Jump to content

Słuchawki muzyka/gaming do 120 pln

ratagnar
 Share

Recommended Posts

Witam,
szukam słuchawek w których będe mógł słuchać muzyki oraz ewentualnie (rzadziej) grać w gry typu Starcraft czy CS-o podobne.
Przedział cenowy to 100-120 pln.
Jeśli chodzi o samą stronę muzyczną to w polecanych upatrzyłem sobie Superlux hd681.

Mój problem/pytanie wynika z tego że nie wiem jak sie one sprawują w grach typu CS, gdzie (jak czytałem) scena jest bardzo istotna.
Kolejnym problemem jest brak mikrofonu w Superlux hd681.

Źródło dźwięku w moim przypadku to po prostu Realtek High Definition Audio w laptopie i Sony Xperia.
Do tej pory nie używałem żadnych lepszych słuchawek, więc jestem laikiem w temacie.

Pytanie czy Superlux hd681 to dobry wybór zarówno do muzyki jak i do gier, a jeśli tak czy da się do nich w jakiś prosty sposób dołożyć mikrofon ?

Jeśli ktoś może polecić coś bardziej trafiającego w moje wymagania niż wspomniane Superluxy hd 681, to będę wdzięczny za każdą sugestię.

Edit

Zastanawiam się jeszcze nad budżetowymi EACH G2000. 

Edited by ratagnar

Zdecydowałem się na zakup słuchawek bez mikrofonu - dużo ostatnio czytając dowiedziałem się że za 20 pln można kupić porządny mikrofon który spokojnie można doczepić do przewodu słuchawkowego i jest on dużo lepszy od mikrofonów "zintegrowanych" ze słuchawkami gammingowymi. Mowa tu o Zalman ZM MIC1 (może się komuś przyda ta informacja).

Ze słuchawek nad którymi się zastanawiam zostały chyba na ten moment:

Koss UR 20

Superlux HD 681 

Superlux HD-669

SENNHEISER HD 201

Byłbym wdzięczny jakby mógł się wypowiedzieć ktoś kto miał któreś z tych modeli na uszach i może się o nich coś wypowiedzieć.

Witam,

Informacja o wymienionym mikrofonie znajduje się poniekąd w Polecanych mikrofonach na blogu, ale zawsze warto powtórzyć ją również na forum, bo może faktycznie ktoś szukając na nią trafi. 

Recenzję HD669 ma Pan na blogu. Tak samo ciemniejszą alternatywę dla HD681 pod postacią ISK HP-580. UR20 raczej nie spodobają się Panu pod względem jakości użytych materiałów, zaś HD201 będą najniżej jakościowo grającymi słuchawkami z wymienionych. Był to popularny wybór lata temu, zanim na rynek wszedł Superlux.

Dziękuję za odpowiedź.

Czytałem polecane, zastanawia mnie, nie ukrywam że gubię się trochę w temacie, są różne Superluxy HD 681:

HD681 EVO MKII 

HD681 EVO MKII

i "zwykłe" HD 681

z czego podobno (napisane w Pana recenzji) nowe HD681 EVO I i II graja gorzej niz dawniej wyprodukowane.

Nie wiem po prostu co o tym wszystkim myśleć :)

Jeszcze pytanie odnośnie "zwykłych, pierwszych" Superlux HD 681: są to konstrukcje półotwarte w związku z czym nie izolują całkowicie od otoczenia, moje pytanie brzmi: czy są one bardzo słyszalne dla pozostałych osób - chciałbym je zabierać do pracy w biurze, a nie chciałbym swoim słuchaniem przeszkadzać innym pracownikom.

HD669 zebrały u Pana pozytywną recenzję, są jednak prawie dwukrotnie droższe od HD 681, pytanie czy ra jest warta świeczki ? :)

HD681 występują w trzech wariantach strojenia oraz wersji EVO MKII, która charakteryzuje się inną konstrukcją i cieplejszym, wolniejszym bardziej basowym graniem. Znacznie lepszą alternatywą jest dla tych ostatnich rzeczony ISK HP-580. Również dlatego, że sporej liczbie osób przeszkadza nadmiar soparnu ze zwykłych 681. Model HD669 jest z kolei wariantem większym, dociskowym. Bardzo dobrze izolują od otoczenia i moim zdaniem są warte świeczki przy tak dramatycznie niskich przedziałach cenowych, ale nie jestem pewien czy ich wygodę będzie Pan w stanie do końca zaakceptować (cena izolacji). Głośność słuchawek pod kątem wyciekania na zewnątrz jest zawsze różna w zależności od tego jak faktycznie dana osoba lubi słuchać muzyki, ale nie, niespecjalnie w półotwartych modelach z tej serii udało mi się drażniący leakage odnotować.