Jump to content

Problem z kartą Tempotec Serenade PCIe

pneumon
 Share

Recommended Posts

Witam.

Od czasu reinstalacji windowsa pojawił się problem z ustawieniami wyjść karty. Mam podłączone głośniki do wyjść RCA i słuchawki do wyjścia słuchawkowego. Panel sterowania pozwala na włączanie/wyłączanie wyjścia słuchawkowego (analog) bo przez wyjście RCA i tak zawsze leci sygnał. Teraz mimo ustawienia wyjścia tylko na głośniki i wyłączeniu komputera ustawienie to nie "zapisuje się" i tak po włączeniu sygnał jest na obu wyjściach. Dopiero po uruchomieniu panelu sterowania karty mikroprzełącznik przełącza się tylko na głośniki. Wcześniej wszysto było ok, znaczy po wył/wł komputera ustawienia były jak w panelu. Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

• 4 weeks later...

Co ciekawe. Przy przestawieniu output select w zakładce "niestandardowe" we właściwościach "głośnik tempotec" z 0x00000000 na 0x00000001 mikroprzełącznik wyłącza wyjście słuchawkowe. Gdyby tak dało się to ustawić na sztywno w rejestrze. Pomoże ktoś? Dzięki.

Przechwytywanie.PNG

Przechwytywanie2.PNG

W dniu 13.08.2021 o 18:18, pneumon napisał:

Panel sterowania pozwala na włączanie/wyłączanie wyjścia słuchawkowego (analog) bo przez wyjście RCA i tak zawsze leci sygnał.

W tych kartach - i SC808 - od zawsze jak sięgam pamięcią przekaźnik był ustawialny tylko w dwóch pozycjach: 

1. tylko RCA
  2. tylko wzmacniacz słuchawkowy

Co do niezapisywania ustawień, niestety nigdy w nich nie grzebałem. Najpierw spróbowałbym reinstalacji sterowników. Reinstalację najlepiej wykonać poprzez menedżer urządzeń. 

Reinstalowałem już kilka razy :/ i u mnie niestety wygląda to tak:

1. RCA - zawsze

2. słuchawki - zawsze (po twardym restarcie)

wyłączyć można tylko wzmacniacz słuchawkowy przełącznikiem w panelu Tempoteca.

Za to ustawienia EQ normalnie trzyma :/

Próbowałem sprawę rozwiązać przez autostart panela karty i zwinięciem go do traya jakimś zewnętrznym programem. Wtedy, owszem,  wyłącza wyjście słuchawkowe, ale nie ładuje profilu EQ. Czy odpowiednia modyfikacja pliku CPL coś pomoże?