Jump to content

Prośba o pomoc z wyborem dokanałowych.

KBM
 Share

Recommended Posts

Na wstępie oczywiście Witam Wszystkich Forumowiczów.

Nie za często uczestniczę w forach, więc prośba o wyrozumiałość i mam nadzieję, że nie narobię tu bałaganu.

Do dołączenia na forum skłonił mnie dosyć duży problem z wyborem słuchawek dokanałowych i mam nadzieję, że znajdą się chętni na pomoc.

Słuchu absolutnego nie mam, ale na moje "nieszczęście" coś tam więcej chyba słyszę i tu właśnie rodzi się problem z wyborem sprzętu do tego odsłuchu.

Większość słuchawek dokanałowych z którymi się stykam są po prostu .... Fatalne? To chyba najkrótsze i najładniejsze ich określenie.

Jako nausznych używam Koss Porta Pro i starego Technicsa RP-F290.

Do niedawna Koss był fajny, ale słuchajac coraz dłużej wygrał jednak, skad-inąd taniocha stary Technics.

Szukam czegoś z dokanałowych co by grały podobnie jak ten Technics.

Słucham tak naprawdę każdej muzyki, choć z przewagą rytmicznej choć lubie również posłuchać czystego wokalu.

Na basie oczywiście też mi zależy.

Wiem, że jak mają być do wszystkiego to często też bywa tak że do niczego, ale może coś się znajdzie z tej niższej półki.

Techncs mierząc miernikiem ma u mnie 25,5 Ohm.

Według danych powinien mieć 22 Ohm, czułość 102 dB/mW, częstotliwość 10Hz-27kHz, moc wejściowa 1000mW.

Ten staruszek gra jak dla mnie bomba zarówno w kwestii glośności jak i jakości dzwięku.

Oczywiście zawsze może być lepiej, ale mam Baaardzo rozległe różne hobby i nie wszystko mogę mieć Najjj, Najjj :)

Miałem przykładowo okazję sprawdzić TDK EB900 bo miałem i grają fatalnie.

Potrzebuję do mp3, iPada i do kompa.

Preferowane mp3 z którym ma to śmigać to kolejny staruszek iRiver S10, ewentualnie SanDisk sansa z Rockbox'em, ale bardziej iRiver.

Aha cenowo bym nie przesadzał więc raczej dolna granica, bo ma to być sprzęt dodatkowy.

Może ktoś używał wcześniej tego Technicsa i miał potem okazję przesiadać się na coś dousznego?