Jump to content

Pierwsze słuchwki otwarte/półotwarte i źródło, 300-400zł za całość

Rafabi
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie forumowiczów w moim pierwszym poście :) . Proszę Was o pomoc w wyborze pierwszego przyzwoitego zestawu audio. Jestem miłośnikiem różnego rodzaju muzyki, którą ostatnio zacząłem bardzo intensywnie zgłębiać, przy czym zacząłem odczuwać silną potrzebę zwiększenia jakości dźwięku, spotęgowania doznań muzycznych. Przestały mi wystarczać "telewizyjne" Philipsy z 5m kablem i regulacją głośności oraz mała wieża Sony- dotychczas używałem właśnie takiego sprzętu. Cena to 300-400 zł za słuchawki i źródło, w skrajnym przypadku do 500zł- jednak cena jest dość istotna, oszczędności w propozycjach mile widziane, zwłaszcza że pewnie wszystko w cenie 300-400 będzie dla mnie dużym skokiem jakościowym. Wygoda ma dla mnie znaczenie, będę słuchał wyłącznie w ciszy, w domu, więc w grę wchodzą pewnie raczej słuchawki półotwarte/otwarte.

Pasjonuję się muzyką, ale jestem na razie zielony w temacie audio i nie mam jeszcze w 100% pewności co do moich preferencji brzmieniowych. Myślę, że najważniejszy jest dla mnie w muzyce środek, wokal. Przykładowo w kawałku Gorillaz- Clint Eastwood oraz The Doors&Snoop dogg- Riders on the storm uwielbiam dźwięk klawiszy, chciałbym, żeby właśnie to było wysunięte, najlepiej słyszalne. Ogólnie zawsze najbardziej zwracałem uwagę na melodię piosenek i wokal, z instrumentów nabardziej lubię właśnie wszlkie klawisze, pianino, gitarę akustyczną. Nie przepadam, kiedy bas zbytnio wybija się przed środek i i wręcz fizycznie doprowadza do drgań. Chciałbym w końcu słyszeć jakiś bas, ale niewiele potrzeba, żeby zrobić na mnie wrażenie w tym aspekcie. Co do góry to nie mam pewności, ale też raczej nie powinna się wybijać przed środek, choć w wielu kawałkach bardzo lubię dźwięk wszelkich dzwonków, trąbek, saksofonów, skrzypiec i tych wyższych nut pianina. Słucham praktycznie wszystkiego oprócz metalu, punk rocka, disco polo, czy jakiegoś podobnego mu dyskotekowego dance. Wymienione wcześniej utwory należą do jednych z moich ulubionych, taki styl lubię. Zależy od tego, na co mam ochotę, ale najczęściej słucham: czarna muzyka- soul, funk, rap, blues, r&b, rock, rock alternatywny(indie rock), łagodny jazz, pop, indie pop. Lubię łagodną, akustyczną muzykę, stare granie w stylu wczesnego rocka, lat 60, ale i do elektroniki i syntezatorów podchodzę z ciekawością (typu chillout, jakaś muzyka klubowa, Moby, Fatboy Slim). Jakiś bardzo ciężki rock raczej rzadko, szybko mnie męczy.

Więc ogólnie tony średnie i niskie, choć bez jakiegoś nadmiernego basowego dudnienia, pewnie naturalność. Myślę też że nie chciałbym słuchawek bardzo analitycznych, oddzielających od siebie każdy instrument, wolałbym, żeby dźwięk był zwarty i żebym mógł cieszyć się również utworem jako całością.

Mógłbym iść do sklepu na odsłuchy, ale jestem takim laikiem, że zapewne wszystko mi się będzie tam tak samo podobać (byłem kiedyś zachwycony podłączonymi do integry Kossami, które zostawił u mnie na pare dni znajomy), poza tym w takich miejscach nigdy nie mogę się skupić, zresztą to co mi odpowiada odkryję zapewne po godzinach słuchania na spokojnie w domu, więc pierwsze słuchawki wolę kupić trochę w ciemno z Waszą pomocą mam nadzieję :) . Na oku mam Superluxy HD681B ze względu na cenę przy dobrej jakości oraz TAKSTAR HI2050 ze względu na dobrą średnicę, zrównoważenie (opieram się na recenzjach). Jeśli chodzi o źródło to mile widziana karta ze wzmacniaczem- przyglądam się fiio e10/e10k. Polecilibyście coś tańszego od tych e10, czy naprawdę warto w nie zainwestować? Bardzo proszę o propozycję dobrze dopasowanych par słuchawki + karta muzyczna.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Edited by Rafabi

