Jump to content

Słuchawki nauszne/wokółuszne 300-500 zł


Nehero
 Share

Recommended Posts

Cześć planuje zakupić słuchawki wokółuszne/nauszne i zastanawiam się nad tymi: 
SHURE SRH750DJ-E
AKG K 240 STUDIO MK II 
AKG K 182 
AUDIO TECHNICA ATH-M40X 
ALPINE SVH300UW 
AKG 271 MK II

Muzyki będę słuchał głównie na Samsung Note 4 oraz iPad 3gen. oraz muzyka jakiej słucham to rock średniowieczny, metal, muzyka "epic", klasyczna.
Prosiłbym kogoś doświadczonego w temacie audio o wypowiedzenie się na temat wymienionych słuchawek, ewentualnie podanie innych modeli godnych uwagi, ponieważ sam nie mam żadnego doświadczenia z audio.

Link to comment
Share on other sites

Sam zakupiłem kilka dni temu AKG K240 MkII z tym, że do produkcji muzyki. Posiadam telefon Note 4 i ogolnie scena jest ładna ale na telefonie jak i na wszystkim innym pod co je podepne nie brzmią dla mnie wystarczająco dobrze tzn. Brak im zdecydowanie dołu, mimo małej impedancji 55ohm i teraz wiem że nie mam odpowiedniego sprzetu żeby je napędzić w pełni, dlatego teraz rozglądam się za lepszą karta dźwiękową lub wzmacniaczem słuchawkowym, gdzie w twoim przypadku ten drugi może być potrzebny, także dobrze oblukaj wszystkie słuchawki zanim którekolwiek kupisz...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nie posiadam co prawda K240, ale M220, które według opinii w Internecie są bardzo podobne do K240 i powiem szczerze, że niekoniecznie brak dołu to wina sprzętu, a raczej może samych słuchawek (ewentualnie możnaby je parować z basowym źródłem). Słuchając ich na Galaxy Note 4 nie widzę zbyt dużej różnicy w ilości basu w porównaniu do Aune X1s. Co więcej, mam wrażenie, że Q701, które według niektórych są bezbasem, mają tego basu tyle samo (!). Co prawda w Q701 sama jakość tego basu jest znacznie lepsza i dużo bardziej lubię na nich słuchać. Więc przestrzegam, że to nie musi być wina źródła.

Link to comment
Share on other sites

To będą moje pierwsze słuchawki z wyższej połki, do tej pory używałem takich za 20-30 oraz słuchawek dołaczonych do S Note 4, więc prawdopodobnie nawet, jeśli akg k 240 mkII potrzebuja wzmacniacza, żeby lepiej grac to na pierwszym planie i tak uslysze to, że lepiej grają od tych co dotychczas używam. 

I tak naprawde z tego co sobie przemyślałem mam dwa wyjścia: nie bawić sie tylko wziąć jakieś słuchawki dobre takie tylko pod przenośne urzadzenie oraz druga opcja kupić np. coś pokroju Akg k 240 mkII z myślą o rozbudowie w przyszłości o jakiś wzmacniacz kiedy znów finanse na to pozwolą.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...