Jump to content

Problem z mikrofonem/interface'm

Recommended Posts

Mikrofon: Rode NT-1A

Interface: Focusrite Scarlett solo 3gen

Stacja robocza: Intel core i5-11600k, 16gb ram, gtx 1060 6gb, zasilacz 600w

Witam, mam dosyć dziwny problem z moim mikrofonem/interface'm. Mikrofon zaczął z dnia na dzień szumić, jakby nagle jego czułość na szumy wzrosła o 1000% a na sam głos nie. Na dodatek, kółko od gaina które świeciło jak tylko mówiłem, świeci non-stop. A w mikserze widzę, że wskaźnik się unosi cały czas, jakbym coś mówił. Nie bardzo wiem dlaczego tak się dzieje, miesiąc temu zakupiłem ten sprzęt. Próbowałem już chyba wszystkiego, reinstalacja sterowników, przywracanie do punktu kontrolnego, wszelkiego rodzaju zmiany w ustawieniach, przepinanie do innych portów usb, zmienianie buffer size itd itd. Przy okazji dodam, że czasem jak grałem w cs'a to mój głos się zmieniał na robota, przez co musiałem odpiąć i podpiąć interface na nowo. Co ciekawe, zauważyłem, że np jak uruchamiałem system po przywróceniu do punktu kontrolnego, mikrofon zaczął źle działać dopiero po kilkunastu sekundach. Moim zdaniem ma to związek z tym co widać na którymś z ssów, że nie udało się zmigrować urządzenia. Problem zaczął się jakieś 2 dni temu. Nie przypominam sobie abym coś grzebał w ustawieniach. Dołączam ss'y i próbkę głosu.

Przechwytywaniessss.PNG

ss1.PNG

ss2.PNG

próbka.wav

• 1 month later...

Zobacz jak ustawiony masz poziom głośności mikrofonu w ustawieniach windows. Dostosuj go pod siebie tak, żebyś nie miał żadnych przesterów. Bo przyczyną tego może być piękna komenda w csgo voice_mixer_volume

Ustaw ją na tyle (od 0.0 do 1) na ile masz ustawiony poziom nagrywania w ustawieniach (tzn. poziom 20- 0.2, 40- 0.4 itd)

Zobacz czy inne aplikacje nie robią czegoś pdobnego np. przy starcie systemu

Edited by Mydlitor