Jump to content

[ROZWIĄZANE] Karta dźwiękowa do 250zł - Superlux HD669

Recommended Posts

Witam serdecznie.

Chciałbym zakupić kartę dźwiękową pod swoje słuchawki - Superlux HD669. Chciałbym, aby miała ona również wejście mikrofonowe, ponieważ na polepszeniu jego działania również mi zależy. Jeśli chodzi o słuchawki - na pewno chciałbym usłyszeć nieco lepszą górę, która nie będzie trzaskać, czy jakkolwiek to nazwać, po prostu żeby dźwięki wyższych częstotliwości dobrze brzmiały. Oczywiście chciałbym też poprawy ogółu dźwięku, bass w żaden sposób mi nie przeszkadza więc nie chciałbym go na pewno obcinać, a ponadto chciałbym doświadczyć nieco lepszej sceny, aby móc lepiej pozycjonować w grach. Muzyki słucham przeróżnej, więc chcę, aby po prostu polepszyła się ich ogólna użyteczność, oczywiście za tą cenę (250zł) nie wymagam nie wiadomo czego. Dodam, iż system który posiadam to Windows 10, a płyta główna to MSI B85-G43. Chciałbym raczej, aby to była karta wewnętrzna.

Nie mam zbytnio pomysłu co mógłbym wybrać, ponieważ nie znam się na tym zbytnio, a ponadto większość tych polecanych kart (np. Xonar D1/DX) jest w cenie 300zł, a tyle niestety nie mogę już poświęcić. AIM SC8000 z tego co się orientuję nie posiada wyjścia mikrofonowego(może się mylę?), a ponadto nie wiem, czy będzie pasował do mojej płyty głównej. Zastanawiałem się nad jakimiś w okolicy ~150zł, ale duża część z nich była na Realteku, a właśnie do 250zł nie mogłem niczego fajnego znaleźć. Zastanawiałem się nad Sound Blaster Audigy RX, które kosztuje właśnie 250zł, lecz nie widziałem o niej zbyt wiele informacji, nie jest również w żadnych rankingach ani polecanych kartach, więc pozostaje mi się zapytać was - co wybrać? 

Z góry dziękuję za odpowiedź, będę bardzo wdzięczny jeśli ktoś postara mi się również wyjaśnić, dlaczego poleca dany model i czy aby na pewno będzie kompatybilny z moimi podzespołami.

Pozdrawiam.

Jeśli chodzi o Xonara DX to używałem go przez wiele lat z powodzeniem - napędzał Microlab Solo 7C i bardzo rzadko słuchawki (ale żadne nadzwyczajne). Niezła karta. Używana do wyrwania w granicach 150-170zł (sam swoją będę sprzedawał, bo przesiadłem się na AIM SC808), ale uczciwie muszę przyznać że chociażby AIM SC808 jest zdecydowanie lepszy od Xonara DX. Na Xonarze jechałem na EQ bo to co dawała karta fabrycznie nie odpowiadało mi. Na SC808 jadę bez EQ i dźwięk uważam za bardzo fajny :). SC808 jednak nówka to koszt ok 450 zł więc zdecydowanie powyżej Twojego budżetu.

Jeśli jedziesz teraz na integrze, to powinieneś poczuć różnicę na Xonarze DX. Uważam że w swojej cenie to niezła karta - właściciel tutejszego bloga nawet ją poleca w swoim przewodniku. Ma też wejście mikrofonowe tak jak chcesz/

Ale być może ktoś inny poleci Ci coś lepszego w Twoim budżecie.

Ostatecznie zakupiłem używanego Xonara DX. Bardzo polecam, mikrofon całkowicie przestał szumieć a mój głos słychać bardziej naturalnie. Tak samo dźwięk - sporo lepszy, różnica może nie jest olbrzymia względem integry Realtek ALC-892, ale na pewno zauważalna i w bardzo przyjemny sposób poprawia jakość dźwięku. Oprogramowanie całkiem OK, sterowniki do Windows 10 też bez żadnego problemu, serdecznie polecam ;)

Temat można zamknąć.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

• Create New...