Jump to content

Sprzęt grający do 150zł


Recommended Posts

Witam, potrzebuje jakiegoś prostego sprzętu muzycznego, który będzie mi służył do odsłuchu piosenek głównie rapu. Jestem strasznie zielony w tych sprawach zależałoby mi móc podłączyć ten zestaw do komputera. Posiadam w bardzo dobrym stanie głośniki FW350C/34 ze starej wieży, kolega mi powiedział żeby dokupić do tego amplituner i mogę je spokojnie podłączyć. Miałbym na sprzęt 150zł. Czy opłaca się dokupić taki amplituner i kabel żeby podłączyć to do laptopa, i jeśli tak to jakie wejście musi posiadać? Czy może zrezygnować z tego pomysłu i kupić normalne głośniki do laptopa ale szkoda bo te moje grały bardzo fajnie póki odtwarzacz nie uległ małemu wypadkowi;) 

pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Witam,

Należy sprawdzić jaką oporność mają głośniki. Podejrzewam 6 Ohm. Należy dokupić ampli o takich właśnie parametrach. Następnie kabel głośnikowy do ich podłączenia do amplitunera. Ampli podpina się na ogół poprzez wejście AUX kablem 2x RCA do małego jacka stereo. Całość ustawić zgodnie z podstawami akustyki: http://www.audiofanatyk.pl/podstawy-akustyki-i-rozmieszczania-glosnikow-stereo/

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...