Jump to content

Fanklub ZMF

MichalZZZZ
 Share

Recommended Posts

Aby przetestować pady PRO, musiałbym je specjalnie do recenzji kupić, niestety ;). Z HE500 nie pamiętam problemów natury wygody. XC/2F - tak, jeśli są to stare opaski, które są paskudne pod kątem długiego użytkowania. Same D8000 miały jednak dla mnie bardzo przyjemne brzmienie i gdyby nie wrażliwość mojej głowy, bo z wieloma słuchawkami mam ten problem, byłoby super. Na pewno jest to klasa minimum LCD-3 i wyżej, także warto się zainteresować, zwłaszcza jeśli kolega @Qaz123 ma je w dobrej cenie. 

Utopii nigdy niestety nie testowałem, ale z tego co wiem część osób potrafiła je sprzedawać na rzecz... zmodowanych HD 800. Jeden z handlarzy z sąsiedniego forum kiedyś próbował mi je wcisnąć jako alternatywę dla LCD-4 :). Wówczas nie zdecydowałem się za żadną z nich i mając K1000 zakupiłem sobie LCD-2F oraz HD 800. Potem doszły XC, a ja zostałem się ostatecznie z nimi oraz 800 i 1000. 

2 godziny temu, Qaz123 napisał:

@Tytus1988

Nie miałem możliwość porównać bezpośrednio, ale w odstępach kilku dni. 

Meze Empyrean i He1kse to dwie różne szkoły grania. Meze są romantyczne, Hifimany do bólu analityczne, począwszy od basu po soprany, każdy dźwięk jest wyostrzony, rozłożony na czynniki pierwsze. Brakuje w Hifimanach duszy, takiej spójności dźwięku, czasem miałem wrażenie, że średnica jest sztucznie wyciągnięta ze sceny przed widza.

Meze są cieplejsze, z większą ilością basu, ale ten bas niesie mniej informacji, jest rozlazły i nie schodzi tak nisko jak w Hifimanach. Średnica jest bardziej z tyłu, ale czuć że łączy się z resztą, w Hifimanach górna średnica jest podkreślona, słychać więcej niuansów, ale czasem niektóre nagrania kłują w uszy, brzmi to nienaturalnie dla mnie. Góra w Meze to dla mnie mistrzostwo, jest obecna, ale nie nachalna i przyjemna. 

Dynamika w Meze jest gorsza, ale czasem miałem wrażenie, że Hifimany są dla mnie za szybkie, dźwięki za szybko gasły i nie pozwały się sobą delektować.

W Hifimanach każdego pasma jest jakby zawsze tyle samo, odmierzają każdy dźwięk z aptekarską precyzją, co nie zawsze oddaje klimat muzyki, w Meze z kolei jest przegięcie w drugą stronę, brakuje czasem więcej dokładności.

To takie moje subiektywne, nieco poetyckie porównanie.

Dziękuję za porównanie!👍Tak sobie w dużej mierze wyobrażam brzmienie HEKów SE i w przyszłym roku na pewno chętnie je sprawdzę. Tym bardziej, że cenię taki techniczny rys brzmienia. Tym bardziej, że reszta systemu nadaje bardziej muzykalnego charakteru. W przypadku spójności brzmienia najlepsze są podobno szczytowe Susvary, które są łagodniejsze od HEKów i bardziej muzykalne, bliższe swoim charakterem najwyższym modelom STAXa. 

@MichalZZZZ miałem u siebie D8k ponad dwa lata i tak jak wspomniał @EvilKillarunazastąpiły je u mnie bardziej sceniczne, neutralniejsze HD800. Na Entrequ D8K, w bezpośrednich porównaniach grały u mnie trochę jaśniej od Empyreanów. Utopie wbrew pozorom miały porównywalną ilość góry do nich, chociaż ich brzmienie odbierałem jako cieplejsze od wspomnianych modeli, o nasyceniu porównywalnym do D8k i trochę lepszym od Empyreanów. Finale mogły się poszczycić najbardziej fizycznym basem, z mocnym impaktem na tle wszystkich słuchawek jakie dobrej pory miałem u siebie poza Sonorousami X. Sony Z1R też mają sporo basu, ale wydobycie jego mocy wymaga dość sporego wzmocnienia. Na Utopiach dolne pasmo jesr bardziej zwarte, techniczne, lepiej fakturowane i czystsze, chociaż nie ma tak satysfakcjonującego "slumu", jak w D8k. Jednak to mi nie przeszkadza, bo świetnie ten charakter basu pasuje do reszty pasma. Średnica jest podobnie zaakcentowana, chociaż Utopie stawiają plan odrobinę dalej, kreując mniejsze źródła pozorne, ale o lepszej rozdzielczości, bardziej trójwymiarowe oraz lepiej separowane między sobą. Soprany D8k określiłbym jako łagodniejsze, bardziej dociążone względem ekspresyjniejszych na górze Focali. Mój Kolega, który nabył ode mnie D8k, określił je pokrótce jako bardziej basowe i spokojniejsze Focale. Pod względem ergonomii D8k były dla nas wygodne, chociaż inny znajomy uważał je bardzo ciężkie. W tym wypadku należy sprawdzić to samemu. 

Dziękuję Michale i również życzę miłego dnia Tobie oraz pozostałym Kolegom!!! 🌞🎶

P.S. Reakcje dodam, jak się odnowią :)

• Like 1
  • Thanks 1

He1kse mimo wszystko mają swój urok na dobrej jakości nagraniach, gdyby nie cena i konieczność dobrania pod nie toru chętnie bym je kupił. Pierwszą wersję He1k zapamiętałem jako cieplejsza, mniej ostrą,  choć z gorszym basem, scena u nich też bardziej imponowała.

• Approved 1

27 minut temu, MichalZZZZ napisał:

Jak jestescie zainteresowani porównaniem VC vs. VO to wkrotce będę mógł pomóc, bo będę zamawial do pary jeszcze otwarte Verite :) Tak bardzo mi leży brzmienie tych słuchawek. Są doskonałe. 

To bardzo interesujące, bo jak Ci napisałem w Warszawie średnia szansa ich niestety posłuchać....