Jump to content

Głośniki komputerowe 5.1, ew. 2.1 bez szczególnego limitu cenowego

Recommended Posts

Witam na forum, jestem tu nowy i mam nadzieję, że już na starcie nie sieję fermentu z regulaminem.

Jako że mój 11 letni zestaw 5.1 zaczął koszmarnie charczeć (sam z siebie, wystarczy że głośniki są włączone, dźwięku może nie być - głośność charczenia też rosła z czasem) postanowiłem rozejrzeć się za czymś nowym.

Nastawiam się na zestaw 5.1, ale dałbym się przekonać do 2.1 argumentami innymi niż niska cena. Zależy mi na niezłym basie (aczkolwiek nie lubię z nim przesadzać i dudnić jak w nocnym klubie) i dźwięku przestrzennym - dużo gram, preferuję gry akcji/strzelanki, takie gdzie generalnie sporo się dzieje i dźwięk przestrzenny rzeczywiście ma znaczenie. Do tego oglądam mnóstwo filmów i to także bardzo ważna funkcja tych głośników - możliwie najlepsze kinowe doznania, autonomia dźwięków (niezlewanie się muzyki, dialogów i innych dźwięków) Oczywiście piszę z perspektywy osoby ceniącej nieco lepszy dźwięk, ale w żadnym razie nie będącej melomanem. Muzyka również ma znaczenie (rock/metal, elektroniczna i orkiestralna), ale mniejsze niż kino i gry. Dobrze gdyby głośniki wyrabiały przy dużej głośności i sporym basie, bo muzykę najczęściej z nich puszczam na domku nad jeziorem w ramach zapewnienia tzw. wiksy.

Pomieszczenie w jakim te głośniki będą to salonokuchnia (ok 20-22 m2) w mieszkaniu, do którego za jakiś czas się wprowadzę, komputer i głośniki najpewniej będą w rogu pokoju. Nie wiem na ile to ma znaczenie, ale podzielę się i tym. Nie mam karty dźwiękowej i podejrzewam, że warto ją nabyć. Płyta główna - ASRock Z87 PRO4.

Ważna kwestia, choć nie wiem czy mnie za to nie wyśmiejecie - naprawdę zależy mi na głośnikach bezprzewodowych. Bardzo ułatwia to życie z różnych powodów, aczkolwiek podejrzewam, że niekorzystnie przekłada się to na jakość dźwięku. Jeśli to kompletna bzdura/za droga zabawa to trudno, obędę się bez tego.

Pierwszy zestaw jaki wpadł mi w oczy to Creative Z906 i tyle ile kosztują jestem w stanie dać, mam jednak wrażenie, że nie warto dlatego proszę o rady mądrzejszych ode mnie w tym temacie.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.

Edited by resvain