Jump to content

Fanklub ZMF

MichalZZZZ
 Share

Recommended Posts

Polecam własną recenzję. Bardzo dobrze mam wrażenie uchwyciłem ich uwarunkowania konstrukcyjne, a także brzmienie. Tytus zamienił je z tego co pisał na HD800. Ja sam nie kupiłbym D8000 ze względu na wygodę i bardzo wąski sweet spot. Utopie powinny być wyraźnie jaśniejsze i mniej nasycone.

• Like 1
  • Thanks 1

Czytalem jakies pare mc temu, ale dla przypomnienia zrobie to jeszcze raz. Pamietam na pewno, że narzekał Pan na wygode. Dziekuje za przypomnienie. Rzuce moje pociechy do szkoly i zasiadam do lektury.

Ciekawi mnie jak wypadają w porówniu z Utopią, bo zdaje sie ich barwa jest podobna? 

Aby przetestować pady PRO, musiałbym je specjalnie do recenzji kupić, niestety ;). Z HE500 nie pamiętam problemów natury wygody. XC/2F - tak, jeśli są to stare opaski, które są paskudne pod kątem długiego użytkowania. Same D8000 miały jednak dla mnie bardzo przyjemne brzmienie i gdyby nie wrażliwość mojej głowy, bo z wieloma słuchawkami mam ten problem, byłoby super. Na pewno jest to klasa minimum LCD-3 i wyżej, także warto się zainteresować, zwłaszcza jeśli kolega @Qaz123 ma je w dobrej cenie. 

Utopii nigdy niestety nie testowałem, ale z tego co wiem część osób potrafiła je sprzedawać na rzecz... zmodowanych HD 800. Jeden z handlarzy z sąsiedniego forum kiedyś próbował mi je wcisnąć jako alternatywę dla LCD-4 :). Wówczas nie zdecydowałem się za żadną z nich i mając K1000 zakupiłem sobie LCD-2F oraz HD 800. Potem doszły XC, a ja zostałem się ostatecznie z nimi oraz 800 i 1000. 

2 godziny temu, Qaz123 napisał:

@Tytus1988

Nie miałem możliwość porównać bezpośrednio, ale w odstępach kilku dni. 

Meze Empyrean i He1kse to dwie różne szkoły grania. Meze są romantyczne, Hifimany do bólu analityczne, począwszy od basu po soprany, każdy dźwięk jest wyostrzony, rozłożony na czynniki pierwsze. Brakuje w Hifimanach duszy, takiej spójności dźwięku, czasem miałem wrażenie, że średnica jest sztucznie wyciągnięta ze sceny przed widza.

Meze są cieplejsze, z większą ilością basu, ale ten bas niesie mniej informacji, jest rozlazły i nie schodzi tak nisko jak w Hifimanach. Średnica jest bardziej z tyłu, ale czuć że łączy się z resztą, w Hifimanach górna średnica jest podkreślona, słychać więcej niuansów, ale czasem niektóre nagrania kłują w uszy, brzmi to nienaturalnie dla mnie. Góra w Meze to dla mnie mistrzostwo, jest obecna, ale nie nachalna i przyjemna. 

Dynamika w Meze jest gorsza, ale czasem miałem wrażenie, że Hifimany są dla mnie za szybkie, dźwięki za szybko gasły i nie pozwały się sobą delektować.

W Hifimanach każdego pasma jest jakby zawsze tyle samo, odmierzają każdy dźwięk z aptekarską precyzją, co nie zawsze oddaje klimat muzyki, w Meze z kolei jest przegięcie w drugą stronę, brakuje czasem więcej dokładności.

To takie moje subiektywne, nieco poetyckie porównanie.

Dziękuję za porównanie!👍Tak sobie w dużej mierze wyobrażam brzmienie HEKów SE i w przyszłym roku na pewno chętnie je sprawdzę. Tym bardziej, że cenię taki techniczny rys brzmienia. Tym bardziej, że reszta systemu nadaje bardziej muzykalnego charakteru. W przypadku spójności brzmienia najlepsze są podobno szczytowe Susvary, które są łagodniejsze od HEKów i bardziej muzykalne, bliższe swoim charakterem najwyższym modelom STAXa. 

