Jump to content

Bezprzewodowe wokółuszne słuchawki z wbudowanym mikrofonem (bez aktywnego wyciszenia) - 500-2000 zł

Jaom
 Share

Recommended Posts

Z grubsza opisałem w tytule, co mnie interesuje:

• wokółuszne,
  • bluetooth,
  • wbudowany mikrofon do rozmów telefonicznych (ale nie w kablu...),
  • aktywne wyciszenie zdecydowanie nie,
  • optymalnie półotwarte, otwarte też fajnie, ale pewnie nie ma takich; zamknięte również wchodzą w grę,
  • cena do 2000 zł powinna dawać jakieś możliwości

Szukam i szukam, ale zwykle jak coś mam, to wymóg mikrofonu do rozmów telefonicznych (wbudowany, a nie na kablu...) wyrzuca mi wszystko.

Dotychczasowe doświadczenia:

• dwa tygodnie w Sennheiser Momentum 2.0 AEBT - akurat średnie dopasowanie do mojej głowy (w samolocie szumiało mi "pod uchem") i przy nich odkryłem, że aktywne wyciszenie sprawia, że wpadam na ludzi za rogiem korytarza, albo mnie rozprasza; z  plusów odmiany dźwięk wydawał ok (ale się nie znam), rozmowy telefoniczne super i jakość wykonania ekstra - tylko to nieszczęsne wyciszenie mi przeszkadza
  • kilka godzin na Bose QC 35 - podobnie jak z Momentum, czyli super rozmowy telefoniczne, dobrze wykonane, grają ok etc - lepiej leżą na szyi i mają bardziej praktyczny pokrowiec, za to gorzej wyglądają mimo wszystko i ponoć gorzej grają

Bardzo długa noc chyba sprowadziła się do tego, że zapewne najlepsze będą Audio Technica ATH-DSR9BT. Problem w tym, że aktualnie są wyłącznie na rynku japońskim, a resztę świata odwiedzą w okolicach marca 2017. Cena w Japonii aktualnie w okolicach 1100 zł, więc wydaje się bardzo ok.

Inne opcje, które odkryłem to Skullcandy Crusher Wireless - aczkolwiek przeraża mnie nieco perspektywa posiadania takiego basu - nie zachęca też brak na rynku polskim, bo nie bardzo mam jak przymierzyć, a wiadomo że zawsze jest szansa, że nie będzie odpowiadało. Cena na poziomie 670 zł może wybaczać błędy - tzn. jak mnie nie odpowiada, to mogę komuś dać i ewentualnie poczekać na ATH-DSR9BT.

Jest jeszcze URBANITE XL WIRELESS od Senheisera, ale jakoś tak... przynajmniej nie mogę znaleźć recenzji, która by mi coś dawała...

Jakby ktoś miał jeszcze jakieś pomysły, to ja chętnie posłucham.