Jump to content

[ROZWIĄZANE] Video na Shuffle, a K551 na...

side
 Share

Recommended Posts

O, czytam art. ze strony, a o forum nie wiedziałem:) Czytając Polecane słuchawki..., postanowiłem kiedyś kupić AKG K551 (wiem, tekst był o k550) i nie żałuję. A jednak je zmieniam, ale nie z nudów.

Tak wyszło, że mogę słuchać muzyki tylko w drodze do pracy. Chodzę pieszo i mam ok. pół godziny w jedną stronę. Szukam bardzo małego, poręcznego zestawu. Dlatego ipoda video z rockboxem zastąpiłem szufelką i rozstałem się z k551, które dla mnie były naprawdę super i miałem być w nich pochowany.

Sprawdziłem sobie Noontec Zoro HD II oraz akg k420, ale nadal jest to za duży zestaw. Chcę, żeby wszystko mieściło mi się w kieszeni. Stąd zmuszony jestem rozejrzeć się i wybrać słuchawki douszne/dokanałowe, których do tej pory nie używałem. Miałem soundmagic e10 i nie mogłem, że ciągle musiałem je poprawiać, dopasowywać, żeby usłyszeć bas. No, ale w obecnej sytuacji muszę się przeprosić z tym typem słuchawek. Zwłaszcza, że wygodnie będzie na nie zakładać czapkę:)

cena: 150-250 zł
typ: douszne, dokanałowe
źródło: szufelka
gatunki muzyczne: rock spod znaku Pink Floyd, rock z elektroniką w stylu Radiohead, czy ostatnich płyt Hey, no i akustyczne, folkowe granie (i Clapton Unplugged, i Mumford and Sons)
preferowana tonalność docelowa: najbardziej zbliżona do k551:)

Pozdrawiam

Marek

Dziękuję za odpowiedź. Czytam kilkakrotnie Polecame przenośne i podnoszę budżet:-) Na mojej liście są właśnie M1 oraz Phonak Audeo PFE  012. Tyle, że tych drugich nie mogę znaleźć. Jednak znalazlem pfe 022 i - jak dobrze rozumiem - to to samo co 012 plus mikrofon?

Czy jestem na dobrej drodze?

Edit: na dobrej drodze do RE-400? ;-) 

Nie mogłem się powstrzymać :-)

Edited by side

Proszę uprzejmie.

Z tego co pamiętam tak, różni je tylko mikrofon.

Jak najbardziej jest to dobry kierunek. RE-400 swego czasu bardzo mi się spodobały mimo pewnych uproszczeń w scenie. Bardzo fajne, naturalne, niemęczące i przede wszystkim bardzo dyskretne (w kontekście tego co pisał Pan o czapce). Co prawda nie sprawdzałem tego samodzielnie, ale ponoć od droższych RE-600 różni je tylko rodzaj użytego w filtrach materiału, co wpływa na akustykę.

Panie Jakubie, zastanawiając się nad tym, czego szukam, wyszły mi trzy rzeczy: naturalność, relaksujące brzmienie i przestrzeń.

Słucham muzyki, kiedy idę i wracam z pracy. Przechodzę przez park, mijam rzekę, idę drogą między polami. Najważniejsze jest to, co widzę, a muzyka ma dopełnić całości. Nie angażować, czy pobudzać. Ma być naturalna i relaksujaca, przestrzennoscia wpisywać się w otoczenie.

Wiem, że opis może być za ogólny, "poetycki" etc. Przepraszam :-) Mam nadzieję, że Pan mi pomoże. Budżet ma górną granicę 450 zł.

Poza tym nie wiem, re400 pójdą dobrze z ipoda shuffle?

Edited by side

Nic nie szkodzi. Problemem nie jest jego poetyckość, co sfera dużego subiektywizmu, w którym się poruszamy. Ponadto jeśli szuka Pan przestrzeni w słuchawkach dokanałowych, w których najczęściej jest to temat tabu, rad nie rad musiałby Pan w niektórych względach pójść na kompromis. Nie mówiąc o tym, że na sceniczność mocno wpływa kondycja sopranu i pogodzenie tego z relaksem udaje się bardzo rzadko.