Ok, po przejrzeniu polecanych słuchawek i daców pozwolę sobie skonkretyzować pytanie- czy Superluxy hd330 + Audio In Motion SC8000 będą dobrym wyborem jak na moje potrzeby i preferencje? Bardzo mnie zainteresował taki zestaw i przymierzam się do takich zakupów. Bardzo proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam.

Witam,

Planowałem Panu odpisać jeszcze dziś, ale faktycznie z takim doprecyzowaniem tematu sprawa mocno się upraszcza. Tak, zestaw ten będzie bardzo dobrze dla siebie skrojony zarówno brzmieniowo, jak też i na swoją cenę. Zresztą HD330 to w ogóle słuchawki trochę niedoceniane. Ogólnie będzie miał Pan tutaj dźwięk muzykalny i nastawiony na bardzo dużą przyjemność płynącą z nagrań. Jeśli zamierza Pan raczyć się również i starymi realizacjami lub stylizowanymi na takowe, słuchawki wybaczą wiele błędów. SC8000 z kolei pozwolą im na rozjaśnienie i dobrą kontrolę za sprawą wbudowanego wzmacniacza. Słuchałem również zamkniętych wariantów z serii 660 w takim połączeniu i bardzo sobie chwaliłem za kwotę, jaką przychodziło całościowo za nie zapłacić wraz z kartą.

Pozdrawiam.

Rozumiem. W takim razie nasuwają mi się jeszcze dwa pytania:

1. W związku z tym, że będę musiał podłączać słuchawki do tylnego panelu komputera, zapewne będę musiał jakoś wydłużyć przewód. Więc czy powinienem wymienić cały kabel, czy wystarczy przedłużacz jackowy i czy w tym drugim przypadku nie stracę na jakości?

2. Czy przy tych słuchawkach i dacu będzie widoczna różnica między cd, flac i mp3?

Edited by Rafabi

Ad.1 - takie przedłużacze owszem potrafią wpłynąć na dźwięk i jeśli domyślam się o jakich kwotach tu mówimy, to będzie to wpływ negatywny. Z drugiej strony nie są to słuchawki aż tak czułe i tak wysokiej klasy, aby degradacja była bezwzględnie odczuwalna. Jeśli słuchawki się Panu spodobają i będzie się chciał Pan przy nich zatrzymać na dłuższą chwilę, można się zastanowić nad rekablingiem, chociażby aby pozbyć się niezbyt ergonomicznego kabla spiralnego.

Ad. 2 - to zależy od jakości całego toru i ogólnej percepcji słuchacza. Mogę tylko domniemywać, że różnice Pan usłyszy, ale w jakiej skali, niestety nie umiem przewidzieć.

Proszę uprzejmie. Proszę pamiętać, że ostatecznie zdecydują Pana uszy, toteż o sukcesie na pewno będziemy mogli mówić, gdy zakupi Pan sprzęt, sparuje ze sobą i zasmakuje w tak serwowanym dźwięku. W razie gdyby coś było nie tak, zawsze ma Pan prawo odstąpienia od zakupu w terminie do 14 dni bez podania przyczyny, ale to akurat jest ostateczna deska ratunku gdyby kierunek był kompletnie nie taki, jakiego by się Pan spodziewał. Szczerze wątpię, aby tak się stało i myślę, że całość zostanie u Pana na długo, ale mimo wszystko warto o wszystkich możliwościach pamiętać.

Biorę to pod uwagę i już nie mogę się doczekać wczuwania się w odsłuch i pierwszych wrażeń. Ale mam jeszcze jedno pytanie- chciałbym się upewnić, czy poniższa karta to na pewno omawiana aim sc8000, bo wprawdzie tytuł aukcji i wygląd karty na to wskazują, ale jest na niej napis "high definition audio", a nie "aim", jak w recenzji i zdjęciach w Internecie.

Edited by Rafabi