Jump to content

[ROZWIĄZANE] Video na Shuffle, a K551 na...


side
 Share

Recommended Posts

O, czytam art. ze strony, a o forum nie wiedziałem:) Czytając Polecane słuchawki..., postanowiłem kiedyś kupić AKG K551 (wiem, tekst był o k550) i nie żałuję. A jednak je zmieniam, ale nie z nudów.

Tak wyszło, że mogę słuchać muzyki tylko w drodze do pracy. Chodzę pieszo i mam ok. pół godziny w jedną stronę. Szukam bardzo małego, poręcznego zestawu. Dlatego ipoda video z rockboxem zastąpiłem szufelką i rozstałem się z k551, które dla mnie były naprawdę super i miałem być w nich pochowany.
 
Sprawdziłem sobie Noontec Zoro HD II oraz akg k420, ale nadal jest to za duży zestaw. Chcę, żeby wszystko mieściło mi się w kieszeni. Stąd zmuszony jestem rozejrzeć się i wybrać słuchawki douszne/dokanałowe, których do tej pory nie używałem. Miałem soundmagic e10 i nie mogłem, że ciągle musiałem je poprawiać, dopasowywać, żeby usłyszeć bas. No, ale w obecnej sytuacji muszę się przeprosić z tym typem słuchawek. Zwłaszcza, że wygodnie będzie na nie zakładać czapkę:)

cena: 150-250 zł
typ: douszne, dokanałowe
źródło: szufelka
gatunki muzyczne: rock spod znaku Pink Floyd, rock z elektroniką w stylu Radiohead, czy ostatnich płyt Hey, no i akustyczne, folkowe granie (i Clapton Unplugged, i Mumford and Sons)
preferowana tonalność docelowa: najbardziej zbliżona do k551:)

Pozdrawiam

Marek
 

 

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedź. Czytam kilkakrotnie Polecame przenośne i podnoszę budżet:-) Na mojej liście są właśnie M1 oraz Phonak Audeo PFE  012. Tyle, że tych drugich nie mogę znaleźć. Jednak znalazlem pfe 022 i - jak dobrze rozumiem - to to samo co 012 plus mikrofon?

Czy jestem na dobrej drodze?

Edit: na dobrej drodze do RE-400? ;-) 

Nie mogłem się powstrzymać :-)

Edited by side
Link to comment
Share on other sites

Proszę uprzejmie.

Z tego co pamiętam tak, różni je tylko mikrofon.

Jak najbardziej jest to dobry kierunek. RE-400 swego czasu bardzo mi się spodobały mimo pewnych uproszczeń w scenie. Bardzo fajne, naturalne, niemęczące i przede wszystkim bardzo dyskretne (w kontekście tego co pisał Pan o czapce). Co prawda nie sprawdzałem tego samodzielnie, ale ponoć od droższych RE-600 różni je tylko rodzaj użytego w filtrach materiału, co wpływa na akustykę.

Link to comment
Share on other sites

Panie Jakubie, zastanawiając się nad tym, czego szukam, wyszły mi trzy rzeczy: naturalność, relaksujące brzmienie i przestrzeń.

Słucham muzyki, kiedy idę i wracam z pracy. Przechodzę przez park, mijam rzekę, idę drogą między polami. Najważniejsze jest to, co widzę, a muzyka ma dopełnić całości. Nie angażować, czy pobudzać. Ma być naturalna i relaksujaca, przestrzennoscia wpisywać się w otoczenie.

Wiem, że opis może być za ogólny, "poetycki" etc. Przepraszam :-) Mam nadzieję, że Pan mi pomoże. Budżet ma górną granicę 450 zł.

Poza tym nie wiem, re400 pójdą dobrze z ipoda shuffle?

Edited by side
Link to comment
Share on other sites

Nic nie szkodzi. Problemem nie jest jego poetyckość, co sfera dużego subiektywizmu, w którym się poruszamy. Ponadto jeśli szuka Pan przestrzeni w słuchawkach dokanałowych, w których najczęściej jest to temat tabu, rad nie rad musiałby Pan w niektórych względach pójść na kompromis. Nie mówiąc o tym, że na sceniczność mocno wpływa kondycja sopranu i pogodzenie tego z relaksem udaje się bardzo rzadko.

