Jump to content

Karta dźwiękowa do AKG K240 Studio oraz Microlab Solo 7C


Recommended Posts

Witajcie,

Na wstępie chciałbym Was serdecznie przywitać - jest to mój pierwszy post na tym zacnym forum :).

Otóż dzisiaj stałem się szczęśliwym posiadaczem słuchawek AKG K240 Studio. Są to moje pierwsze "dobre" słuchawki audio. Wyborem kierowałem się przede wszystkim po recenzji na tym właśnie portalu.

Słuchawek używam jedynie z komputerem (być może w przyszłości z innym źródłem audio). Głównie muzyka - rock, metal, bardzo dużo muzyki elektronicznej, etc. Karta dźwiękowa jaką mam to Asus Xonar DX/XD. Miałem pewne obawy czy ta karta pociągnie te słuchawki, ale na szczęście okazało się, że poziom głośności jest bardzo wysoki (w foobarze głośność ustawiona na ok. połowę zakresu - powyżej słuchanie już za głośne).

Zakupując jednak te słuchawki zacząłem się zastanawiać nad zmianą karty dźwiękowej. Wiem, że Xonar DX nie ma wzmacniacza słuchawkowego. Poza słuchawkami używam od kilku lat głośników Microlab Solo 7C.

Chciałbym mieć możliwość aby podłączyć równocześnie do karty głośniki jak i słuchawki (przełączanie software'owe lub sprzętowe).

Tutaj pytanie - czy zmieniać posiadaną kartę na coś innego/lepszego? Odczuję różnicę?

Pokopałem trochę tutaj i z polecanych kart przewija się zewnętrzna Prodigy Cube (ma bardzo ciekawie konfigurowane złącza i przycisk przełączania między słuchawkami/głośnikami), a AIM SC808. AIM z tego co widzę ma możliwość przełączania software'owego między słuchawkami a głośnikami?

Na chwilę obecną bliżej mi właśnie do AIM SC808. Czy poczuję różnicę po przesiadce z Xonara DX? Domyślam się że słuchawki bardziej odczują różnicę, a co z głośnikami Solo 7C?

Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam

 

Link to comment
Share on other sites

Guest Mayster

Różnica będzie spora między DX, a SC808. Zarówno dla słuchawek, jak i dla Solo 7C. Cube jest faktycznie dość sensownie wyposażonym w złącza podręcznym, biurkowym urządzeniem, ale w kwestii jakości i mocy sporo ustępuje SC808.

Wyjścia w SC808 przełącza się z poziomu systemu.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...