Jump to content

Problem ze słuchem, a może coś innego?

Recommended Posts

Witam, może forum nie jest odpowiednie do takich tematów, ale już sam nie wiem co mam zrobić z moim problemem. Jeśli temat napisałem w złym dziale proszę o przeniesienie

Od około roku czasu mam problem z balansem, wszystkie utwory które słucham słyszę głośniej po lewej stronie. Dzieję się to tylko na słuchawkach, normalnie tego nie odczuwam. Mam 5 par słuchawek (3 pełnowymiarowe i 2 dokanałowe) i w każdych jest to samo czyli dźwięk przesunięty na lewą stronę w każdym paśmie, nieważne czy założę je odwrotnie, zamiennie kabel prawy z lewym, czy ustawię dźwięk na mono. 

Byłem u 3 laryngologów i wszędzie postawiona diagnoza: słuch idealny. Robiłem badania słuchu chyba z 10 razy w różnych gabinetach i wszędzie wychodzi to samo czyli brak jakichkolwiek ubytków słuchu, a nawet minimalnie wychodzi że na prawe ucho powinienem słyszeć lepiej co już jest w ogóle żartem.

Muzyki słucham cicho więc nie wiem czy możliwe jest bym sobie uszkodził słuch, również nie pracuję w miejscu o podwyższonym dźwięku. Wcześniej takiego problemu nie miałem, wszystko stało się nagle z dnia na dzień, zakładam słuchawki i słuchać głośniej po lewej stronie, myślałem że słuchawki się popsuły, albo mam zatkane uszy😄, ale posprawdzałem wszystkie pary jakie mam i wszędzie jest tak samo i problem ciągnie się do dnia dzisiejszego. Myślałem o przerzuceniu się na głośniki ale mieszkam w bloku i w dodatku lubię muzyki słuchać w godzinach wieczornych więc pomysł odpada.

Całkowicie ten problem odbiera mi przyjemność ze słuchania i już nie wiem co mam dalej robić, i bardzo proszę o doradzenie co wy zarobilibyście na moim miejscu. Z góry dziękuję za pomoc.

Kupili wzmacniacz z regulacją balansu :)

Nie masz przypadkiem takiego wrażenia słuchając muzyki z Tidala? Bo ja tak mialem nie tak dawno temu w większości utworów z mojej playlisty. Myślałem, że coś jest nie tak z moim prawym uchem, musiałem sobie delikatnie regulować pokrętłem (balans) we wzmacniaczu, żeby to wypośrodkować. Zacząłem sie tym martwić, ale jakież było moje zaskoczenie, kiedy przeczytalem w dedykowanym wątku o Tidal, że nie tylko ja mam takie odczucia i że Tidal ma problem z balansem :) Aktualnie problem w większości utworów puszczanych z Tidala zniknął. Balans mam ustawiony na środku i każda strona gra mi tak samo. 

Posted (edited)

Słucham właśnie najczęściej z Tidala, ale gdyby to przez niego było to jakbym założył odwrotnie słuchawki albo zamienił kable to słuchawki grałyby głośniej po prawej stronie a ja cały czas słyszę głośniej po lewej stronie. Poza tym porównywałem z normalnymi plikami i jest ten sam problem.

Przy okazji czy są może do kupienia urządzenia do regulacji balansu takie aby nie pogarszały jakości dźwięku?

Edited by Turtle

Zabrzmi to jak obraza, ale nie czuj się tak. Czyszczenie uszów. 

Higiena uszów to sprawa normalna. Ale też miałem problem z tym że lewe ucho jakby słyszało lepiej, co za tym idzie centum sceny było przesunięte w lewą stronę(przede wszystkim wokal). Laryngolog powiedział że też wszystko jest w najlepszym pożądku ale poprosiłem o płukanie. I po tym wszystko wróciło do normy. Wydaję mi się że miało to związek z tym jak śpię. W 90% jest to na prawym boku. Jakby nie patrzec człowiek spiąć się poci co ma wpływ na wiele czynników. Tylko trzeba pamiętać że nie można też płukać uszów za często. Woskowina uszna też spełnia pewne funkcję fizjologiczne.

• Like 1

Posted (edited)
1 godzinę temu, Palpatine napisał:

Wiele urządzeń czy to stacjonarnych czy przenośnych ma regulacje balansu. Nie powinien on pogarszać jakości dźwięku.

Na aune s6 i s7 nie ma takiej opcji w colorfly c10 rownież, chyba że ja nie umiem znaleźć. Jak ustawie odpowiednio balans w windowsie to i tak Tidal i ASIO pomijają to. Kupiłbym zewnętrzy regulator balansu wtedy problem został by rozwiązany, ale w ogóle nie wiem czy coś takiego istnieje.

Godzinę temu, FreeQ napisał:

Zabrzmi to jak obraza, ale nie czuj się tak. Czyszczenie uszów. 

Higiena uszów to sprawa normalna. Ale też miałem problem z tym że lewe ucho jakby słyszało lepiej, co za tym idzie centum sceny było przesunięte w lewą stronę(przede wszystkim wokal). Laryngolog powiedział że też wszystko jest w najlepszym pożądku ale poprosiłem o płukanie. I po tym wszystko wróciło do normy. Wydaję mi się że miało to związek z tym jak śpię. W 90% jest to na prawym boku. Jakby nie patrzec człowiek spiąć się poci co ma wpływ na wiele czynników. Tylko trzeba pamiętać że nie można też płukać uszów za często. Woskowina uszna też spełnia pewne funkcję fizjologiczne.

Nie obrażam się😄 też tak myślałem ale miałem kilka razy płukane uszy, również czyszczę regularnie i bez zmian. Wszystko wskazuję jakbym miał niedosłuch w prawym uchu ale badania pokazują co innego, a nawet że lewe minimalnie jest gorsze. Więc sam sam nie wiem gdzie leży problem.

Edited by Turtle