Jump to content

Sennheiser HD600, a Audeze LCD-2C wrażenia odsłuchowe.

Jozzek667
 Share

Recommended Posts

Cześć, mam pytanko. 
Czy ja jestem jakiś dziwny, ale lepiej brzmią dla mnie HD600 niż LCD2C. Odsłuchy z Aune X1S+ X6, pliki bezstratne najwyższej jakości. 
HD600 brzmią dla mnie…nie wiem jak to opisać ale chyba najlepszym słowem byłaby jakaś eteryczność, lekkość. 

Co o tym sądzicie ?

51 minut temu, Jozzek667 napisał:

Co o tym sądzicie ?

No cóż. Bardziej Ci podeszły HD600, co tu myśleć. Tu nie ma nad czym się rozwodzić. No chyba, że liczyłeś, że to LCD2C miałyby zrobić wrażenie na Tobie. 

W teorii możesz spróbować zarówno Audeze LCD2F, LCD X, LCD XC oraz LCD 3. 
Jeśli nie nowe, to każde z tych słuchawek włącznie z LCD3 dostaniesz używane poniżej 5k jeśli używki wchodzą w grę. W top Hifi bez problemu powinieneś móc posłuchać każdego z tych modeli.

Ale warto byś sprecyzował wymagania, bo to tylko Audeze, a poza nimi jest jeszcze sporo innych słuchawek.

Wow factor nie zawsze jest  dobry, bo czasami może się okazać, że słuchawki na poczatku wow, a po pewnym czasie stają się nudne. A czasami te które na poczatku nie robiły wrażenia, z czasem sprawiają właśnie to wow. Tak czy siak musisz doprecyzować wymagania i to czego szukasz ponad HD600.

Edited by Nehero

Posted (edited)
14 godzin temu, Nehero napisał:

W teorii możesz spróbować zarówno Audeze LCD2F, LCD X, LCD XC oraz LCD 3. 
Jeśli nie nowe, to każde z tych słuchawek włącznie z LCD3 dostaniesz używane poniżej 5k jeśli używki wchodzą w grę. W top Hifi bez problemu powinieneś móc posłuchać każdego z tych modeli.

Ale warto byś sprecyzował wymagania, bo to tylko Audeze, a poza nimi jest jeszcze sporo innych słuchawek.

Wow factor nie zawsze jest  dobry, bo czasami może się okazać, że słuchawki na poczatku wow, a po pewnym czasie stają się nudne. A czasami te które na poczatku nie robiły wrażenia, z czasem sprawiają właśnie to wow. Tak czy siak musisz doprecyzować wymagania i to czego szukasz ponad HD600.

Wymagania/Oczekiwania hmm.... to napewno chciałbym coś bardzo rozdzielczego/holograficznego, bas nie musi być mocny, byle byłby "crispy", dokładny.

Muzyka to raczej wszystko poza popem, skandynawskimi metalami, discopolo itp., 

Przewaga muzy w klimatach Pink Floyd, Aphex Twin, szeroko pojęta muzyka elektro-akustyczna i klasyczna

PS. Mam jeszcze AudioQuesty NightOwl, ale te to już mi ogóle nie podchodzą, takie muły trochę. 

Edited by Jozzek667

56 minut temu, Jozzek667 napisał:

Mam jeszcze AudioQuesty NightOwl, ale te to już mi ogóle nie podchodzą, takie muły trochę. 

Tymczasem wiele osób na nich kończyło zabawę ze słuchawkami i to w kontekście wielokrotnie droższych konkurentów. Znów więc: cena nie jest równa wartości, a ta ustalana jest subiektywnie. Z posiadanej przez Pana serii mam najstarszy wariant, bo HD 580, które również bardzo wysoko sobie cenię i które ostatecznie chyba nawet bardziej bym preferował od HD 560 S i HD 660 S. Kupiłem je używane za ułamek ceny obu modeli.

1 godzinę temu, Jozzek667 napisał:

to napewno chciałbym coś bardzo rozdzielczego/holograficznego, bas nie musi być mocny, byle byłby "crispy", dokładny.

Należałoby się umówić z Top Hifi na odsłuch kilku wyższych modeli LCD. Tak to ciężko powiedzieć co i czy w ogóle któryś model Audeze Ci podejdzie w 100%, czy spełni wymagania. W teorii powinny, ale pytanie konkretnie który, to już niestety samemu trzeba sprawdzić.
Ewentualnie zacząć od przekartkowania recenzji Jakuba odnośnie modeli Audeze. Wybrać ten który wydaje się najbliższy wymaganiom i zagadać ze sklepem audio w celu wypożyczenia.

1 godzinę temu, Jozzek667 napisał:

Mam jeszcze AudioQuesty NightOwl, ale te to już mi ogóle nie podchodzą, takie muły trochę. 

To od toru zależy czy one będą muły czy nie. Oczywiście nie zrobisz z nich superszybkich lekkich słuchawek, ale można je zrobić tak, by nie były mułowate.

