Jump to content

Fanklub ZMF

MichalZZZZ
 Share

Recommended Posts

Cześć,

Jako, że nie ma tutaj jeszcze fan-clubu ZMF, to pozwoliłem sobie taki założyć. Mam nadzieje, że nikt nie ma nic przeciwko :)

Czekam na swoje upragnione Verite Closed, które zamówilem już jakiś czas temu, a w międzyczasie postanowiłem wyciągnąć sprzęt fotograficzny, który lata temu był jedną z moich wielu pasji i cyknąłem pare fotek Atticusom. Może komuś przypadną do gustu. Prosze wybaczyć nie do końca technicznie dobre zdjęcia, ale już dobrych pare lat nie mialem porządnego aparatu w ręku...

Być może od nowa się wkręce w fotografie :)

IMG_8908.JPG

IMG_8928.JPG

IMG_8962.JPG

IMG_8967.JPG

IMG_8970.JPG

IMG_8975.JPG

IMG_8985.JPG

IMG_8997.JPG

IMG_9004.JPG

• Like 2
  • Approved 1

Posted (edited)

Zupełnie inne słuchawki. Atticusy dużo cieplejsze, z bardziej "bułowatym" basem, ale kapitalnie reagujące na nowe okablowanie. Lepiej nawet niż Audeze (2C i trójki). Srebro je odmieniło na bardziej "techniczne" , niemniej dalej mają zachowany relaksacyjno-housowy klimacik. Zmienił się tez bas na bardziej konturowy. Osobiscie je uwielbiam, bo mnie bardzo odprężają po ciężkim dniu, kiedy potrzebuje odpocząć przy muzyce. Nie są nachalne, z niczym Cię nie atakują, dają spokój i ukojenie, a jeżeli trzeba, to potrafią dać też do pieca ;) Dodać należy kapitalną scene jak na słuchawki zamknięte. Pod tym względem są lepsze od otwartych LCD3. Może nie tyle co głebia, bo tutaj są porównywalne z lekką przewagą Audeze, ale na szerokość grają zadziwiająco dobrze. Nie są to słuchawki najlepsze jako jedyne i do wszystkiego, ale jako drugie, czy trzecie w kolekcji, są wręcz idealne. Średnica, muzykalność porównywalna. LCD3 mają więcej do zaoferowania przy górnych rejestrach. Mają też lepszy, wielowarstwowy bas, z czego zresztą słynie Audeze. Bas w trójkach jest zniewalający i mysle, ze ciezko mu dorównać. 

Edited by MichalZZZZ
  • Like 3
  • Thanks 1

• 2 months later...

@bpiotrow13

Poniższe review ZMF Verite Closed fajnie i trafnie je opisuje, a do tego jest sporo porównań do wersji otwartej. Pomyślałem, że może będziesz chciał sobie przeczytać. 

https://www.headphones.com/community/reviews-learning-and-news/zmf-vérité-closed-flagship-artisan-closed-back-dynamic-headphone-review

Kolejne porównanie, ktore może Cię zainteresowac. Jest też porównanie do Empyrean :

https://audiosolace.com/zmf-verite-headphones-open-back-vs-closed-review/

Wyszukuje sobie tych porównań, bo sie zastanawiam, czy nie dokupić otwartej wersji Verite. LTD African Blackwood o ktorej rozmawialismy. Tak bardzo mi brzmieniowo siadły te słuchawki. Nie moge sie nacieszyć ich graniem, wyglądem, oraz wygodą. Tobie na lampach by zagraly spektakularnie, majac na uwadze ich impedancje. 

• Like 1

To ja dodam recenzje positive feedback.

https://positive-feedback.com/reviews/hardware-reviews/zmf-verite-headphones/

Z niej wynika, ze meze sa ciemniejsze, mniej dynamiczne i cieplejsze, czyli pewnie bardziej mi pasujace, ale zobaczymy:)

5 minut temu, MichalZZZZ napisał:

Oo, to nie moge sie doczekac :) Jaką wersje bedziesz mial? 

Wersje drewna? Nie wiem. Wiem tylko, ze zamkniete.

Powyższa recenzja do ktorej wrzucilem linka (audiosolace) tez mowi, ze Meze są cieplejsze. Podejrzewam, że z Meze Empyrean tez bym sie polubił. Szkoda, ze nie mam mozliwosci ich posluchania. 

Tak, wersja drzewa. 

Edit : to są te same recenzje :D

Jeszcze jedna recenzja i porównania Closed vs. Open. Jest też nawiązanie do Focali Utopia, ktore mi sie bardzo wizualnie podobają, ale niestety duzo osob mowi, że są "bezbasowe" i mają skromną/intymną scene. Na ile to prawda, tego nie wiem, bo nie sluchalem. Np. kolega @Tytus1988 moglby sie odniesc do tych porównań, bo zdaje sie z tego co pamietam posiada Utopie. Mial tez okazje sluchac Verite. Moim zdaniem strojenia tych sluchawek są calkiem inne. Dla roznych odbiorcow o odmiennych gustach muzycznych. Mam racje Przemku?

