Jump to content

DAC czy SŁUCHAWKI?

Recommended Posts

Cześć,

w komputerze mam xonara dgx, do którego podłączam sobie isk hd9999 i mam do was pytanko.. co dalej?

Co zrobić dalej, żeby poprawić jakość dźwięku? Kupić nowy dac/kartę? Jeśli tak to co? Dragonfly? Prodigycube? Przyniesie to jakieś zmiany?

Czy może obecna karta jest ok i po prostu zainwestować w lepsze słuchawki? DT990?

Co polecacie, żeby podnieść jakość dźwięku? 

Pozdrawiam :)

2 godziny temu, Bednaar napisał:

Można też po prostu między komputer a słuchawki wpiąć jakiś wzmacniacz słuchawkowy, np. SMSL sAp-II - mam od trzech lat i wciąż uważam, że to mój najlepszy zakup audio w życiu.

Czym będzie się różnił taki wzmacniacz od DAC'a ze wzmacniaczem np. prodigy cube / FiiO E10K Olympus 2 z polecanych?

Ogólnie to też rozważam kupno dragonfly'a do słuchania muzyki w samochodzie z telefonu, polecacie?

16 minut temu, Delthir napisał:

Ogólnie to też rozważam kupno dragonfly'a do słuchania muzyki w samochodzie z telefonu, polecacie?

Ja polecam dobre stereo i na tym zakończyć, sam sobie ostatnio takie zbudowałem w swoim aucie i jeszcze jeden element który dodaje do zestawu i sprzęt będzie już grał na bardzo wysokim poziomie - no chyba że jedziesz jako pasażer, wtedy słuchanie jest przyjemnością.💣

Kiedyś zrobiłem test w Aucie na słuchawkach Audeze LCD -X i muszę powiedzieć że nie ma żadnej kontroli nad tym co się dzieje na zewnątrz auta .

Ale jako pasażer  zawsze i wszędzie.

Edited by pablo650

23 godziny temu, Delthir napisał:

Czyli wymiana obecnej dźwiękówki nie ma sensu?

Z racjonalnego punktu widzenia, to wymiana słuchawek przynosi największy skok jakości i to one wyznaczają limit jakości dźwięku, jaki możesz wycisnąć z danego toru. HD-9999 nie są słuchawkami na tak wysokim poziomie, by nie można było ich było zastąpić czymś lepszym, bez wydawania na to majątku.

9 godzin temu, Delthir napisał:

Czym będzie się różnił taki wzmacniacz od DAC'a ze wzmacniaczem np. prodigy cube / FiiO E10K Olympus 2 z polecanych?

Szczerz mówiąc nie wiem, nie miałem nigdy DAC'a ze wzmacniaczem. Nie jestem sprzętowcem, tzn. kimś, kto zmienia sprzęt, jak rękawiczki tudzież kupuje z czystej ciekawości. Szukałem tylko czegoś stacjonarnego, taniego i dobrego do napędzenia słuchawek - ten wzmacniacz okazał się strzałem w dziesiątkę. Źródłem jest CD-amplituner z wejściem USB. Teraz tylko mogę skupić się na muzyce. Stacjonarny sprzęt to dla mnie priorytet, mobilny - traktuję z dystansem, rzadko używam.