Jump to content

Słuchawki do 600 zł - priorytet izolacja


Croaker
 Share

Recommended Posts

Jak podane w temacie, głównym priorytetem podczas zakupu słuchawek jest dla mnie stopień izolacji otoczenia. Słuchawek będę używam na hali produkcyjnej - dominującymi dźwiękami w otoczeniu są brzęczenie/szum pracujących silników, pomp, uderzenia stali o stal etc. Źródłem będzie przeciętny laptop lub smartfon. Nie mam docelowych preferowanych tonów, słucham popu, rocka, metalu. Aktualnie posiadam słuchawki Sony MDR-RF865RK, które kupiłem do używania w domu i do tej pory jestem zadowolony.

Z moich doświadczeń oraz względów komfortowych bardziej się skłaniam w kierunku słuchawek pełnowymiarowych  - aczkolwiek z tego, co wyczytałem słuchawki dokanałowe lepiej się sprawdzają pod względem tłumienia dźwięków z otoczenia. Osobiście mogę mieć lekkie uprzedzenia względem słuchawek dokanałowych, ze względu, iż nigdy nie posiadałem takowych o cenie ponad 50 zł, – dlatego szczególnie prosiłbym o jakąś opinie w tej kwestii. W przypadku słuchawek pełnowymiarowych, preferowałbym słuchawki łagodnie stonowane pod względem wizualnym. Mam dość szeroką kwadratową głowę, więc jakieś mniejsze lub ciasne słuchawki odpadają.

Opłaca się iść w kierunku słuchawek z aktywnym tłumieniem?

Z polecanych opcji wybrałem wstępnie:


Dokanałowe: Etymotic Research MK5

Pełnowymiarowe: Brainwavz HM5

 lub Reloop SHP-1

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

Reloopy mają bardzo dobre tłumienie. Poradzą sobie też z telefonem czy słabszym laptopem. Podłączyłem swoje do Motoroli Moto G3 i naprawdę zagrały czysto i co najważniejsze głośno. Na tyle, żeby zagłuszyć całkowicie hałas wiertarki u sąsiada, pralki w łazience i rozmawiających współlokatorów. Nie wiem jak poradziłby sobie na hali produkcyjnej, bo tam hałas jest dużo większy, ale wydaje mi się, że powinny dać radę. Co do wyboru między SHP-1, a HM5 to warto pamiętać, że Reloopy mają w zestawie tylko jeden ponad dwumetrowy (chyba) kabel. Może on być zaletą jak i wadą. Jest dość elastyczny i wytrzymały, ponadto wypinany. Jeżeli by się uszkodził podczas pracy można z łatwością go dokupić za 50 zł. Co do wygody to słuchawki te są jej definicją. Mam dość dużą głowę i uszy i są dla mnie bardzo wygodne. Po pewnym czasie idzie zapomnieć, że ma się je na głowie. Aczkolwiek to są słuchawki do dostania w cenie 300-360 zł, a budżet jest dużo wyższy. Możliwe, że w tej cenie znajdzie się coś lepszego. Jak np. BEYERDYNAMIC DT 770 PRO w wersji 32 ohm. Powinny lepiej grać z telefonem. Może ktoś to je posiada się wypowie :) 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...