Jump to content

Karta dźwiękowa lub wzmacniacz/AKG K 240 Mk2/Produkcja muzyki elektronicznej


Recommended Posts

Witam, od kilku dni jestem posiadaczem słuchawek AKG K 240 Mk2, których głównym przeznaczeniem będzie produkcja muzyki elektronicznej. Dużo osób je poleca do dłubania. Jest to moja pierwsza styczność ze słuchawkami studyjnymi, dlatego teraz mam problem czym je odpowiednio napędzić. Pod co je podepnę (tj. amplituner denon avr-X520BT i tu największe zdziwienie, pc, laptop, telefon) to brzmią praktycznie tak samo, czyli cicho grają i zdecydowanie brakuje im dołu, a ten w tym co robię powinien się również odznaczać swoja obecnością, oczywiście bez żadnego przekoloryzowania, ale obecnie jest  tak, że np. kick lekko puka i nie czuć barwy, a bass gra bardziej na średnich. Mimo to scena jest naprawdę ładna i dlatego nie chciałbym ich od razu skreślać. Mój budżet nie jest zbyt wielki, bo jest to ok. 400zł. Po prześledzeniu forum widzę, że w tym przedziale cenowym najczęściej poleca się FiiO E10k lub AIM SC808 (na alledrogo 430zł), na co jeszcze jestem w stanie się zgodzić, ale czy na pewno ta karta nakręci moje słuchawki? Ewentualnie może ktoś doradzi coś innego? Z góry dziękuję za każdą pomoc.

Ps. Świetna strona i forum.

Pozdrawiam...

 

 

Edited by bartech1988
Link to comment
Share on other sites

Witam Panie Bartoszu,

Najwięcej możliwości i ogólnej jakości dźwięku uzyska Pan z SC808. Jeśli jednak chce Pan mieć sprzęt przenośny, definitywnie warto spróbować AudioQuesta DragonFly Black v1.5, którego aktualnie mam na testach. Oba urządzenia nie powinny mieć problemów z napędzeniem K240 MKII.

Dziękuję i również pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...