tak jak PRO, to obawiam się, że będzie za mało czystości na górze i za mało głębi scenicznej. Bo tak naprawdę tylko tego mi brakowało, a więc jakościowego wykończenia góry oraz osi przód-tył. Sam osobiście wybrałbym Toppinga z tych dwóch.

@euter Być może zaskoczę, ale na tą chwilę nie mam żadnych planów zakupowych w jego miejsce. Jeśli coś takiego się pojawi, na pewno dam znać na blogu. Aczkolwiek Converto prawdopodobnie wypakuję jeszcze na chwilę z pudła na poczet testów Feliks Audio Elise, jako dobre źródło sygnałowe.

• Thanks 1
  • Approved 1

@Rybens Ja używam Tellurium Q Black Diamond XLR i są znakomite. Poprawa jest pod każdym wzgledem, do tego są gladziutkie. Podejrzewam, że Ultra Black II też będą doskonałe. Przed zakupem bylem pewien, że kupie wlasnie Ultra Black i sporo sie o nich naczytalem - same pozytywy. Bardzo neutralne kabelki. Ostatecznie sklep mi zaoferował dobry rabat na najwyzszy model Black i kupilem Diamond. Nie żałuje.

Denafrips Ares II to bardzo dobry wybór - wiele osób poleca. Ja osobiscie używam do Aurium Matrixa X Sabre Pro MQA i jestem zachwycony. Niedawno widzialem takiego Matrixa za 5k zł do sprzedania. Używka. Mysle, że warto.

Edited by MichalZZZZ
  • Thanks 1

Matrix wiem że świetny ale niestety fundusze..budowa domu itd więc pewnie skończy się na topingu jak Pan Jakub poleca no albo ten Denafrips przynajmniej wybór zawężony do 2..co do kabli to temat na potem po zakupie 

Patrzę teraz na matrixana alle to 10k...🤣

Dzięki za pomoc i odpowiedzi :)

Edited by Rybens
  • Approved 1

3 minuty temu, MichalZZZZ napisał:

Tyle tylko, że to byla wersja bez MQA

To tym lepiej :) Ja żałuje, że nie kupiłem zestawu matrix bez mqa + konwerter jak widziałem kiedyś za ok 5k chyba. :D 

7 minut temu, MichalZZZZ napisał:

Zobacz na Hifishark.

Sam patrzyłem ale chyba już ktoś musiał skubnąć.

Nie dziwne przy dzisiejszych cenach nowego Matrixa.

Teraz, Nehero napisał:

To tym lepiej :) Ja żałuje, że nie kupiłem zestawu matrix bez mqa + konwerter jak widziałem kiedyś za ok 5k chyba. :D 

Wiem, pamietam jak to pisales :) MQA niewiele daje, przynajmniej ja nie zauwazam zbytniej roznicy. W kazdym razie trójka Matrixa za mną chodzi ;) A jak nie Matrix, to Sonnet Morpheus.

43 minuty temu, MichalZZZZ napisał:

MQA niewiele daje, przynajmniej ja nie zauwazam zbytniej roznicy.

A nawet nic :). A co do Matrixa, zabawne było widzieć w komentarzach pod recenzją serwera DIY jak handlowiec próbuje pozycjonować ową trójkę jako alternatywę. Ot skromne 5k zł względem sprzętu zrobionego na 10-letnich podzespołach. Desperacja ;).

• Like 1

Jeszcze mam takie przemyślenia toppinga dopiero kupię następnym miesiącu i mam teraz Dragonfly Red i tu rodzie się pytanie czy mogę go wykorzystać jako sam DAC ?i jakoś podpiąć do Aurium? Dragonfly podpięty do allo USB bridge...