Jump to content

Ibasso Dx300

Recommended Posts

Wywołany do tablicy kilkukrotnie z prośbą o napisanie kilka słów o DX300 robię to z dużym opóźnieniem i niechętnie. Głównie z tego powodu, że dystrybutor odmówił mi sprzedaży sprzętu, tylko dlatego że ośmieliłem się na forum skrytykować politykę sprzedażową firmy Ibasso na przykładzie modelu DX220MAX, więc nie chciałbym robić specjalnie reklamy produktowi i internetowemu sprzedawcy. Na szczęście są inne sklepy jak np. hifigo, które dostarczają do Polski sprzęt w bardzo konkurencyjnej cenie, w równo 7 dni i nie ma problemów z dostępnością produktu – zarówno dpapa jak i nowego AMP12.

Zresztą o polityce wprowadzania nowych produktów do oferty chińskich marek warto napisać oddzielny artykuł. Co więcej te złe praktyki są już powielane przez zachodnie firmy i to z równie złym skutkiem vide Burson – zmiana typologii, fatalna kontrola jakości, wprowadzenie kolejnych produktów kiedy jeszcze wcześniejszy model dobrze nie dotarł do klientów z preorderu, czy szeroko już opisywane problemy z szumami i strzałami w słuchawki w najnowszej serii.

https://muzostajnia.wordpress.com/2021/06/20/ibasso-dx300/

• Thanks 2
  • Approved 1

Merytorycznie bardzo fajnie, ale porobię za upierdliwego Janusza - przed wrzuceniem na bloga polecam dać przeczytać żonie/koleżance, żeby wyłapać edytorskie chochliki typu nazwa sklepu z małej litery, braki spacji (AKSE180), raz DX300, raz Dx300...
Bo na razie tekst wygląda jak wklejka z czatu, a nie miniatrykuł na bloga :)

Ja może dziwny jestem, ale to kółkoIbassoo... podoba mi się, mogłoby tylko inny kolor mieć, ale z drugiej strony w ten sposób się wyróżnia i zwraca uwagę ;)

• Thanks 1

Mam nadzieję, że nie odbierasz tego negatywnie, bo nie chodzi mi o dowalenie. Twoje opisy dobrze się czyta, bo są zwięzłe, konkretne.

Do DX300 jest jakaś seria AMPów czy pasują moduły z poprzednich modeli? Jak to wygląda u iBasso?

Posted (edited)

W ogóle tego tak nie odebrałem. Po prostu Muzo traktuje jako bardzo luźną spontaniczną formę przesyłania myśli, a zupełnie nie pomyślałem ze ew. braki spacji czy wymienne nazewnictwo może kogoś razić. Wieczorem wprowadzę korektę i wiem żeby na przyszłość zwracać na to uwagę. 

Moduły AMP do DX300 to zupełnie nowy rozdział. Od starszych modeli nie pasują.

DX300 wyszło z AMP11 po kilku miesiącach z nieznanego mi powodu wprowadzili AMP11MK2 i zastapił on pierwsza wersje. To tzw podstawki, dostawało/dostaje się je ze sprzętem. Teraz premierę ma AMP12 przy cenie ok 270$.

Edited by Palpatine
  • Like 2

• 4 weeks later...

Cześć. Mam pytanie - czy w trybie DAC po podłączeniu przez USB do komputera i przy słuchaniu muzyki bateria ubywa czy jednak się normalnie ładuje / stoi w miejscu? Miałem kiedyś DX160 i nawet jak byl podłączony do PC i w teorii się ładował, to bateria i tak szybciej uciekała gdy słuchałem muzyki niż była ładowana... W efekcie po kilku godzinach mimo zasilania zewnętrznego player zdychal... Czy w DX300 wygląda to tak samo?

12 godzin temu, Palpatine napisał:

Mogę sprawdzić wieczorem. Odkąd go kupiłem nie miałem okazji sprawdzić jak działa w trybie USB DAC

Dzięki. Przy okazji jakbyś naskrobal coś krotko o dźwięku w trybie USB DAC (czy są różnice względem Androida / Mango) to też byłbym wdzięczny ;)

Posted (edited)

USB DAC na Windzie działa bardzo sprawnie. Co do jakości dźwięku to jest ona trochę niższa niż jako DAP. Scena jest mniejsza i spada rozdzielczość szczególnie na średnicy. Niemniej wciąż jest poprawnie. Przerobiłem trochę DAPów i żaden nie zapewniał tak samo dobrej jakości w trybie USB DAC jak w DAP.

Nie widzę też opóźnień.

Bateria jest ładowana i nie spada poniżej 100%A i 100%D nawet na High Gain który normalnie drenuje baterię bardzo szybko. I to na 12 letnim laptopie ze starymi portami USB :)

Edited by Palpatine
  • Like 1
  • Thanks 1

• 2 weeks later...
Posted (edited)

Pisałem na naszym Discordzie. Wątpliwa synergia z UM Mest MK2. Szukam dalej…AK SE180 i DX300 póki co oblały test. Początkowo byłem zadowolony bo było lepiej niż z AK ale ostatecznie będę szukał czegoś innego.

Edited by Palpatine