Jump to content

Dylematy początkującego "audiofanatyka"


Bebsztyl
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie każdą osóbkę, która zechciała odwiedzić ten temat i go przeczytać. Jeśli w dodatku udzieliłeś mi pomocy, zbijam z Tobą piątkę!

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że potrzebuję słuchawek zamkniętych do kwoty około 200zł (tak wiem, troszkę mało), jednak po prostu przy mojej obecnej sytuacji finansowej nie stać mnie na lepsze, a wymienić muszę jak najszybciej, gdyż moje leciwe Superlux'y HD681 wyzionęły ducha i troszkę mi się znudziły. Poszukuję czegoś lepszego w formie zamkniętej, gdyż mieszkam w akademiku i współlokatorom na pewno może przeszkadzać muzyka, którą też zazwyczaj głośno słucham.

Jeśli chodzi o brzmienie, szukam czegoś podobnego do brzmienia z owych Superluxów, które dzielnie służyły mi przez ostatnie lata. Słucham muzyki różnej: głównie skupiam się na amerykańskim rapie oraz na rock/metalu. Bardzo zależy mi na czystości dźwięku, jego przestrzenności (tak wiem, ciężko w słuchawkach zamkniętych o przestrzenność) i głębokim basie, który nie zagłuszałby dźwięku. Po swoich rozważaniach osobistych wysunęły mi się na myśl trzy propozycje: klasyczne CAL'e, Superluxy HD669 oraz  Encore Rockmaster OE i kompletnie nie wiem, które w mojej sytuacji będą dla mnie lepsze. Niestety nie mam możliwości przetestowania owych słuchawek, dlatego też piszę do osób, które miały te słuchawki na uszach i są w stanie mi powiedzieć, które będą dla mnie najrozsądniejsze :)

Pozdrawiam serdecznie,

Aleksander
 

Link to comment
Share on other sites

Rockmastery mają naprawdę dobrą scenę. Myślę, że resztę wymagań też spełniają, w budżecie się mieszczą - czego chcieć więcej? Cudów za 200zł nie ma. Sam posiadam i gorąco polecam. :) Jakie źródło?

Wysłane z mojego E6633 przy użyciu Tapatalka


  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...