Jump to content

K550 vs DT150


Crash
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie! :)

Od kilku dni borykam się z problemem odnośnie wyboru słuchawek zamkniętych wokółusznych. Teoretycznie z tego co mi wiadomo, do kwoty 1000 zł jedynymi sensownymi opcjami są K550, DT150 i HP100. HP100 zostały odrzucone przez brzmienie typu V, a więc na polu bitwy zostają K550 i DT150. Trochę czytałem i z tego co udało mi się wyczytać, DT150 prezentują nieco wyższą klasę dźwięku od K550, zgadza się? Przy czym są trudniejsze w wysterowaniu. Jeśli chodzi o charakterystykę, scenicznie jest podobnie, przy czym K550 starają sie być neutralnymi, zaś DT150 okraszone mocniejszym basem i bardziej muzykalną średnicą.

Niewątpliwą zaletą K550 względem DT150 jest ich design oraz niższa cena używanych, bo DT150 w ogóle takowych na rynku nie można znaleźć i zmuszonym jest się kupić nowe.

Chciałbym się upewnić, czy to co napisałem jest faktycznie prawdziwe, bo jeśli DT150 mimo wszystko są dźwiękowo bardziej wartościowe - lepsze technicznie, jestem w stanie dopłacić do nich, przebolewając niektóre sprawy. Proszę także o wskazówki. Dziękuję z góry za odpowiedź. :)

Link to comment
Share on other sites

Również witam,

Wszystko co Pan napisał jest zgodne z prawdą, a przynajmniej na moje uszy. Dokładnie tak samo postrzegam oba modele między sobą. O używane modele DT150 ciężko, ponieważ wiele osób kupuje słuchawki po wyglądzie, a DT150 są konstrukcją po prostu staroświecką, mającą swoją historię jako słuchawki realizatorskie o wykorzystywaniu profesjonalnym. Są też tak jak Pan pisze - bardziej wartościowe dźwiękowo.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...