Jump to content

Słuchawki do 600 zł - priorytet izolacja

Croaker
 Share

Recommended Posts

Jak podane w temacie, głównym priorytetem podczas zakupu słuchawek jest dla mnie stopień izolacji otoczenia. Słuchawek będę używam na hali produkcyjnej - dominującymi dźwiękami w otoczeniu są brzęczenie/szum pracujących silników, pomp, uderzenia stali o stal etc. Źródłem będzie przeciętny laptop lub smartfon. Nie mam docelowych preferowanych tonów, słucham popu, rocka, metalu. Aktualnie posiadam słuchawki Sony MDR-RF865RK, które kupiłem do używania w domu i do tej pory jestem zadowolony.

Z moich doświadczeń oraz względów komfortowych bardziej się skłaniam w kierunku słuchawek pełnowymiarowych  - aczkolwiek z tego, co wyczytałem słuchawki dokanałowe lepiej się sprawdzają pod względem tłumienia dźwięków z otoczenia. Osobiście mogę mieć lekkie uprzedzenia względem słuchawek dokanałowych, ze względu, iż nigdy nie posiadałem takowych o cenie ponad 50 zł, – dlatego szczególnie prosiłbym o jakąś opinie w tej kwestii. W przypadku słuchawek pełnowymiarowych, preferowałbym słuchawki łagodnie stonowane pod względem wizualnym. Mam dość szeroką kwadratową głowę, więc jakieś mniejsze lub ciasne słuchawki odpadają.

Opłaca się iść w kierunku słuchawek z aktywnym tłumieniem?

Z polecanych opcji wybrałem wstępnie:

Dokanałowe: Etymotic Research MK5

Pełnowymiarowe: Brainwavz HM5

lub Reloop SHP-1

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Reloopy mają bardzo dobre tłumienie. Poradzą sobie też z telefonem czy słabszym laptopem. Podłączyłem swoje do Motoroli Moto G3 i naprawdę zagrały czysto i co najważniejsze głośno. Na tyle, żeby zagłuszyć całkowicie hałas wiertarki u sąsiada, pralki w łazience i rozmawiających współlokatorów. Nie wiem jak poradziłby sobie na hali produkcyjnej, bo tam hałas jest dużo większy, ale wydaje mi się, że powinny dać radę. Co do wyboru między SHP-1, a HM5 to warto pamiętać, że Reloopy mają w zestawie tylko jeden ponad dwumetrowy (chyba) kabel. Może on być zaletą jak i wadą. Jest dość elastyczny i wytrzymały, ponadto wypinany. Jeżeli by się uszkodził podczas pracy można z łatwością go dokupić za 50 zł. Co do wygody to słuchawki te są jej definicją. Mam dość dużą głowę i uszy i są dla mnie bardzo wygodne. Po pewnym czasie idzie zapomnieć, że ma się je na głowie. Aczkolwiek to są słuchawki do dostania w cenie 300-360 zł, a budżet jest dużo wyższy. Możliwe, że w tej cenie znajdzie się coś lepszego. Jak np. BEYERDYNAMIC DT 770 PRO w wersji 32 ohm. Powinny lepiej grać z telefonem. Może ktoś to je posiada się wypowie :) 

• Upvote 1