Jump to content

Panasonic RZ-NJ320B + adapter Edimax BT-8500 – Win 10 Pro ×64 nie wykrywa słuchawek

M²M
 Share

Recommended Posts

Witam,

I jako, że to mój pierwszy post, na przywitanie wszystkich serdecznie pozdrawiam.=)
A teraz do meritum.

Posiadam następujący sprzęt:
Słuchawki douszne BT Panasonic RZ-NJ320B + adapter Edimax BT-8500, które mają współpracować z systemem Windows 10 Pro ×64.
Jest to stacjonarny PC, wbudowanego czy innego dodatkowego podłączonego adaptera nie posiadam.
Słuchawki łączą się z każdym telefonem, który miałem okazję sprawdzić.
Adapter widzi różne sprzęty, nawet smart-opaskę.
Niestety jak bym nie próbował, adapter nie widzi słuchawek.

Krótkie podsumowanie moich działań i znalezionych informacji:
• Według opisów producenta, słuchawki wchodzą w tryb parowania po prostu po włączeniu.
• Sterowniki wypróbowałem w obu wersjach — zarówno zainstalowane przez system, jak i zainstalowane z pliku pobranego ze strony producenta.
• Postarałem się upewnić, że odpowiednie usługi systemowe są faktycznie włączone.
• Nawet, kiedy słuchawki nie były z żadnym innym urządzeniem sparowane (na każdym wcześniej połączonym urządzeniu ręcznie anulowałem sparowanie), też nie były wykrywalne dla adaptera
• System (wg mojej wiedzy, nikt nie jest nieomylny) nie ma przestarzałych składników
• Oczywiście podczas prób zmuszenia pary BT do współpracy wykonywałem restart systemu w odpowiednich momentach
• Próbowałem najpierw przez ileś prób z adapterem podłączonym pod USB 2, następnie pod nowszą 3-jkę.

Czy ktoś się spotkał z podobnym problemem i zna rozwiązanie pozwalające puścić audio przy takiej konfiguracji?

Czy też może gdzieś czegoś nie doczytałem i z tym adapterem (lub tymi słuchawkami) nie ma prawa zadziałać?

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie i podpowiedzi.

Co mógłbym uzupełnić w opisie problemu, co by pomogło?

Edited by M²M