Jump to content

Słuchawki do 600zł


novarek
 Share

Recommended Posts

Poszukuję słuchawek do kwoty 600zł. Będą podłączone do Audiotraka Prodigy Cube z Op-Ampem wymienionym na OPA2107, i może do ipoda Classic 6gen. Na chwilę obecną mam Brainwavzy ProAlpha z których brzmienia jestem zadowolony, ale poszukuję czegoś bardziej detalicznego z mocniejszym, kontrolowanym basem i lepszą górą. A co do średnich tonów w sumie nie wiem, nie do końca jestem pewien jak wpływają one na odbiór, i czy chcę ich więcej czy mniej. Wcześniej miałem AKG k242HD, ale miały jak dla mnie za mało radości w graniu, i odrobinę za dużą przestrzenność. Chciałbym kupić słuchawki wokółuszne, najlepiej budowy zamkniętej. Chciałbym też żeby były w miarę przenośne, ale jestem w stanie z tego zrezygnować. Słucham głównie muzyki rock/metal, elektronicznej, trip-hopu i czasem klasycznej. Dodatkowo chciałbym wykorzystywać je do gier, ale nie sieciówek gdzie liczy się przestrzenność i odwzorowanie kroków wrogów, tylko do naszego poczciwego Wieśka dla przykłądu :P żeby soundtrack brzmiał jeszcze lepiej, a wybuchy robiły wrażenie. Nie wiem jak pogodzić ze sobą te wszystkie rzeczy. Myślałem o ATH-M50x i AKG K550. Z tym że wyczytałem u was że k550 wymagają przynajmiej NuForce Icon 2, i nie wiem czy mój Audiotrak "zrobi robotę". Nie wiem też co z Beyerdynamicami i Sennheiserami w tej klasie cenowej,

Link to comment
Share on other sites

Witam,

Z podanych przez Pana słuchawek i w opisanych zastosowaniach widziałbym jednak K550. Będą znacznie wygodniejsze od M50x, do tego dosyć zbalansowane i spokojnie dające się napędzić Cubem. Najprawdopodobniej to właśnie ich Pan szuka. Beyerdynamic w tej cenie będzie niestety albo trącał plastikiem (DT860) albo miał swoje wymagania odnośnie napędu (DT990, DT150), zaś Sennheiser to generalnie pękające plastiki w modelach z rodziny 555/8, 595/8. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Temat już stary, ale k550 się raczej nie zadowoliły moim Cubem i grało to najwyżej słabo. Od tamtego czasu sprawiłem sobie tanie Superlux HD330, i to jest brzmienie które mi się strasznie podoba. Odpowiednio wysunięty wokal, miła linia basowa. Brakuje im co najwyżej wysokich tonów do klasyki, lecz w metalu i trip-hopie sprawdzają się cudownie, tym bardziej że nie lubię zbyt mocno wybrzmiewających i syczących talerzy perkusji. Pytam teraz z ciekawości, co byłoby naturalnym krokiem w górę względem jakości brzmienia, przy zachowaniu stylu grania. Słyszałem że 330 to taka bieda-wersja brzmieniowa HD650, to prawda? Jakieś propozycje nie uderzające ceną około 1k, tylko bliżej właśnie 600zł?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...