Dużo łatwiej zrobić dobre otwarte słuchawki niż dobre zamknięte. W tych pierwszych łatwiej uzyskać dobra scenę, powietrze między instrumentami czy górę. Dobrych zamkniętych słuchawek jest jak na lekarstwo.

18 godzin temu, Jozzek667 napisał:

HD600 brzmią dla mnie…nie wiem jak to opisać ale chyba najlepszym słowem byłaby jakaś eteryczność, lekkość.

Audeze lekkie raczej nie są i to w kontekście zarówno wagi, jak i brzmienia:) Ono raczej należy do tych bardziej dociążonych.

22 godziny temu, Jozzek667 napisał:

Cześć, mam pytanko. 
Czy ja jestem jakiś dziwny, ale lepiej brzmią dla mnie HD600 niż LCD2C. Odsłuchy z Aune X1S+ X6, pliki bezstratne najwyższej jakości. 

Co o tym sądzicie ?

Nie ma w tym nic dziwnego. Pozostaje cieszyć się tańszym modelem i tyle.

• Approved 1

W dniu 20.07.2021 o 20:55, Jozzek667 napisał:

Właśnie o to chodzi że podchodzą mi 3x tańsze słuchawki. Ewentualnie jeżeli mógłbyś polecić coś z wow factorem :) do 5k ?

Ale to chyba dobrze. Mnie akurat lepiej spodobały się AKG K530LTD niż... Sennheiser HD600 ;) W efekcie te AKG grają u mnie już 13 lat.

• Approved 1

Panowie, już poczyniłem mały research i we wtorek jadę na odsłuch Hifiman Ananda i Audeze LCD-2 Caribbean Rosewood. Nie ukrywam że bardziej jestem zaintrygowany Hifimanami z racji że nigdy nie słuchałem na słuchawkach tej firmy. 

Tak dla informacji zostałem na dłużej z Anandą, ale do tego dokoptowałem jeszcze coplanda dac215. Gra to fajnie, bardzo mi się podoba ale basu w tych Hifimanach mogłoby być ciut więcej. 

Hey, następny update mojej wyboistej drogi i pytanko: 

Obecnie mam w domu Anandy i LCD-X lecą na DAC 215, muza leci z Audrivanny, czy jak tam się ten program na Maca nazywa. Po odsłuchach jestem zmieszany z racji tego że obydwie pary mi się bardzo podobają i nie chce się pozbywać ani tych ani tych, stąd pytanie do Was .

Czy na rynku da się znaleźć słuchawki grające tak lekko i zwiewnie jak Anandy a zarazem z mocniejszym od nich dołem i średnicą podobną do LCD-X ?

Bardzo ciężko o takie słuchawki, ja takich w ogóle nie znam ale nie zawędrowałem dalej niż do pułapu 5-6 tys zł. Może gdzieś w wyższych rejonach cenowych takie można znaleźć, ale ciężko będzie o takie połączenie. Może Meze Emyrean?

• Like 1

4 godziny temu, Jozzek667 napisał:

Budżet max 9k

używki Meze spokojnie znajdziesz do tej kwoty :) 

4 godziny temu, Palpatine napisał:

Może Meze Emyrean?

W teorii tak, ale to zależy od toru, je się kreuje ostatecznie torem. Albo dajesz lampę i no "przymulasz" je w dużym skrócie, albo można dać tor który rozjaśni i pójdzie w drugą stronę. Co kto woli. 
Na pewno nie będą one Hifimanami, bo to raczej nie możliwe, ale pewnym kompromisem pomiędzy hifimanami a audeze może już mogą być. Ale jak posłucham ich na porządnym wzmacniaczu to wtedy się dowiem co one potrafią i jak potrafią na prawdę zagrać. 

@Jozzek667 Ewentualnie można jeszcze rozważyć Audio Techniki ADX5000, one są już tylko dostępne jako używki, ale jest to też kolejna propozycja, która może przypaść do gustu. Choć one podobno uwielbiają lampę, ale na szczęście masz DAC 215, więc to połączenie jest git. A jak pamiętam, to połączenie jest jako jedno z polecanych.
Choć tu ktoś słuchał Meze na DAC 215 i też stwierdził, że to świetne połączenie.

• Thanks 1

Dziękuję wszystkim z Was za pomoc. Temat można zamknąć. 
Podziele się jeszcze krótką informacją jak przebiegły odsłuchy u mojej żony ignorantki. 

Mianowicie zakończyły się następującym zdaniem: „W fordzie (Focus 2012) brzmi lepiej” :/ smutne

• Approved 1

@Nehero osobiście takie połączenie z DAC215 uważałem za bardzo udane :)

@Jozzek667 w przypadku eterycznosci dźwięku polecałbym Arye Hifimana, chociaż góry będą miały zdecydowanie więcej niż HD600. Z Audio Technik poza wspomnianymi ADX5000 wypróbowanie ciekawych modeli półotwartch, jak bardzo eufoniczne, średnicowe, barwne AWAS, które są świetne w muzyce akustycznej.