@MichalZZZZ miałem u siebie D8k ponad dwa lata i tak jak wspomniał @EvilKillarunazastąpiły je u mnie bardziej sceniczne, neutralniejsze HD800. Na Entrequ D8K, w bezpośrednich porównaniach grały u mnie trochę jaśniej od Empyreanów. Utopie wbrew pozorom miały porównywalną ilość góry do nich, chociaż ich brzmienie odbierałem jako cieplejsze od wspomnianych modeli, o nasyceniu porównywalnym do D8k i trochę lepszym od Empyreanów. Finale mogły się poszczycić najbardziej fizycznym basem, z mocnym impaktem na tle wszystkich słuchawek jakie dobrej pory miałem u siebie poza Sonorousami X. Sony Z1R też mają sporo basu, ale wydobycie jego mocy wymaga dość sporego wzmocnienia. Na Utopiach dolne pasmo jesr bardziej zwarte, techniczne, lepiej fakturowane i czystsze, chociaż nie ma tak satysfakcjonującego "slumu", jak w D8k. Jednak to mi nie przeszkadza, bo świetnie ten charakter basu pasuje do reszty pasma. Średnica jest podobnie zaakcentowana, chociaż Utopie stawiają plan odrobinę dalej, kreując mniejsze źródła pozorne, ale o lepszej rozdzielczości, bardziej trójwymiarowe oraz lepiej separowane między sobą. Soprany D8k określiłbym jako łagodniejsze, bardziej dociążone względem ekspresyjniejszych na górze Focali. Mój Kolega, który nabył ode mnie D8k, określił je pokrótce jako bardziej basowe i spokojniejsze Focale. Pod względem ergonomii D8k były dla nas wygodne, chociaż inny znajomy uważał je bardzo ciężkie. W tym wypadku należy sprawdzić to samemu. 

Dziękuję Michale i również życzę miłego dnia Tobie oraz pozostałym Kolegom!!! 🌞🎶

P.S. Reakcje dodam, jak się odnowią :)

• Like 2
  • Thanks 1

He1kse mimo wszystko mają swój urok na dobrej jakości nagraniach, gdyby nie cena i konieczność dobrania pod nie toru chętnie bym je kupił. Pierwszą wersję He1k zapamiętałem jako cieplejsza, mniej ostrą,  choć z gorszym basem, scena u nich też bardziej imponowała.

• Approved 1

27 minut temu, MichalZZZZ napisał:

Jak jestescie zainteresowani porównaniem VC vs. VO to wkrotce będę mógł pomóc, bo będę zamawial do pary jeszcze otwarte Verite :) Tak bardzo mi leży brzmienie tych słuchawek. Są doskonałe. 

To bardzo interesujące, bo jak Ci napisałem w Warszawie średnia szansa ich niestety posłuchać....

W dniu 14.09.2021 o 14:34, Qaz123 napisał:

Jak w Verite z dynamiką? Niektórzy narzekają, że są mułowate 

Tu wchodzi w gre naturalne strojenie i z czego ich słuchamy. To są  spokojne(mułowate) , rozdzielcze  słuchawki , które graja wszystko dobrze. I tu porównując do innych zamkniętych słuchawek, brakuje czasami "pazura"(góry?), ale wynagradzają nas cała resztą pasma . Można posłuchać ich z  gotowymi ustawieniami krzywej Harmana , jest to dość ciekawe granie i daje trochę do myślenie...  chociaż wole verite bez eq.

Sporo racji jest w tym że Zach poleca do nich lampę, przeleciałem sporo wzmacniaczy i j żałuje że sprzedałem Feliks Euforie, ale niestety życie daje w kość coraz bardziej finansowo ... Swojego czasu miałem Rme Adi 2 dac i Feliks Euforie ,porównując oba, rme grało z verite poprawnie , ale przełączając się na lampe, słuchawki otwierały się, wszystko brzmiało dużo lepiej, dźwięk był jeszcze bardziej nasycony. 

Mi dobrze  verite współgra bursonem,  nie ma tu takiej barwy jak w Euforii, ale jest lepsza scena i bardziej kontrolowany bas .I tu fajnie jest mieć kombo lampa+tranzystor.  Na forum headphones.com jest porównanie solisty do Zmf Pendant  i solista dzielnie się broni.

Wybaczcie ale nie potrafię  dobrze opisywać , takie luźne przemyślenia użytkownika zmf :)

Edited by maszynista1987
  • Like 3

A ja sobie pozwole nie zgodzić sie z tezą, że Verite są mułowate :) Tyle tylko, że ja ich słucham na srebrze, to może dlatego. Czyste, muzykalne, dynamiczne, z nieco bliższą, namacalną, bardzo organiczną średnicą, o kapitalnych wokalach, dużej scenie i świetnej barwie - tak mi grają Verite.

Racja , a tu niestety Feliks Euforia lekko szumiał, odsyłałem nawet do sprawdzenia ,szukałem rozwiązania w zasilaniu u siebie.  Problem rozwiązał się prawie sam po wypaleniu lamp po jakims dłuższym czasie. Chociaż bardzo cichy hałas pozostał,jak nic nie gralo. Z bursonem miałem również przygody, ale support obu firm jest bardzo dobry, bez zastrzeżeń z mojej strony. 

Podpowiedź jaki kabel srebrny używasz ? Jak wypadają inne kable? 

