Jump to content

Słuchawki do 600zł

novarek
 Share

Recommended Posts

Poszukuję słuchawek do kwoty 600zł. Będą podłączone do Audiotraka Prodigy Cube z Op-Ampem wymienionym na OPA2107, i może do ipoda Classic 6gen. Na chwilę obecną mam Brainwavzy ProAlpha z których brzmienia jestem zadowolony, ale poszukuję czegoś bardziej detalicznego z mocniejszym, kontrolowanym basem i lepszą górą. A co do średnich tonów w sumie nie wiem, nie do końca jestem pewien jak wpływają one na odbiór, i czy chcę ich więcej czy mniej. Wcześniej miałem AKG k242HD, ale miały jak dla mnie za mało radości w graniu, i odrobinę za dużą przestrzenność. Chciałbym kupić słuchawki wokółuszne, najlepiej budowy zamkniętej. Chciałbym też żeby były w miarę przenośne, ale jestem w stanie z tego zrezygnować. Słucham głównie muzyki rock/metal, elektronicznej, trip-hopu i czasem klasycznej. Dodatkowo chciałbym wykorzystywać je do gier, ale nie sieciówek gdzie liczy się przestrzenność i odwzorowanie kroków wrogów, tylko do naszego poczciwego Wieśka dla przykłądu :P żeby soundtrack brzmiał jeszcze lepiej, a wybuchy robiły wrażenie. Nie wiem jak pogodzić ze sobą te wszystkie rzeczy. Myślałem o ATH-M50x i AKG K550. Z tym że wyczytałem u was że k550 wymagają przynajmiej NuForce Icon 2, i nie wiem czy mój Audiotrak "zrobi robotę". Nie wiem też co z Beyerdynamicami i Sennheiserami w tej klasie cenowej,

Witam,

Z podanych przez Pana słuchawek i w opisanych zastosowaniach widziałbym jednak K550. Będą znacznie wygodniejsze od M50x, do tego dosyć zbalansowane i spokojnie dające się napędzić Cubem. Najprawdopodobniej to właśnie ich Pan szuka. Beyerdynamic w tej cenie będzie niestety albo trącał plastikiem (DT860) albo miał swoje wymagania odnośnie napędu (DT990, DT150), zaś Sennheiser to generalnie pękające plastiki w modelach z rodziny 555/8, 595/8. 

• 2 months later...

Temat już stary, ale k550 się raczej nie zadowoliły moim Cubem i grało to najwyżej słabo. Od tamtego czasu sprawiłem sobie tanie Superlux HD330, i to jest brzmienie które mi się strasznie podoba. Odpowiednio wysunięty wokal, miła linia basowa. Brakuje im co najwyżej wysokich tonów do klasyki, lecz w metalu i trip-hopie sprawdzają się cudownie, tym bardziej że nie lubię zbyt mocno wybrzmiewających i syczących talerzy perkusji. Pytam teraz z ciekawości, co byłoby naturalnym krokiem w górę względem jakości brzmienia, przy zachowaniu stylu grania. Słyszałem że 330 to taka bieda-wersja brzmieniowa HD650, to prawda? Jakieś propozycje nie uderzające ceną około 1k, tylko bliżej właśnie 600zł?