Jump to content

Dac USB z wyjściem słuchawkowym

Recommended Posts

Na wstępie dzień dobry.

Szukam DAC-a. Trafiłem na to forum wyszukując dac-ów od dłuższego czasu i tu ukłony do osoby tworzącej zestawienie za profesjonalizm.

Przejdę do swojego problemu (postaram się opisać szczegółowo - za co przepraszam, ale z braku możliwości przetestowania sprzętu muszę się zdać trochę na odczucia innych).

Interesuje mnie DAC - kwotowo najlepiej 600 zł, ale ostatecznie pewnie przełknę i wyższą kwotę np. 1000. Dobrze by było jeśli miałby wyjście słuchawkowe ponieważ mój wzmacniacz takiego nie posiada, wejście usb, fajnie jakby miał jeszcze wejście rca (ale nie musi), wyjście rca na wzmacniacz.

Słucham muzyki spokojnej tj. głównie muzyka poetycka (grechuta, woźniak, soyka, sdm ...), new age (np. loreena mckennitt, enya, ...), muzyka poważna (ale nie wszystko, lubię np. fortepian ...), muzyka filmowa (ennio morricone, vangelis, kitaro ...), czasami stary polski rock (lady pank, budka suflera, perfect ...) - nie wypisuje wszystkiego bo nie ma sensu chcę tylko pokazać mniej więcej.

Jakiej muzyki nie lubię: disco-polo, umc-umc (nie wiem jak to się nazywa), rapu, havy metal (z pewnymi wyjątkami, ale generalnie raczej nie słucham), i muzyki której określam jako łomot dla uszu (przepraszam nie chcę nikogo urazić ;) to tylko takie moje określenie).

Preferencje muzyczne: lubię dźwięk dość szczegółowy, interesują mnie bardziej chyba (?) średnie tony (wokal), nie lubię zbyt wyeksponowanego basu, wysokie sam nie wiem. Scena nie za duża, ale i nie mała wolę większą ale nie rozlazłą, bardziej jasny lub neutralny dźwięk, możliwość rozróżnienia dźwięków (duża separacja?), szczegółowość, dźwięk raczej szybki jak rozlazły. 

Obecne słuchawki to CAL! - z których średnio jestem zadowolony i również będę zmieniał w przypływie gotówki.

Co do dac-a to zastanawiałem się nad modelami:

- Audiotrak Prodigy Cube Black Edition - dobra cena,  możliwość wymiany OPAMPA (dzięki temu rozumiem, że możemy w przyszłości zmienić trochę dźwięk)

- Aune T1 SE - trochę drogi niestety :( - nie wiem jak lampa w moim przypadku ale mnie kusi trochę

- CA dacmagic 100 - niestety nie ma wyjścia słuchawkowego a to by się przydało

- taga harmony da-300 - bez wyjścia słuchawkowego

Odsłuch z komputera (usb-dac) na słuchawkach i wzmacniaczu.

Słuchawki obecnie CAL!, w przyszłości chcę zmienić (np. audio technica ath m50x, czy bayerdynamic dt 990 pro), ale to przyszłość jak będę zmieniał to pewnie też zapytam ;)

Prosiłbym o porównanie zwłaszcza cube i aune czy duże różnice (spore w cenie), lub zaproponowanie czegoś innego ale do ceny max 1000.

Pozdrawiam 

Guest Mayster

Aune X1s jest na mp3store wystawione za 750 zł., to duża okazja i zdecydowanie najlepsza opcja. Ciężko obecnie trafić ten model na rynku wtórnym, a jak już to ~900-950 zł. Względem Cube przepaść.

Ktoś mnie ubiegł chyba

PS.

Jeszcze jedna sprawa bo to dac lampowy czy to nie problem bo coś doczytałem że przy włączaniu/wyłączaniu lamp trzeba odczekać chwilę - to mi się średnio podoba czasami włączam muzykę a za chwilę muszę wyłączyć bo np. trzeba nagle gdzieś lecieć bo telefon itp. 

Edited by prechistoryk

Guest Mayster

W takim razie pozostaje polowanie na inne używki albo za 1044 zł. z wysyłką nowa sztuka (z kodem audiofanatyk dającym 5% zniżki): https://audeos.pl/pl/searchquery/x1s/1/phot/5?url=x1s

Z lampą chodzi o włączanie. Urządzenie posiada soft start, czyli po włączeniu wstępnie grzeje lampę (ok. 15 sekund) i dopiero całość startuje. Generalnie to lampa powinna się nagrzać, żeby osiągnąć optymalne warunki pracy. Czy jest to jakoś specjalnie uciążliwe? Dla mnie niespecjalnie