Wspomniana recenzja wraz z wykresami :

https://audiophilestyle.com/ca/reviews/review-measurements-zmf-verite-verite-closed-r916/

Edited by MichalZZZZ
  • Like 1

Godzinę temu, EvilKillaruna napisał:

"To get our bearings straight, let’s start with the Sennheiser HD-6XX (red), Massdrop’s affordable  (U.S. MSRP $195) version of the HD650, a near-universal reference can noted for its neutrality:"

🙃

No dla amerykanów to neutralnośc, przecież w audio wszystko subiektywne:))

No nie wiem. Przykładowo ja wiecznie słyszę że nie mam prawa do swojej subiektywnej opinii. Choć ostatnio trend się odwrócił chyba i nawet jeśli w recenzji są pomiary, to szuka się na siłę innych, aby tylko uzyskać efekt tzw. "cherry picking", byle tylko wyszła racja adwersarza ;).

W każdym razie - choć oczywiście nie trzeba brać pod uwagę mojego zdania w tej kwestii - przestałem czytać po tym zdaniu. To bowiem oznacza że nie mam możliwości zrównania swojego słuchu i punktu odniesienia z punktem autora. Nie chciałbym też tego usprawiedliwiać narodowością. Stąd po prostu przerwanie lektury. Musiałbym sprzęt mieć u siebie na własnym fantomie pomiarowym i w oparciu o własne wzorce neutralności je ocenić. Zapewne głównie strojone specjalnie XC lub HD 800 z dedykowanym DSP, bo w takiej roli ostatnio obie pary u mnie funkcjonują. 

@EvilKillaruna no jeszcze moglbys kogos urazic;)))

trzeba oczywiscie sceptycznie podchodzic, w internecie kazdy sie wypowiada i jest jak jest...nic nie zastapi wlasnego odsluchu, ale o ten czasami trudno i wracany do internetu. Ja hd650 nigdy nie slyszalem, ale moze Verite porownam do Meze jutro sam.

Edited by bpiotrow13

Ja to już czasami urażam samym faktem że żyję ;).

HD 650 słyszałem w kilku iteracjach i zwłaszcza te starsze wersje są naprawdę fajne, grające mocno w stylu starych LCD-2F z 2014 i 2015 roku. Oczywiście w niższej klasie, nie tej czystości, ale klimat jest uchwycony. Dlatego tak mnie zaskoczyły 580-tki, że idą w kierunek strojenia LCD-3 i nawet bym się nie zdziwił, gdyby to właśnie na tej serii Audeze się pierwotnie wzorowało. 

• Like 1

8 godzin temu, EvilKillaruna napisał:

HD 650 słyszałem w kilku iteracjach i zwłaszcza te starsze wersje są naprawdę fajne, grające mocno w stylu starych LCD-2F z 2014 i 2015 roku.

Mi chodzi po glowie taki zestaw hd650 z wa3 na biurko. Starsze wersje, to ktore? Czy faktycznie te wersje hd 650 sie roznia? Obecne hd 650 sa bardzo inne niz te stare? (Pytam, bo zastanawiam sie czy jest sens kupowac obecna wersje). Niby czytalem, ze sennheiser niewiele drivery zmienial i sporo zmian w percepcji brzmienia wynika z faktu ugniecenia padow w starszych wersjach podczas uzywania.

Moje lcd 2f z 2015 wspominam do tej pory:)

Edit @EvilKillaruna no i co Ty tam kombinujesz ze wzmakiem, bo widze ze Pathos w komisie?

Edited by bpiotrow13

Wa3 nie znam niestety.

Różnią się.

Starsze były cieplejsze i miały lepszy klimat, choć zdarzyła mi się wersja mocno przejechana, która przez lekki docisk grała jak stare HD 600. Na pewno jest sens kupować HD 650, gorzej z 600, które wg sporej części osób robiących testy A-B grają minimalnie gorzej od starszych, bardziej płasko. Tego nie wyczuje się po samym obcowaniu tylko z nową wersją. Zdjęcie driverów z mojej recenzji z 2014 roku, bez uwzględnienia późniejszych/najnowszych wypustów:

driver.jpg

Moje HD 580 to jest wersja "Early HD 600". Kolor cewki, jej elementów w centrum oraz maskowania są w pełni zgodne z tym co mam tam. W recenzji HD 600 miałem "early" albo "mid". W recenzji HD 650 były już "current". HD 650 słuchałem potem jeszcze na AVS 2019 i grały mniej więcej tak jak w recenzji, z tendencją do oceny że trochę jaśniej. 

Tak jak ja swoje LCD-3. Ale to niestety nie są słuchawki do testów. Bardziej do nocnego słuchania, gdy ma się ochotę na tak ciemne granie. To samo mam z HD 580. W nocy złoto, za dnia ręka trochę sama szuka innych modeli z równiejszą górą.

