Jump to content

S.M.S.L M2 vs Fijo E10K Olympus 2 vs Audiotrak Prodigy CUBE

Recommended Posts

Cześć zamierzam kupić słuchawki AKG K 240 STUDIO a do nich w najbliższej przyszłości DAC/AMP.

Muzyki będę słuchał na Samsung Note 4

Rozważam zakup SMSL M2 lub Fijo E10K Olympus 2 lub Audiotrak Prodigy CUBE. Czytałem recenzje, opinie i w pierwszej chwili wybór padł na SMSL M2 lub Audiotrak Prodigy CUBE natomiast pojawił się problem ponieważ przeczytałem, że SMSL M2 nie łączył się z Note 4 przez USB OTG.

1) Prosiłbym o przybliżenie problemu czy takowy wogole występuje a jeśli tak to czy np. można by łaczyć się jakoś telefonem przez gniazdo miniTOSLINK na SMSL M2.

2) Co do Audiotrak Prodigy CUBE nie wiem czy chce ryzykować wymiane wzmacniacza operacyjnego, a czytałem że warto wymienić. 

Edited by Nehero

Na Motoroli Moto G3 z Androidem 6.0.1 Prodigy Cube nie działa po OTG. Wiem, bo właśnie sprawdziłem. Nie pali się żadna dioda, nie ma informacji w telefonie. Według mnie jest to DAC tylko i wyłącznie działający z komputerami. Pozdrawiam!

21 minutes ago, zamis said:

Na Motoroli Moto G3 z Androidem 6.0.1 Prodigy Cube nie działa po OTG. Wiem, bo właśnie sprawdziłem. Nie pali się żadna dioda, nie ma informacji w telefonie. Według mnie jest to DAC tylko i wyłącznie działający z komputerami. Pozdrawiam!

Dzięki za info i szkoda, bo jednak Prodigy Cube też jest ciekawą opcją, a czy ta motorola moto g3 wogóle obsługuje USB OTG? 

Jednak obecnie poważnie zastanawiam się jednak nad DragonFly Black, po przeczytaniu wielu recenzji i po radzie Pana Jakuba. Będę też wybierał się na odsłuch słuchawek z DragonFly i zobaczymy jak to w praniu wyjdzie. :)

Od pond roku używam Prodigy jako DAC współpracującego z komputerem.
Od momentu kiedy wymieniłem oryginalny wzmacniacz na BBOPA 627 jestem bardzo zadowolony z dźwięku.

Właśnie chwilkę temu zrobiłem eksperyment. Posiadam Samsunga Galaxy S7 i po podłączeniu do niego mojego Cube'a działa pięknie jako DAC ze wzmacniaczem słuchawkowym.
Urządzenie podłączyłem przez oryginalną przejściówkę micro USB/USB jaką dostałem z telefonem a Cube napędza słuchawki Superlux HD669.
Dźwięk jest taki, jakiego się spodziewałem. Dynamiczny, soczysty. Nie jestem audiofilem więc nie będę mógł szczegółowiej go opisać.