Jump to content

Głośniki komputerowe 5.1, ew. 2.1 bez szczególnego limitu cenowego


Recommended Posts

Witam na forum, jestem tu nowy i mam nadzieję, że już na starcie nie sieję fermentu z regulaminem.

Jako że mój 11 letni zestaw 5.1 zaczął koszmarnie charczeć (sam z siebie, wystarczy że głośniki są włączone, dźwięku może nie być - głośność charczenia też rosła z czasem) postanowiłem rozejrzeć się za czymś nowym.

Nastawiam się na zestaw 5.1, ale dałbym się przekonać do 2.1 argumentami innymi niż niska cena. Zależy mi na niezłym basie (aczkolwiek nie lubię z nim przesadzać i dudnić jak w nocnym klubie) i dźwięku przestrzennym - dużo gram, preferuję gry akcji/strzelanki, takie gdzie generalnie sporo się dzieje i dźwięk przestrzenny rzeczywiście ma znaczenie. Do tego oglądam mnóstwo filmów i to także bardzo ważna funkcja tych głośników - możliwie najlepsze kinowe doznania, autonomia dźwięków (niezlewanie się muzyki, dialogów i innych dźwięków) Oczywiście piszę z perspektywy osoby ceniącej nieco lepszy dźwięk, ale w żadnym razie nie będącej melomanem. Muzyka również ma znaczenie (rock/metal, elektroniczna i orkiestralna), ale mniejsze niż kino i gry. Dobrze gdyby głośniki wyrabiały przy dużej głośności i sporym basie, bo muzykę najczęściej z nich puszczam na domku nad jeziorem w ramach zapewnienia tzw. wiksy.

Pomieszczenie w jakim te głośniki będą to salonokuchnia (ok 20-22 m2) w mieszkaniu, do którego za jakiś czas się wprowadzę, komputer i głośniki najpewniej będą w rogu pokoju. Nie wiem na ile to ma znaczenie, ale podzielę się i tym. Nie mam karty dźwiękowej i podejrzewam, że warto ją nabyć. Płyta główna - ASRock Z87 PRO4.

Ważna kwestia, choć nie wiem czy mnie za to nie wyśmiejecie - naprawdę zależy mi na głośnikach bezprzewodowych. Bardzo ułatwia to życie z różnych powodów, aczkolwiek podejrzewam, że niekorzystnie przekłada się to na jakość dźwięku. Jeśli to kompletna bzdura/za droga zabawa to trudno, obędę się bez tego.

Pierwszy zestaw jaki wpadł mi w oczy to Creative Z906 i tyle ile kosztują jestem w stanie dać, mam jednak wrażenie, że nie warto dlatego proszę o rady mądrzejszych ode mnie w tym temacie.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.

Edited by resvain
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...