Jump to content

Słuchawki Muzyka, Gry 800-1200zł

Nerinth
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich,

tak jak w temacie, szukam słuchawek pełnowymiarowych  , zamierzam z nich głównie korzystać do gier( nie muszą być nastawione do FPS, to akurat gatunek w który grywam od czasu do czasu dla przyjemności tylko) oraz do muzyki, słucham głównie rocka, ale w sumie to mam szerokie gusta więc wszystko może się trafić. Słuchawki będą podłączone do Creative Sound Blaster E5.

Myślałem głównie o AKG K 550 , ale widzę ,że są one trudno dostępne -  i tu pytanie, czy wersja MK II jest równie dobra co wersja pierwsza? Może ktoś zna sprawdzony sklep gdzie są one dostępne?

Zastanawiam się również  nad Sennheiser HD600, cena dużo wyższa ale może warto, a może nie?  Może ktoś ma jakieś odczucia w tej sferze;)

Dodam , że czytałem artykuły , polecane itp. , ale może ktoś coś jeszcze dopowie na temat tych modeli albo doradzi inny model w podobnej cenie.

Witam,

Podzielę się moimi skromnymi wrażeniami zwykłego laickiego użytkownika:

Mam słuchawki AKG K550 MKII - na pewno są jeszcze dostępne w Saturnie w Katowicach - wczoraj oglądałem - cena ok. 744,00 zł (ale chyba ostatnia para - nie z ekspozycji ) - można się potargować - też tam kupowałem ponad 3 tygodnie temu - możliwość zwrotu do miesiąca. Prawdopodobnie wyślą internetowo, albo z odbiorem w innym sklepie (można być spokojnym moim zdaniem, że nie będą to te z ekspozycji ponieważ są mocno sfatygowane i zużycie widać na każdy rzut oka :) ). Przymierzałem różne inne słuchawki i najwygodniejsze chyba są te 550-tki (raczej mam dużą głowę), co prawda odczuwalny jest górny pałąk, ale może jeszcze trzeba się przyzwyczaić, nie wspomnę o solidnym wykonaniu, żadne Sennheisery, jak i inne słuchawki do 1700,00 zł dostępne w Saturnie nie zrobiły na mnie takiego wrażenia. AKG 550-tki dają się dostrzec od razu spośród całego dwupoziomowego rzędu wystawionych kilkudziesięciu słuchawek - za pierwszym razem dostrzegłem je niemal jako pierwsze. Co najważniejsze - odsłuch krótko mówiąć - jak w recenzji - dla mnie do wszechstronnej muzyki (i nawet gier po lekkim podbiciu basu) odpowiada mi charakter tych słuchawek, jak i wszechstronność podpięcia do każdego źródła. Natomiast na razie nie jestem przekonany o potrzebie do tych słuchawek jakiegokolwiek wzmacniacza - DAC-a (pewnie mam mało wrażliwy słuch) poza integrą. Próbowałem Audiotrak Prodigy Cube Black,  Audiotrak Maya U5, w końcu kupiłem AIM SC 808 (dzisiaj mija termin zwrotu, ale niech stracę ;) - zostawię). W pierwszych dwóch nie dosłyszałem jakiejkolwiek różnicy, w AIM-ie jedynie to, że jest głośniejszy (co niekoniecznie jest zaletą dla tych słuchawek gdyż słucham zaledwie na 2 lub 3 poziomie gdy robię coś w tle) - niestety nic poza tym. AIM jest zachwalany, więc zostawię, może przyda się na przyszłość i ewentualnie wykorzystam dodatkowo złącze SPDiF, to z integry coś mi zaczyna szwankować. Obecnie testuję małą modyfikację nauszników (zgodnie z artykułem z tutejszego bloga) tzn. dołożyłem tylko dla wygody trochę gąbki w dolne części poduszek - chyba jest OK.

Gdybym miał podsumować w kilku słowach moje subiektywne odczucia - to AKG K550 MKII są świetnymi uniwersalnymi o dość neutralnym brzmieniu, bardzo dobrze wykonanymi z "wysoką klasą", eleganckimi słuchawkami dla wymagającego zwykłego użytkownika :)

Pozdrawiam serdecznie i życzę dobrego wyboru wedle swoich preferencji