Jump to content

ONKYO a może coś innego?


Recommended Posts

Właśnie zepsuł mi się stary, ale jary ;) , kilkunastoletni amplituner ONKYO 555. Gdyby naprawa była za droga, to będę rozważał kupno nowego. Zastanawiam się czy wtedy wybrać ONKYO TX-NR656 ewentualnie ONKYO TX-NR555, jednak tu niewielka dopłata a wyższy model. Może jednak rozejrzeć się za innym producentem w podobnym przedziale cenowym - ważne by nie odstawał jakością od ONKYO. Głośniki jakie posiadam, to Jamo 5.1. 

Proszę uprzejmie o radę i podpowiedź.

Edited by Krisus
Link to comment
Share on other sites

Dziękuję bardzo za odpowiedź, nic nie szkodzi - to całkowicie zrozumiałe  :)  Miałem nadzieję, że może ktoś z użytkowników będzie miał jakieś doświadczenia.

Co do pytania o model Jamo to z przyjemnością odpowiadam. Mój zestaw Jamo to trochę taka zbieranina przez kilka/naście dobrych lat, w miarę możliwych środków:

- głośniki główne - Jamo 606 - najnowsze - chyba najbardziej budżetowe z całego zestawu

oraz głośniki jeszcze zakupione gdy o 5.1 nikt nie słyszał a dźwięk surround w filmach zdawał się być dużą rozkoszą dla ucha - np. trylogia gwiezdnych wojen :P 

- głośniki satelitarne - Jamo surround 300 

- głośnik centralny - Jamo center 160 

- subwoofer - Jamo SW 410 E

Pomimo różnicy mocy poszczególnych elementów zestawu starałem się je ręcznie skalibrować za pomocą regulacji poszczególnych kanałów. Prawdą też jest, że pomiesczenie w którym stoją nie jest idealnym do odsłuchu muzyki, ponieważ jest to pomieszczenie raczej otwarte (typu salon). Na razie moje poczciwe stare ONKYO 555 jest dalej póki co w nieautoryzowanym warsztacie i nawet nie wiedzą co mu dolega ...w każdym razie nie wydaje z siebie żadnego dźwięku, a świeci ;) 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...