Jump to content

Opamp do Prodigy Cube Black Edition

Recommended Posts

Cześć, od jakiegoś czasu posiadam kartę Audiotrak Prodigy Cube Black Edition, słuchawki do niej podpięte to AKG K612 PRO, chciałbym wymienić w niej opamp w rozsądnej cenie (do 200 zł) 
Polecacie jakiś ? Czytałem trochę o Burson V5i ale kompletnie się na tym nie znam i nigdy tego nie robiłem. Pozdrawiam !

Też posiadam Cuba. Czemu chcesz wymienić opampa? Nie podałaś powodu, ani tego czego oczekujesz od nowego układu. Mi w obecnym na przykład przeszkadza zbyt agresywna góra nawet na lekko ociężałych słuchawkach. 
Poza tym temat był już poruszany tutaj --> OPAMP
Użytkownik Blondie napisał:

widzę, że chcesz raz a dobrze kupić i delektować się muzyką,
no cóż powyżej muses8820, to tylko overkill:
a) muses02 - będzie problem z kupieniem oryginalnej wersji (ok 150zł)
b) opa301 - ebay (ok 120zł)
c) opa Burson (ok  270zł)

Jeżeli się określisz dokładnie co chcesz zmienić w brzmieniu swojego Cuba to może uda się coś doradzić ;) Pozdrawiam!

• 1 month later...

Witam, ja także posiadam prodigy cube'a i też rozważam wymienienie opa. W dźwięku przeszkadza mi to, że jest on zdecydowanie zbyt jasny (szczególnie w metalu psuje mi odbieranie średnicy, która brzmi metalicznie, ogólnie kłuje w uszy (zwłaszcza w jazzie i co bardziej ekstremalnym metalu). Szukam czegoś co będzie kosztowało do 50 zł (muses 8820?), przyciemni górę i ewentualnie nada bardziej wyrazistą średnicę. Słuchawki zamierzam dopiero kupić, stąd pytanie: bazując na Waszych doświadczeniach z tą kostką, czy dałoby radę dobrać słuchawki, które bez konieczności wymiany opampa skompensowały by wysokie tony na tyle żeby zredukować jasność tegoż DACa? Zastanawiam się nad CALami, choć i one odsłuchane na prodigy cube brzmiały jak na mój gust za jasno. Na słuchawki chciałbym przeznaczyć ok. 200zł.

Moje preferencje dźwiękowe: wyrazista, mięsista średnica, wyraźne, ale nie nachalne wysokie tony, bas punktowy, ciepły, przyzwoicie analityczne i raczej naturalne niż neutralne brzmienie.

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc! ;)