1 godzinę temu, bpiotrow13 napisał:

Edit @EvilKillaruna no i co Ty tam kombinujesz ze wzmakiem, bo widze ze Pathos w komisie?

Po prostu rewiduję cały tor słuchawkowy na tą chwilę. Korzystaj póki możesz ;).

• Like 1

9 minut temu, EvilKillaruna napisał:

Korzystaj póki możesz ;).

No może jeszcze pół roku temu, teraz mam już Ayona i na razie zostaje. Z Meze wyprawia ciekawe rzeczy:) A co będzie w zamian, jak możesz zdradzić?

10 minut temu, EvilKillaruna napisał:

Tak jak ja swoje LCD-3. Ale to niestety nie są słuchawki do testów. Bardziej do nocnego słuchania, gdy ma się ochotę na tak ciemne granie. To samo mam z HD 580. W nocy złoto, za dnia ręka trochę sama szuka innych modeli z równiejszą górą.

Tak.. ale stare LCD 3 to za duże ryzyko już dla mnie. Meze chyba uniwersalne w tym kontekście. Ja jestem w tej lepszej sytuacji, bo nie muszę mieć nic do testów.

Nie mam planów zakupowych za konkretnym gotowym urządzeniem. Także najpewniej coś zrobionego samodzielnie.

1 minutę temu, bpiotrow13 napisał:

Ja jestem w tej lepszej sytuacji, bo nie muszę mieć nic do testów.

Na szczęście mój gust oscyluje wokół mniej więcej neutralności, więc zaciera mi się granica między testami a odsłuchami. Potrafię np. cały dzień spędzić w HD 800, które kupowałem wybitnie jako benchmark sprzętu. 

23 godziny temu, MichalZZZZ napisał:

Wyszukuje sobie tych porównań, bo sie zastanawiam, czy nie dokupić otwartej wersji Verite. LTD African Blackwood o ktorej rozmawialismy.

Tak patrzę na wagę tych African blackwood: wersja standardowa 450 g, wersja afrykańska 600 g! Jak dla mnie opcja afrukanska odpada..

Ja tyle w sluchawkach nie siedze. Max 4 godziny i nie odczuwam zadnego dyskomfortu, tak w LCD3 (630g) jak i Atticusach (500g). Verite C są najlżejsze, wiec o nich nawet nie wspominam. XC z tego co pamietam ważą ponad 700.

Edited by MichalZZZZ

28 minut temu, EvilKillaruna napisał:

Przy 8h+ robi się już problem. Też myślałem że cięższe o kilkanaście g puchy karbonowe w XC nie zrobią różnicy. Zrobiły.

Tu jest 150 g różnicy, a nawet więcej w zależności od metalu. Ja odpadam przy 600 g. Z LCD 3 bolała mnie szyja po 2h i to bardzo.

Ale zwykłe Verite Open ważą chyba tyle co Meze, więc ok.

Edited by bpiotrow13

Nie, nie. Zamknięte mają więcej basu. Góre można regulować za pomocą padów. U mnie jest gładziutka :) Zamknięte są ciut bardziej dociążone. No co Ci będę dużo pisał - nie moge sie od nich oderwać. Jestem w niebo wzięty. Tak grają, że aż nie do wiary - nie spodziewałem się, że aż tak mnie zachwycą. Naprawdę. Jeżeli lubisz czyste, muzykalne, dynamiczne, średnicowe, basowe granie, o kapitalnych wokalach, dużej scenie i świetnej barwie, to Verite są dla Ciebie. A do tego technicznie też nie mają się czego wstydzić. Malo tego! Zobacz tylko na to drewno! Świetne wsparcie klienta, dożywotnia gwarancja na przetwornik, dodatkowe wymienne pady, wygoda użytkowania... itd. itd. Osobiście jestem już po słowie z dystrybutorem - miałem nadzieje, ze mnie zniechęci do kupowania otwartych, ale wręcz przeciwnie :D 

Aha, jeszcze ważna informacja, bo nie każdy to lubi. Ja uwielbiam, odkąd pierwszy raz to usłyszałem w Nighthawkach. Pogłos. Efekt jakbyś był na koncercie na żywo, gdzieś na hali. Oczywiscie nie jest to zawsze obecne, ale są kawałki, że to wyraźnie slychac. Mam wtedy ciarki, doslownie :)

Verite to nie są najlepsze słuchawki na świecie i takie słuchawki jak Abyss 1266, Utopia, Susvara, He1000se je przewyższają jeżeli chodzi o detal, przejrzystosc, technikalia i pewnie jeszcze kilka innych rzeczy, ale Verite wg. wielu mają swój niepowtarzalny muzykalny klimat nie do pobicia. Przy nich nie analizujesz muzyki, nie rozkładasz utworu na czynniki pierwsze, tylko sie cieszysz muzyką i nie możesz sie od niej oderwać. 

Edited by MichalZZZZ
  • Like 1