Jump to content

Superlux HD-660 czy HD-669


Capt.Whisky
 Share

Recommended Posts

Witam,
szukam w miarę uniwersalnych słuchawek: póki co chce je wykorzystywać jedynie do oglądania filmów i słuchania muzyki (słucham wielu gatunków: od  regae, przez hip-hop, metal, rock, klasyczny pop, aż po muzykę instrumentalną i klasyczną) aczkolwiek zamierzam w przyszlym roku kupować nowy komputer i sądzę, że wtedy słuchawki będą mi również służyć do gier. Obecnie posiadam tylko smartphona i laptop o dosyć średnich osiągach, więc na upgrade karty dźwiękowej nie ma co liczyć. Jeżeli chodzi o preferencje dźwiękowe, ciężko mi się wypowiedzieć: jak mówiłem, słucham szerokiej gamy gatunków, więc chciałbym słuchawki o w miarę neturalnych parametrach.  Ponieważ mieszkam ze współlokatorami, potrzebuję słuchawek, które będą dobrze izolować dźwięki z otoczenia. No i jeszcze jedna sprawa, budżet: około 150-200 zł. Za tę cenę jak widze pozostaje Superlux. HD 681 EVO MKII raczej odpada, wielu wskazuje na znacznie gorszą jakość dźwięku niż wspomniane wyżej HD- 660 i HD-669. Pozostaje wybór między tymi dwoma modelami. Nie ukrywam, że na zdjęciach znacznie bardziej podobają mi się HD-660- rozdzielony pałąk HD-669 jakoś mi nie przypadł do gustu. Spotkałem się też z opiniami , że 669 są mało wygodne. Nie wiem , na ile to prawda, ale zdaża mi się przesiadywać w słuchawkach po kilka godzin, więc chciałbym sie czuć w nich w miarę komfortowo. Koniec końców, nie wiem, który model wybrać, dlatego proszę Was o porady. Oczywiście, jeżeli znacie jakis inny model, który powinien spełniać moje oczekiwania, to jestem otwarty na propozycje ;)
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Witam,

Z tych dwóch jednak mimo wszystko oscylowałbym wokół HD669. Niestety izolacja od otoczenia rzadko idzie w parze z wygodą, ale w 669 można zmienić nausznice na inne, które potrafią owy komfort wydatnie zwiększyć. Ostatecznie jednak wygoda pozostaje kwestią związaną stricte z użytkownikiem danych słuchawek i może się okazać, że jednak HD669 będą dla Pana znacznie wygodniejsze, niż inni opisują. Naturalnie może też zdarzyć się na odwrót, tj. że opisywana przez innych para słuchawek jako bardzo wygodna, nie do końca z jakiegoś powodu się Panu sprawdzi na głowie.

Pozdrawiam.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...