Uzywam Argentum Extreme i hybryde FAW Noir HPC, oraz AC3B od Pana Jakuba. Zdecydowanie najlepiej mi grają na Argentum - są szybsze , mają lepszą przejrzystość i rozdzielczosc. Najmniejszy efekt mam na FAW. Jedynie bas jakby glebiej schodzil, ale bas na Argentum i AC3B i tak mi sie bardziej podoba, bo staje sie bardziej konturowy. Już chyba nie chce hybrydowych kabli sluchawkowych. Albo miedz, albo srebro.

Edited by MichalZZZZ
  • Thanks 1

Godzinę temu, MichalZZZZ napisał:

Już chyba nie chce hybrydowych kabli sluchawkowych. Albo miedz, albo srebro.

To ciekawa obserwacja. Słuchałem ostatnio Verite closed i na miedzianym kablu wypadły znacznie lepiej niż FAW Noir hybrid. Wydawałoby się, że hybryda powinna być szybsza niż sama miedź, a jest odwrotnie. Ale to może taka własciwośc FAW Noir, ze one docieplają dzwięk.

Edited by bpiotrow13
  • Like 1
  • Upvote 1

Teraz, bpiotrow13 napisał:

Ale to może taka własciwośc FAW Noir, ze one docieplają dzwięk.

Dokladnie mam takie samo wrazenie. Dlatego wole do nich nieco jasniejszy kabel.

Teraz, Qaz123 napisał:

Skoro mowa o lampach, to macie jakieś doświadczenia z Sinusaudio? Jest na Allegro ich wzmacniacz za 2800 z względnie dobrymi lampami

Pogadaj na sasiednim forum z uzytkownikiem dj1978. On zdaje sie mial, albo ma i bardzo sobie chwalił. Kiedyś mi polecał jak szukalem wzmaka i sie nawet kontaktowalem z producentem w tej sprawie. Ostatecznie wybralem Aurium.

Edited by MichalZZZZ

48 minut temu, Qaz123 napisał:

Skoro mowa o lampach, to macie jakieś doświadczenia z Sinusaudio? Jest na Allegro ich wzmacniacz za 2800 z względnie dobrymi lampami

Ja mialem nawet na tych samych lampach (6n13s i ecc82). Brzmienie bajka i z zalem sprzedawalem. Tylko ja mialem dual mono i taka wersje polecam bardziej, choc podobno i ta co jest na allegro jest dobra (jest recenzja w sieci dokladnie tej wersji).

47 minut temu, MichalZZZZ napisał:

Pogadaj na sasiednim forum z uzytkownikiem dj1978

Jego wzmacniacz tez jest na allegro za 5, 5 tys. To wlasnie dual mono, ale na 2a3. Tez polecam:)

Edit: roznica w cenie wynika tez z lamp. Polecam kontakt z Panem Mariuszem z sinusa. Tu akurat pelny custom made jest, a to naprawde dobre OTLe.

Odkopalem nawet zdjecie, az mi sie lezka zakrecila:)

20201111_231431.thumb.jpg.1480cf07f7f3cb6bcb14a57e87858da9.jpg

Edited by bpiotrow13
  • Like 4
  • Approved 1

Po dwóch godzinach słuchania VC na FAW Noir Hybrid HPC przełączyłem się na AC3B i efekt poprawy dzwięku jest zdecydowanie słyszalny. Przedewszystkim co odrazu mi sie rzuciło na słuch, to szersza scena i czystość brzmienia. Efekt można porównać do tego, kiedy patrzysz przez zabrudzoną szybe vs czystą szybe. Tak sobie to wyobraziłem, przekładając dzwiek na wzrok.

Zamówiłem dzisiaj u @EvilKillaruna jego flagowy kabel Emmoni, tyle tylko, że zbalansowany, już pod nowy wzmacniacz i bardzo jestem ciekaw efektów. Dużo tańszy AC3B robi różnice, to co zrobi taki Emmoni? :) 

Wersja z dodatkami z drzewa Sapele pod drewno Sapele jakie mam w Verite :)

Już nie mogę sie doczekać.

Edited by MichalZZZZ
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Approved 1

Panowie, która wersja kolorystyczna Waszym zdaniem najładniejsza? Mam dylemat ;) Zapytałem małżonki i mówi, że all black, a mnie sie chyba ta ze srebrnymi dodatkami najbardziej podoba. Chociaż ta "miedzianka" na żywo też może robic wrażenie...

DSC06230_1024x1024@2x.jpg

DSC06251_1024x1024@2x.jpg

DSC06266_1024x1024@2x.jpg

A tak sie prezentue to drewno na zdjeciach znalezionych w sieci :

(African Blackwood)

Coś pieknego 😍

bweaf3hn15d31.jpg