Jump to content

Aune S16 - kondensatory filtrujące.


Recommended Posts

Witam.

Mam pytanie, odnośnie filtrów jakie stosowane są w Aune S16. Przyznam, że nie za bardzo wiem na czym cała rzecz polega, wiem tylko, że są to "kondensatory filtrujące". Czy można prosić użytkowników, lub administratora o małe wyjaśnienie, lub pomocny link, ponieważ nie udało się mi znaleźć satysfakcjonującej zrozumiałej, dla laika, informacji. Pozdrawiam.  

Link to comment
Share on other sites

To już tłumaczę. W Aune S16, ale też i X1S, zaimplementowano specjalne układy: filtry cyfrowe. Każdy z nich na swój sposób moduluje dźwięk w odpowiedni sposób ze względu na inaczej strojony charakter własny. W efekcie np. ustawienia SLOW potrafią grać (tu przykład X1S akurat) delikatnie cieplej i muzykalniej, zaś FAST jaśniej i bardziej neutralnie. Filtry są w pełni wybieralne w obu wymienionych przeze mnie urządzeniach. Skala słyszalnych różnic zależy naturalnie od sprzętu odsłuchowego - może być wręcz niesłyszalna, ale na ogół jest to zabieg właściwie lekko tylko wykańczający finalne brzmienie. W żaden sposób nie zastępuje ani equalizera, ani też nie naprawia słuchawek grających np. nieodpowiednią dla naszego gustu tonalnością.

Link to comment
Share on other sites

Rzeczywiście, zauważyłem, że różnice potrafią być delikatne, wręcz subtelne między poszczególnymi trybami. Przy samym bezpośrenim przełączaniu między Slow a Sharp czuć lekką rożnicę, ale w zasadzie po kilku minutach ma się wrażenie, że nic się nie zmieniło. Dziękuję bardzo za wyjaśnienie na czym dokładnie to polega. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...