Jedyne słuchawki które kiedykolwiek spełniły wszystkie trzy wymagania w tak niskiej cenie, to ThinkSound MS01, ale niestety nie są już od długiego czasu dostępne w kraju (brak dystrybutora) i należałoby je sprowadzać. Nadal jednak w dużej mierze w zakresie oczekiwań powinny mieścić się wspomniane wcześniej RE-400 jako najbardziej rozsądne.

Najbardziej przestrzenne z konwencjonalnych słuchawek dokanałowych były jak do tej pory chyba tylko Etymotic ER4XR, zaś w ogóle - EarSonics S-EM6. Obie konstrukcje jednak wielokrotnie przekraczają budżet (1700 i 4500 zł) i wymieniam je tu tylko poglądowo. 

Link to comment
Share on other sites

Pomagam bezinteresownie, także wystarczy dobre słowo :). Przede wszystkim najpierw niech Pan sprzęt sprawdzi czy faktycznie po zakupie spełni oczekiwania, później będzie czas na podziękowania. Mam nadzieję, że w efekcie zasłużone ;).

RE-400 nie mają specjalnych wymagań, więc nie widzę ku temu żadnych przeciwwskazań. 

 

Link to comment
Share on other sites

Coś poszło nie tak w poprzednim poście...

Kupiłem Audeo 022 i czarne filtry, zamówiłem na testy Final Audio Heaven 2 oraz kupuję w baaardzo dobrej cenie Etymotici HF3. Szkoda, że RE-400 nie można wypożyczyć, bo na nich mi zależy. Jednak na ten moment mam co próbować.

Na pewno napiszę, jakie wrażenia dostarczyły ww. słuchawki.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Obiecałem napisać kilka słów. W kwestii porównywania słuchawek przyjąłem system pucharowy.

Najpierw spotkały się Final Audio Heaven 2 i Phonak Audeo PFE 022 (z czarnymi filtrami, lepszymi dla mnie od zielonych) i te ostatnie wygrały: za scenę, separację oraz większą ilość tonów wysokich. Wokale brzmiały przyjemniej na phonakach, ogólnie odebrałem jakość dźwięku w audeo jako wyższą. FAD H2 nie są złe, ale po K551 jednak audeo odbieram lepiej. Finale wróciły do siebie.

Kolejne spotkanie to audeo i Etymotic HF3 (z zielonymi filtrami i szarym tri-flange). Hf3: jakość dźwięku jest lepsza, słyszę więcej instrumentów, ścieżek i smaczków, mniejsza scena. Audeo: basu jest za dużo dla mnie, więcej powietrza, mniej męczące granie.  Zostawiłbym audeo, gdybym nie usłyszał więcej i lepiej w hf3 i gdyby było mniej basu. Hf3 zajęły miejsce audeo, ale i w etach brakuje mi kilku rzeczy: trochę więcej przestrzeni, szczypty więcej basu i żeby je poniosło na refrenach :-)  PFE wróciły do siebie.

Za tydzień porównam hf3 z VSonic GR07 Classic. Mam nadzieję, że bedzie tak, jak napisał recenzent zakupka.pl: "Uważam, że są warte zakupu, szczególnie jeśli na V-kę z dominującym basem reagujemy alergią, a analityczne armatury są dla nas zbyt twarde i techniczne." http://zakupek.pl/test/sluchawki/recenzja-vsonic-gr07-classic/2/

Wiem, że może być tak, że mam za duże oczekiwania co do słuchawek, a pomijam kwestię odtwarzacza, który może być pośród słuchanych wąskim gardłem dla dźwięku. Jednak użytkowo (rozmiar, waga, klips, obsługa) ipod shuffle spełnia swoją rolę b. dobrze.

***

Na teraz chcę ogarnąć temat czyszczenia i wymiany filtra w HF3 oraz alternatywy dla tri flange, chociaż boję się o ubytek basu. Jakieś dobre rady? :)

***

Inaczej odbieram muzykę, kiedy leżę w pokoju, niż kiedy jestem na spacerze. Na zewnątrz jeszcze bardziej brakuje mi w etach basu i ciepłego grania, trochę więcej przestrzeni i dynamiki. Mam nadzieję, że Vsonici gr07 będą o to bogatsze. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł, chętnie przeczytam.

Edited by side
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...