Jedyne słuchawki które kiedykolwiek spełniły wszystkie trzy wymagania w tak niskiej cenie, to ThinkSound MS01, ale niestety nie są już od długiego czasu dostępne w kraju (brak dystrybutora) i należałoby je sprowadzać. Nadal jednak w dużej mierze w zakresie oczekiwań powinny mieścić się wspomniane wcześniej RE-400 jako najbardziej rozsądne.

Najbardziej przestrzenne z konwencjonalnych słuchawek dokanałowych były jak do tej pory chyba tylko Etymotic ER4XR, zaś w ogóle - EarSonics S-EM6. Obie konstrukcje jednak wielokrotnie przekraczają budżet (1700 i 4500 zł) i wymieniam je tu tylko poglądowo. 

Pomagam bezinteresownie, także wystarczy dobre słowo :). Przede wszystkim najpierw niech Pan sprzęt sprawdzi czy faktycznie po zakupie spełni oczekiwania, później będzie czas na podziękowania. Mam nadzieję, że w efekcie zasłużone ;).

RE-400 nie mają specjalnych wymagań, więc nie widzę ku temu żadnych przeciwwskazań. 

Coś poszło nie tak w poprzednim poście...

Kupiłem Audeo 022 i czarne filtry, zamówiłem na testy Final Audio Heaven 2 oraz kupuję w baaardzo dobrej cenie Etymotici HF3. Szkoda, że RE-400 nie można wypożyczyć, bo na nich mi zależy. Jednak na ten moment mam co próbować.

Na pewno napiszę, jakie wrażenia dostarczyły ww. słuchawki.

• Upvote 1

Obiecałem napisać kilka słów. W kwestii porównywania słuchawek przyjąłem system pucharowy.

Najpierw spotkały się Final Audio Heaven 2 i Phonak Audeo PFE 022 (z czarnymi filtrami, lepszymi dla mnie od zielonych) i te ostatnie wygrały: za scenę, separację oraz większą ilość tonów wysokich. Wokale brzmiały przyjemniej na phonakach, ogólnie odebrałem jakość dźwięku w audeo jako wyższą. FAD H2 nie są złe, ale po K551 jednak audeo odbieram lepiej. Finale wróciły do siebie.

Kolejne spotkanie to audeo i Etymotic HF3 (z zielonymi filtrami i szarym tri-flange). Hf3: jakość dźwięku jest lepsza, słyszę więcej instrumentów, ścieżek i smaczków, mniejsza scena. Audeo: basu jest za dużo dla mnie, więcej powietrza, mniej męczące granie.  Zostawiłbym audeo, gdybym nie usłyszał więcej i lepiej w hf3 i gdyby było mniej basu. Hf3 zajęły miejsce audeo, ale i w etach brakuje mi kilku rzeczy: trochę więcej przestrzeni, szczypty więcej basu i żeby je poniosło na refrenach :-)  PFE wróciły do siebie.

Za tydzień porównam hf3 z VSonic GR07 Classic. Mam nadzieję, że bedzie tak, jak napisał recenzent zakupka.pl: "Uważam, że są warte zakupu, szczególnie jeśli na V-kę z dominującym basem reagujemy alergią, a analityczne armatury są dla nas zbyt twarde i techniczne." http://zakupek.pl/test/sluchawki/recenzja-vsonic-gr07-classic/2/

Wiem, że może być tak, że mam za duże oczekiwania co do słuchawek, a pomijam kwestię odtwarzacza, który może być pośród słuchanych wąskim gardłem dla dźwięku. Jednak użytkowo (rozmiar, waga, klips, obsługa) ipod shuffle spełnia swoją rolę b. dobrze.

Na teraz chcę ogarnąć temat czyszczenia i wymiany filtra w HF3 oraz alternatywy dla tri flange, chociaż boję się o ubytek basu. Jakieś dobre rady? :)

Inaczej odbieram muzykę, kiedy leżę w pokoju, niż kiedy jestem na spacerze. Na zewnątrz jeszcze bardziej brakuje mi w etach basu i ciepłego grania, trochę więcej przestrzeni i dynamiki. Mam nadzieję, że Vsonici gr07 będą o to bogatsze. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł, chętnie przeczytam.

Edited by side

• 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

• Create New...