Jump to content

[ROZWIĄZANE] DAC do Encore Rockmaster


Recommended Posts

Kilka tygodni temu zakupiłem słuchawki Rockmaster OE i nie ukrywam, że jestem z nich zadowolony. Co bardziej mnie cieszy - mimo zawodu na początku ich odsłuchów, tak po ustawieniu odpowiednio equalizera, zmianie nauszników na materiałowe i wygrzaniu słuchawki pokazują pazura i w zasadzie jest wszystko spoko - z jednym "ale". Średnica jest wycofana przez co chyba jest ten pogłos, który w elektronice potrafi czasami naprawdę zmarnować potencjał utworu (wokal zza ściany itp). Tym bardziej to boli, że equalizer działa tylko w odtwarzaczu, na odsłuchał z przeglądarki już nie przez co dźwięk jest tak jakby suchy (nie wiem jak to dokładnie określić, ale chyba ewidentnie lubie brzmienie z zaznaczonymi skrajami) i te wycofanie średnicy jeszcze bardziej rzuca się w uszy. Zatem potrzebuje wzmacniacza/DAC'a który tę średnicę mi przybliży, a skraje podkreśli (wtedy equalizer będzie zbędny i charakterystyka dźwięku bedzie taka sama zarówno na youtube/soundcloud jak i odtwarzaczu). Budżet około 300-400zł. Domyślam się, że przy tych wymaganiach będzie trudno i dostanę odpowiedź w stylu "dołóż 1000zł i bedzie", ale no warto spróbować :)

Link to comment
Share on other sites

Nic innego? Z tego co wiem, M2 nie dotyka niskich jak i wysokich tonów, a jedynie przybliża średnice.

Co powiesz o SMSL M3? Słyszałem że też charakter średnicy ten sam co w M2 jednak dodaje basu, a góre delikatnie zaznacza - sprawdzi się w Encore Rockmaster?

Link to comment
Share on other sites

Guest Mayster

DAC to nie equalizer i już lepiej zmienić słuchawki. Coś grającego w ten sposób będzie DACiem co najmniej dziwnym i szybko odbije się czkawką, gdy za jakiś czas zakupimy inną lub dodatkową parę słuchawek.

Link to comment
Share on other sites

To lipa trochę jak muszę zmienić słuchawki żeby osiągnąć taki efekt :D W takim razie jakie combo będzie najbardziej podobne do tego co opisałem (scena i góra taka jak w encore + bliższa średnica i dużo niskich tonów) w kwocie do 500-600zł?

 

Edit:

Jednak kupiłem tego M3 i ani trochę nie żałuje swojej decyzji. Scena uległa delikatnej, ale zauważalnej poprawie - gra szerzej. Średnica wysunięta do przodu, każdy wokal jest blisko słuchacza, to mi się podoba. Bas mocno dociążony, ale mógłby być trochę szybszy. Góra, jakby to powiedzieć - wyraźniejsza, ale jednocześnie łagodniejsza :) Jestem zadowolony z efektu, mimo że portfel bardzo ucierpiał (kupno 2x droższego DAC'a w porównaniu do słuchawek, nie ukrywam mogłby byc troche tanszy) i szczerze mogę polecić takie combo innym posiadaczom Encore Rockmaster OE i nie tylko ;)  

Edited by Jacob
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...