Jump to content

Wygodne, nie przesadzony bass /do gier/muzyka 80/90lata /rock ~700zł + źródło AIM SC808


Frgy
 Share

Recommended Posts

Witam chciałbym prosić o poradę odnośnie wyboru słuchawek. Głowa już boli od natłoku wiedzy z tego forum i jestem tak trochę zmieszany dlatego proszę o pomoc.

Pierwsze o czym chciałbym napisać to co już mam i czego używałem:

  • Creative aurvana live 1 - pierwsze moje "lepsze" słuchawki, nie robiłem recabling 
  • Koss Portapro służą mi do biegania i wyjść w teren 
  • HyperX Cloud 1 + FiiO E10k olumpus obecny zestaw do komputera(jednak już nie bo Hypery zepsute )
  • Fatal1ty H87 performance płyta główna jakby była ważna 

Słuchawki jakich szukam to żeby miały głęboką i dużą scenę, analityczne bardzo lubię detaliczność i gdy dźwięk "porusza mi się w głowie" chyba można tak to nazwać. Ważne jest również to aby nie było zbyt dużo basu szczególnie tego ostrego i wysokiego, bardziej wole głębsze i niżej usytuowane brzmienie ,które pasuje do ogółu i nie wychodzi na przód. Jednak też nie chciałbym aby go zabrakło. Słucham raczej każdego gatunku muzyki co wpadnie w ucho, mam różne "stany" raz na mocniejszy rock, raz starsze piosenki z lat 80/90 różnego typu, muzykę elektroniczną a czasem po prostu najzwyklejsze disco-polo. Oczywiście gram też w gry. Głównie csgo (3k godzin trochę jest ) ale nie ograniczam się do jednego tytułu.

Poprzedni sprzęt: Hypery według mnie grały naprawdę przyzwoicie jednak tego czego mi trochę brakowało to basu był on taki jakby zmulony, ogólnie te słuchawki jakby takie uniwersalne ,które grają na jednym poziomie. Przyzwyczajony do Hyperx tak naprawdę nie zauważałem tego jednak po odsłuchu jakiśkolwiek innych słuchawek ten bas był jednak bardziej wyrazisty, głębszy. W csgo gra mi się na nich naprawdę dobrze.

W kwestiach wygody to Hypery były wygodne potrafiłem w nich wytrzymać nawet cały dzień siedzenia przed komputerem jednak w CAL'ach już nie, zbyt małe,uwierające w uszy. Nie mam zbyt dużej głowy. 

Kartę dźwiękową jaka zdecydowałem się zamówić ale jeszcze tego nie uczyniłem to AIM SC808 ,która wszyscy polecają i jest o niej strasznie głośnio w sieci + op-ampy: LME49720 i LM6172IN lub LME49720 i LM4562NA

Bardziej jestem za tym drugim zestawem ponoć bardziej poprawia scenę. Chciałbym się zdecydować na to równocześnie z słuchawkami.

Słuchawki jakie biorę pod uwagę to AKG K702 tylko nie wiem do końca czy opisane wymagania one spełnią i czy w tym zestawie będą dobrze grały. Jedni piszą że brakuje im basu, a ja się pytam jak to wygląda u nich w porównaniu z HyperX.

Może jakieś inne propozycje ,którym warto się przyjrzeć ? Nie chciałbym wydawać więcej niż 700zł na słuchawki a 550zł na źródło.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Witam,

Najprościej z ilością basu będzie się przekonać samodzielnie. Niestety relatywizacja opisów jest w audio powszechnym zjawiskiem i można mieć tylko nadzieję, że odbiór dźwięku po stronie osoby opiniującej będzie taki sam, jak nasz. Niemniej wydaje mi się, że przy takich wymaganiach K702 powinny sprawdzić się wyśmienicie. Warto też sprawdzić sobie na buforze słuchawkowym Bursona SS V5i - zwłaszcza jeśli będzie jednak za dużo basu. 

Link to comment
Share on other sites

@EvilKillaruna Bardzo dziękuje Panu za odpowiedź. Jestem pewny że zamówię i przetestuję K702 szczególnie zainteresowało mnie to że można je modyfikować, świetnie Pan to opisał w artykule. Teraz tylko kwestia op-ampów. Wyżej wymienione bursony byłyby według mnie dobrym wyborem jednak nie stać mnie na nie. Możliwe ,że w przyszłości się na nie zdecyduje,  Na tą chwile pozostaje mi wybór 2 pozostałych opcji ze sklepu audeos.pl , które z nich spisały by się lepiej, a może inaczej zadam pytanie. Jakie korzyści dałyby poszczególny układ. Pozdrawiam

 

Link to comment
Share on other sites

Proszę uprzejmie.

Dlatego na początek radzę kupić tylko jeden i umieścić go na buforze słuchawkowym. To bardzo ekonomiczna i skuteczna opcja, dająca najbardziej słyszalne efekty w stosunku do poniesionych kosztów.

Jeśli dobrze zrozumiałem pytanie, opis brzmienia wszystkich połączeń zawarty jest w recenzji karty: http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-karty-dzwiekowej-aim-sc808/ 
Tym samym zdaje się pyta mnie Pan o rzeczy, które są już opisane na blogu :). V5i co prawda tam nie ma, ale sposób grania tych kości ująłem w ich osobnej recenzji: http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-wzmacniaczy-operacyjnych-burson-supreme-sound-v5i/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...