Jump to content

pomoc w wyborze słuchawek Sennheiser


kornelia
 Share

Recommended Posts

Bardzo proszę o pomoc w wyborze słuchawek na prezent dla męża - gra na gitarze elektrycznej z domowym wzmacniaczem lub xboxem, słuch dużo muzyki (rock, metal). Aktualnie ma Sennheiser HD448, z których generalnie jest zadowolony, chociaż brakuje trochę basów, zniszczyły się okładziny gąbek, no i mają swoje lata... Kupiłabym mu nowe w prezencie świątecznym, chętnie również Sennheiser, ale nie wiem jakie, bo się nie znam. Bardzo proszę o pomoc w wyborze modelu - mogę wydać ok. 600 zł.  

Link to comment
Share on other sites

Witam Pani Kornelio,

Z wyższych serii tego producenta w podanym przez Panią budżecie są możliwe do kupienia głównie HD558.

Zawsze jest opcja na dokupienie po prostu materiałów eksploatacyjnych do posiadanej przez męża pary i gruntowne jej czyszczenie, dzięki czemu słuchawki mogą odzyskać dawny wigor i wygląd, a także właśnie bas, ponieważ powróci izolacja płynąca ze styku materiału ze skórą.

Link to comment
Share on other sites

Proszę uprzejmie.

W przypadku HD598 należy uważać z tego co słyszałem na podróbki z Chin, toteż w praktyce lepiej jest się ograniczyć do większych sklepów o dobrej reputacji. Swego czasu było tak z modelem 555, że usunięcie kawałka filcu zza przetwornika od strony grilla potrafiło dźwięk dosyć mocno dociągnąć w stronę 595. Między 558 i 598 występuje właściwie taka sama zależność, także osobiście wolałbym trzymać się tańszego modelu z taką opcją na przyszłość. Różnica między obydwoma modelami nie jest specjalnie duża.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...