Jump to content

[ROZWIĄZANE] DAC do Encore Rockmaster

Recommended Posts

Kilka tygodni temu zakupiłem słuchawki Rockmaster OE i nie ukrywam, że jestem z nich zadowolony. Co bardziej mnie cieszy - mimo zawodu na początku ich odsłuchów, tak po ustawieniu odpowiednio equalizera, zmianie nauszników na materiałowe i wygrzaniu słuchawki pokazują pazura i w zasadzie jest wszystko spoko - z jednym "ale". Średnica jest wycofana przez co chyba jest ten pogłos, który w elektronice potrafi czasami naprawdę zmarnować potencjał utworu (wokal zza ściany itp). Tym bardziej to boli, że equalizer działa tylko w odtwarzaczu, na odsłuchał z przeglądarki już nie przez co dźwięk jest tak jakby suchy (nie wiem jak to dokładnie określić, ale chyba ewidentnie lubie brzmienie z zaznaczonymi skrajami) i te wycofanie średnicy jeszcze bardziej rzuca się w uszy. Zatem potrzebuje wzmacniacza/DAC'a który tę średnicę mi przybliży, a skraje podkreśli (wtedy equalizer będzie zbędny i charakterystyka dźwięku bedzie taka sama zarówno na youtube/soundcloud jak i odtwarzaczu). Budżet około 300-400zł. Domyślam się, że przy tych wymaganiach będzie trudno i dostanę odpowiedź w stylu "dołóż 1000zł i bedzie", ale no warto spróbować :)

Nic innego? Z tego co wiem, M2 nie dotyka niskich jak i wysokich tonów, a jedynie przybliża średnice.

Co powiesz o SMSL M3? Słyszałem że też charakter średnicy ten sam co w M2 jednak dodaje basu, a góre delikatnie zaznacza - sprawdzi się w Encore Rockmaster?

Guest Mayster

DAC to nie equalizer i już lepiej zmienić słuchawki. Coś grającego w ten sposób będzie DACiem co najmniej dziwnym i szybko odbije się czkawką, gdy za jakiś czas zakupimy inną lub dodatkową parę słuchawek.

To lipa trochę jak muszę zmienić słuchawki żeby osiągnąć taki efekt :D W takim razie jakie combo będzie najbardziej podobne do tego co opisałem (scena i góra taka jak w encore + bliższa średnica i dużo niskich tonów) w kwocie do 500-600zł?

Edit:

Jednak kupiłem tego M3 i ani trochę nie żałuje swojej decyzji. Scena uległa delikatnej, ale zauważalnej poprawie - gra szerzej. Średnica wysunięta do przodu, każdy wokal jest blisko słuchacza, to mi się podoba. Bas mocno dociążony, ale mógłby być trochę szybszy. Góra, jakby to powiedzieć - wyraźniejsza, ale jednocześnie łagodniejsza :) Jestem zadowolony z efektu, mimo że portfel bardzo ucierpiał (kupno 2x droższego DAC'a w porównaniu do słuchawek, nie ukrywam mogłby byc troche tanszy) i szczerze mogę polecić takie combo innym posiadaczom Encore Rockmaster OE i nie tylko ;)  

Edited by Jacob

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

• Create New...