Jump to content

[ROZWIĄZANE] DAC USB do HyperX Cloud

Recommended Posts

Cóż... słowo się rzekło (o tutaj :D), więc szukam. Już mówię czego.

Chciałbym kupić sobie DAC na USB (laptop :P) do HyperX Cloud, ale co ważne - z wejściem na mikrofon (jack 3,5mm). Po co mi takie gniazdo? Jako, że wszystko ma współpracować z laptoptem chciałbym możliwie bardzo ograniczyć plątaninę kabli no i na dodatek... przydałoby się wzmocnienie mikrofonu, bo nie jest zły ale z laptopową integrą na jedno gniazdo jack brzmi tragicznie cicho.

Co do budżetu... cóż, im mniej tym lepiej, ale góra to jakieś 400 zł (wraz z ew. OPAMP-ami i wysyłkami i wszystkim) - tak, używki wchodzą w grę

Zapewne polecicie mi Prodigy Cube - też o nim myślałem, ale który OPAMP wtedy wybrać - OPA2107 czy OPA2604? Te na allegro to oryginały? I wymiana OPAMPA będzie w ogóle potrzebna? Czy do tej dźwiękówki da się zainstalować oprogramowanie z jakimś EQ?

Słucham głównie muzyki na Spotify, ale mam trochę dyskografii we FLAC-u - tak naprawdę polski, trueschoolowy hiphop. No i nie ukrywam, że słucham STOSUNKOWO cicho, więc o ile się orientuję - tym bardziej odczuję różnicę jeśli dorzucę sobie wzmacniacz (w DAC-u oczywiście)

Bardzo proszę o pomoc no i... Wesołych Świąt :)

Witam,

W skrócie: w tym budżecie wybór w zasadzie ogranicza się do Prodigy Cube Black Edition (i ewentualnie Creative Omni 5.1, ale ten drugi nie ma, z tego co się orientuję, przedwzmacniacza mikrofonowego).  Co do konieczności wymiany OPAMPów, to niestety, ale sam musi Pan sobie odpowiedzieć na to pytanie, po uprzednim przetestowaniu DACa. Jak powszechnie wiadomo, każdy ma inny słuch i może się okazać, że akurat "stockowe" brzmienie Cube BE będzie Panu odpowiadać. I tak, DAC jak najbardziej powinien współpracować z programowym equalizerem, jak np. Equalizer APO.

Pozdrawiam i również wesołych Świat.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

• Create New...