Jump to content

Edifer R1600TIII czy Edifier R2600


Recommended Posts

Witam.

Chce zastąpić mój 10letni zestaw 5.1 Creative t6060 jednym z podanych w tytule które wpadły mi w oko, a następnie znalazłem je w gronie polecanych głośników w Waszym zestawieniu.

Mój pokój to ok. 16-17m2. Od głośników będę siedział w odleglości ok. 1.5m, a same głośniki będą na podobną odległość (1,5m) rozstawione od siebie. Nie ukrywam, że osobiście wolałbym R2600, które mają szerszą scenę i lepszy bas. Pytanie jest następujące:

Czy dla głośników R2600 to nie za mały rozstaw i odległość od nich aby dobrze grały i móc się nimi cieszyć w 100%? Czy to będzie dobry wybór w moim przypadku? Bo na przykładzie solo 6c, które też miałem na uwadze, no to swoje walory ponoć pokazują gdy się ich słucha z ok. 2-3m, szczególnie bas, który lepiej brzmi z dalszej odległości co mnie od nich odstraszyło, a jak to jest z R2600?

Dodam, że nie zależy mi na mocy zestawu, nie musze budzić sąsiadów dookoła, chodzi o to by grało ładnie, czysto, muzykalnie. I jeszcze jedno pytanie:

Jak wypada dźwięk w porównaniu do R1600TIII? To, że R2600 jest bardziej basowe to wiem, a jak wypadają pozostałe tony? Duża różnica na korzyść R2600?

Edited by MJ23
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...